Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy reagálnál rá, ha a 3...

Hogy reagálnál rá, ha a 3 éves keresztgyereked ezeket mondaná?

Figyelt kérdés

Amikor közeledni akarsz hozzá. Hagyjál békén. Nem szeretlek.


Okot nem adtál rá, mert ajándékokat veszel neki, törődsz vele, heti minimum 1x látogatod, néha 2x is.


Ezeket komolyan mondja, vagy nem tudja mit fecseg?

Tegnap Karácsonyi vacsora előtt mindenkinek vitte a művirágot oda a kicsi, csak engem hagyott ki. Viszont nem értem, mert régebben meg mondogatta, hogy szeret, meg amikor nem találkozunk, kérdezi, hol vagyok?


2020. dec. 26. 11:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet történt valami, ami miatt ezt mondja. Nem nagy dologra gondolok, valami kis jelentéktelennek tűnő apróság. Ez bármi lehet, én is hallottam már olyat, hogy az egyik ismerősömnek egy kisgyerek hasonlókat mondott, és végül kiderült, hogy azért mert nem adott sütit a játék macijának. És ezen besértődött.


Szerintem várj, vagy elmúlik ez az időszak magától, vagy elmondja, hogy mi a baja... Ha meg nem, akkor próbáld meg megkérdezni, esetleg a szülein keresztül megérdeklődni, hogy miért is van ez így. Biztosan nem gondolja komolyan, hisz pici még! :)

2020. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
3 evesen a gyerekek meg nem igazan tudjak sem kezelni sem kifejezni az erzeseiket. A nem szeretlek mogott bujhat barmi mas is, nem tetszik valami, faradt, vagy csak kiserletezik, hogy erre mi a reakció. Nem erdemes a szivedre venni :)
2020. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Kisgyerek, engedd el. Másnap máshogy gondolja majd.
2020. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

3 évesen az apróbb dolgokon is fennakadnak az emberek.

De lehet, hogy hallott rólad valamit, vagy nem tetszett neki az inged amibe múlt héten jöttél.


A legjobb megoldás az, hogy most kicsit békénhagyod a kis s*ggfejkét.

2020. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Hát csak fura. Azt mondja, hogy én mindig bántom. Mikor nem is igaz, csak úgy megszeretgetnem, határozottabban. Lehet ez nem tetszik. Csak az az érdekes, hogy kb még meg sem szólalok, már az a reakció, hogy hagyjam békén, menjek innen.
2020. dec. 26. 11:53
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért megkérdezhetnéd tőle, mi a baja, mivel bántottad meg. Attól mert pici meg tudja mondani, mi történt, miért ilyen. Téged zavar, akkor kérdezd meg tőle. Ha nincs éppkedve elmondani, akkor is érzi, hogy nem tojod le, hogy ő most nem szeret. Valami biztosan történt, az ilyen picik viselkedése nagyon őszinte.
2020. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak 1 rossz nap, ha ezt mondja. Ha nem tetszik neki,ahogy megszeretgeted, akkor kérdezz rá, hogy az -e a baja, ő majd elmondja, hogy igen vagy nem.
2020. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Állítólag az, hogy én mindig basztatom. Vagyis ő úgy érzi, hogy simogatnám a fejét, meg felkapnám magamhoz. Fogalmam sincs, miért viselkedik így. Már arra is gondoltam, hogy az apja huszogatja ellenem, mert vele nem igazán vagyunk egy hullámhosszon. Irigy, amiért én jobb sorsból jöttem. Hogy mi baja lehet, franc se tudja. De qrva ego, hogy több ember előtt ilyeneket mond.
2020. dec. 26. 12:02
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermekekkel is foglalkozom és ez egyébként gyakrabban előforduló helyzet, mikor az ember arcába nyomják a “nem szeretlek”-et a legkülönbözőbb (és pici) okok miatt, persze az ellenkezője is igaz. A lényeg, hogy ami nekem bevált, hogy megkérdezem a problémájukat, majd elmondja, hogy nem szeret ezért, azért, mire én biztosítom róla, hogy én akkor is szeretem, ha ő engem nem szeret. Ez tetszik a gyerekeknek.Persze idomulok hozzájuk, ha valaminek nem örülnek, akkor nem teszem. Amúgy igen, lehet, hogy valamelyik felnőtt keze van a dologban. Ne foglalkozz vele. Ha te szereted, azt a gyerek érzi és ez erősebb a kötekedő felnőttnél
2020. dec. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Értem. Ha kiderül, hogy az apja keze van benne, osszetöröm az arcát.
2020. dec. 26. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!