Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek kevésbé bosszúál...

Hogyan legyek kevésbé bosszúálló? Ugye jól gondolom, hogy ez rossz tulajdonság?

Figyelt kérdés
Minden sérelmemet meg akarom bosszúlni és amióta ezt felfedeztem magamban próbálok változtatni rajta, de sosem gondoltam, hogy ez mennyire nehéz dolog. Ha valaki tesz ellenem valamit és ha lehetőségem addódik visszaadni 1-2 alkalommal még hatalmas önuralom segítségével nemet mondok a lehetőségre és ez jól is esik, hogy fegyelmezni tudom magam, de aztán sokszor jön egy harmadik lehetőség és azon kapom magam, hogy már megint mit tettem. Nem szeretek ilyen lenni és szeretnék változni, de nem megy. Van, akinek sikerült már vagy az alaptermészetünkön nem lehet gyökeresen változtatni?
2020. dec. 25. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem alaptermészet,hanem az önismeret hiánya.Valószínűleg gyerekkori sérelem áll a háttérben.Kérd szakember segítségét,vagy olvass pszichológiai könyveket.
2020. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Kevésbé bosszúálló? Vagy bosszúálló vagy, vagy nem.
2020. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A haragtartás egyetlen embert mérgez: azt, aki haragszik. Méreg = méreg (mindkét értelemben)


AkiRE haragszol, az meg közben éli világát. Azaz ő bántott téged, te bántod magadat -> 2-0 az ő javára.


Ha bosszút áll valaki, gyakran az önmarcangolást is be akarja hajtani a másikon -> indokolatlanul eltúlzott bosszú. A másik erre vissza akar vágni -> erőszak erőszakot szül.


Célszerű elengedni, habár nem könnyű. Sok ember nem látja be, mit csinál, csak tör-zúz, mint elefánt a porcelánboltban.


Ne állj be közéjük. Legyél bölcsebb és belátóbb.

Tarts távolságot az ilyen emberektől, és éld nyugodtan a saját életedet.

2020. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem gondold végig magadban miért akarsz bosszút állni, valamint mi lesz a hatása rád meg a téged bántalmazóra, utána sokkal könnyebb lemondani róla.

Nem ismerem a körülményeket szóval általanossagban mondom: a bosszúállás nem egy tanító üzenet a másiknak, hogy veled nem lehet kicseszni, hanem hogy te egy kicsinyes és rosszindulatú ember vagy, ha pedig olyan emberen állsz bosszút aki tényleg keresi a balhet akkor imádni fogja, hogy foglalkozol vele.

Szerintem bölcsebb lenne a sérelmeidet elengedni, vagy ott és akkor közölni azzal aki megbántott, hogy ez nem volt szép tőle.

Bár tény hogy jómagam nem bosszúálló hanem hirtelen haragú ember vagyok (kicsit sem jobb, csak más), ezért nekem egy kicsit nehezebb veled azonusulni, de van olyan rokonom aki bosszú-szomjas típus.

Sajnos őt sokan pont emiatt nem tartják kellemes társaságnak, és tartják tőle a távolságot, szerintem nem lehet jó ilyennek lenni nagyon sokáig, jól gondolod hogy ez egy rossz tulajdonság.

2020. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy boxkesztyűt+boxzsákot, és vezesd le ott a feszkót.
2020. dec. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as jól mondja. Akárkivel is van problémád, az a TE problémád marad.
2020. dec. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!