Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják néhányan,...

Miért gondolják néhányan, hogy jómódúak vagyunk, csak azért, mert nem szórjuk el a pénzt és szépen élünk, ismerős ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Több ismerős , rokon hiszi, hogy mi gazdagok (legalábbis náluk gazdagabbak) vagyunk. Pedig (sajnos) egyáltalán nem jellemző ez ránk. Átlagos keresetből élünk, sőt, mivel kisvállalkozók (kényszervállalkozók) vagyunk, így jövedelmünk olyan, akár a kutya vacsorája, bizonytalan. A vírushelyzet pedig, tavasszal és most is nagyon betett nekünk, igen megcsappant a bevételünk. De amikor megy a munka, akkor is egy átlagos alkalmazotti keresetnek felel meg.

Viszont, mi nem járunk külföldre nyaralni, nem dohányzunk, nem piálunk, ritkán járunk szórakozni, amikor mégis, akkor sem holmi luxus programokra. Nyaralni 1 - 2 évente a Balatonra megyünk, egy olcsó apartmanba (mindig ugyanoda, így kedvezményt is kapunk), magunk főzünk, élelmiszerboltból kajálunk. Mindez mellett viszont szépen berendezett, nagy lakásunk van, ami mindig tiszta. Szeretjük a díszeket, emléktárgyakat (az örökölteket sem dobtuk ki, így sok csecsebecse van vitrinekben, ami látványos) Van egy szép autónk is, amit 3 éve vásároltunk, de már akkor 2 éves volt. Jól tartjuk, így mintha új lenne olyan látványt nyújt. (még soha nem volt ilyen fiatal autónk, a régebbiek 10 éves körüliek voltak) Ám ebből sokan azt vonják le, milyen jól élünk. Azt tapasztaljuk, vannak olyan ismerősök, akik irigykednek, mérgesek ránk. Miközben, ők minden évben külföldön nyaralnak, dohányoznak, isznak, mulatnak, de aránylag igénytelen környezetben élnek otthon.



2020. dec. 26. 11:48
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

"Mindez mellett viszont szépen berendezett, nagy lakásunk van, ami mindig tiszta. Szeretjük a díszeket, emléktárgyakat (az örökölteket sem dobtuk ki, így sok csecsebecse van vitrinekben, ami látványos) Van egy szép autónk is, amit 3 éve vásároltunk, de már akkor 2 éves volt. Jól tartjuk, így mintha új lenne olyan látványt nyújt"


Gondolom ezért.

2020. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egyszerűen a definíció nem egyezik, meg nincs is hivatalos meghatározás, hogy hány forinttól számít valaki gazdagnak, az alatt meg nem.
2020. dec. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

Újnak ható autó, nagy ház, számtalan olyan lommal telirakva, ami egyéb pénzen megvehető, vagy örökölt (további vagyon) dolgokra utal.

Ezek alapján álszerénység kijelenteni, hogy nem vagytok jómódúak.

2020. dec. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%
Ismerős a helyzet de választ nem tudok rá.
2020. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

Azért gondolják, mert látszatra jómódúak vagytok. Aztán most ez is olyan dolog, hogy kinek mi a fontos.


Számodra az anyagi javak (lakás, autó) a fontosak, és leszólod a külföldi nyaralást, szórakozást, mert az "luxus".

2020. dec. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
73%

@12:00


Válaszoló jól összefoglalta szerintem a lényeget.

2020. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
38%

Mert sok ember nem tud gondolkodni..Ránk is mindig azt hiszik hú de gazdagok vagyunk, hogy mi alapján? Mert van egy átlagos, szépen berendezett házunk, mert van mondjuk 8-10 pár márkás cipőnk, mert a gyermekem se csak a Pepcobol öltöztetem hanem megveszek neki egy Zara vagy hasonló ruhát, mert elmegyünk nyaralni külföldre évi 1*, meg mondjuk itthon wellnesselni, vagy hogy pl keresztelőre 35 ezres tortát rendeltem. Többször kaptuk már meg akár hátunk mögött, akár szemtől szembe, hogy nekünk de jól megy..És legutóbb is olyan családtól, ahol kapásból apa anya cigizik napi 1-1 dobozzal (havi 60e ft), ahol megisznak ketten napi 6-8 kávét (nem tudom mennyi, mi sose iszunk, de mondjuk legyen havi 5-10e hozzávalói) Mi se cigi, se kávé, pia alkalmakkor max, többnyire ahova lehet sétálunk, nem benzinezünk össze vissza mint sokan mások hogy 300 méterre is kocsival járnak.

Na most olyan aki erre el tud költeni havi 70 ezret, azaz évi 840 ezer forintot az miért engem tart gazdagnak? Az az évi 840e pont kifutja a mi költésünket, kb 350ből kihozok egy tengerparti nyaralást, wellnesst szép kártyáról, meg a maradék 500e kb ami ruhára, szőnyegre ilyesmire elmegy, mikor mi..Főleg hogy egy márkás cipőt évekig hordunk, nem állandóan vesszük havi szinten. Van akinek ez már gazdagság, nekem meg nem az..


Amúgy az otthon se minden, én úgy vagyok vele, hogy mint írtad pia cigi igen baromság, de a nyaralást nem venném egy kalap alá ezzel..Az egy normális dolog, 80 évesen nem arra akarok visszaemlékezni, hogy de szép szőnyegem meg porcelánom volt..A nyaralás,utazás az egyik legértelmesebb pénzköltési dolog szerintem..Jó van aki nem szeret, de ha gyerek is van, az élmény a legtöbb amit adhatunk neki.

2020. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
75%
Ismerős nagy kertes medencés házzal, pár évente cserélgetett autóval, évi több nyaralással (mi kis panellakásban, kocsi nincs, semmi flanc) azt akarta előadni hogy ők is kb annyiból élnek mint mi. Na kérdező te is valami hasonló lehetsz. :D
2020. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

"mert van mondjuk 8-10 pár márkás cipőnk"


Na igen, ilyeneket leírsz, és nem érted miért hiszik hogy ki vagy tömve. Az átlag magyarnak nem telik rá hogy 8-10 márkás cipőt tartson. :D

2020. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
65%

Hát már ez is fogalomzavar..Ki mondja meg ki az átlag?

Mi havi 600 ezerből élünk 3-an, és a családban, baráti körben is mi vagyunk a legrosszabbul keresők, de szó szerint.

Az összes testvérünk, férjeik, feleségeik, baráti párok stb mind jobban élnek mint mi..

10 pár márkás cipő 300e ft..

És ezt nem egy hónap alatt vettük hanem 3 év alat...

Az lebontva máris csak havi 10e

ft.


Ha már átlagmagyarozni akarszx akkor az átlagmagyar csak elkávézik ennyit havonta..

Van akinek a cigi kávé a prioritás, nekem meg egy jobb cipő vagy kabát, ennyi.

2020. dec. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!