Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi lehet az...

Szerintetek mi lehet az oka,hogy sokszor próbálják felmenteni az erőszakos embereket?

Figyelt kérdés

Olvastam,ès tapasztaltam is párszor iskolai ,ès egyèb terrort hol kívülállókènt,hol ,,szenvedőkènt".Megfigyeltem nagy általánosságban,mèg sèrült embereknèl is,hogy inkább a verbálisan ,meg egyèb módon aggresszív módon viselkedő szemèlyt vèdik,ès fel akarják menteni a tettei alól.Sőt sok esetben ő a főnök,ès tanár kedvence.Azzal a magyarázattal mentik fel az ilyen egyyèneket,hogy rossz körülmènyek között nőttek fel,ès őket is bántották,meg ilyen a termèszetük.

Èn ezeket nem látom kifogásnak,mert szerintem ha valakit bántanak,az tudja milyen èrzès,ès pont azèrt nem kellene neli is így tenni.Ha valaki megvèdi magát,akkor ő a rossz ,ès bolond ,aki kezelèsre szorul.



2020. dec. 25. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

"rossz körülmènyek között nőttek fel,ès őket is bántották,meg ilyen a termèszetük."


Gyávák.

Végre van iskolaőr. Hozzá kell fordulni.

A tanár meg rossz pedagógus.

2020. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Az empátia. Ha nem ismersz valakit, akkor könnyű elítélni - azonban ha van közös kapcsolódási pont (elvált szülők, szegényes körülmények, szexuális visszaélés stb.), akkor könnyen lehet, hogy más szemmel tekintünk az adott emberre, legfőképpen annak cselekedeteire.

Persze igazad van, végsősoron a rossz tett, legyen az akármi, rossz. Nem mondhatod egy rablógyilkosra, hogy jól tette amit tett, mert a szülei verték, vagy mert nem mindig volt mit letenni az asztalra - ugyanakkor azt sem kell elfelejtenünk, hogy ők is csak hétköznapi emberek, ugyanazokkal a problémákkal, amikkel mi is megküzdünk. Csak sajnos ők rossz útra tévedtek.

2020. dec. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van igazság,amit az utolsó ír,de a legtöbb esetben nem kell szerintem az ilyenekre ráhagyni az erőszakot,ès gonoszkodást.Ha valaki nem tisztel minket,azt nekünk mièrt kellene.
2020. dec. 25. 13:42
 4/10 A kérdező kommentje:
Règebben,mikor a tanár fegyelmezhette a gyereket,akkor nem volt ennyi aggresszív.Persze tudom,hogy nem csak a fegyelmezès hiánya befolyásolja a dolgokat.
2020. dec. 25. 14:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akarom felmenteni. A büntetőjog és a szabálysértési jog (közigazgatási büntetőjog). Utálom, amikor a szegénységgel/rossz gyerekkorral takaróznak.
2020. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lelki terrort alkalmazóknál figyeltem meg jobban a takarózást.Amikor pèldául valakinek alapból bántó a magatartása,ès ezt sosem ismeri be.Az áldozatot meg elrendezik azzal,hogy túl èrzèkeny,ès provokálja a másikat.Pszihiátriai betegnèl meg azt,hogy nem szedi a gyógyszert, ès könnyen kiborul.
2020. dec. 25. 15:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges. Egyszerűen vannak mérgező személyiségek, akik észre sem veszik magukat (pl. a Szomszédokból Janka néni).
2020. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen önjelölt pszichomókusok tulajdonsága ez, megfejelve hatalmas anyai/apai ösztönökkel.

Egyszer eljut oda a tudomány, hogy már egy DNS eredményből kikalkulálva pityuka 3 évesen vonul majd a böribe 30 évre.

2020. dec. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ostobaság, a büntetőjog nem így gondolkodik. Csak az olyanok szopják ezt be, mint Nagy Marianna.
2020. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt munkahelyen is ugyanúgy tapasztalom. A lusta, ostoba, nehéz embereket folyton védik, és a legritkább esetben van következménye a tevékenységüknek. Ha felszólalsz a főnöknél, akkor meg te vagy a rossz. Fogalmam sincs, miért van ez, de nagyon sokat tapasztaltam.
2021. ápr. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!