Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy ittál...

Volt már olyan, hogy ittál alkoholt és vezettél?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha nem tudtad előre, hogy vezetned kell. Milyen gyakori manapsag, hogy ittasan ülnek kocsiba?

Nálad ha volt miért, hogyan történt?



2020. dec. 28. 14:10
A kérdező szavazást indított:
Volt már, hogy ittam és vezettem
Volt, de nem tudtam előre, hogy vezetni fogok
Sose volt ilyen
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem volt.
2020. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak mert most voltam kint cigizni, és láttam, hogy leparkolt mellettem egy kocsi, a vezetője csak így simán kiszállt és megbontott egy doboz sört. Semmi óvatosság nem látszott rajta, persze lehet alkoholmentes vagy valaki más fog vezetni de ha nem akkor elég laza...
2020. dec. 28. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan felelőtlenek az ilyen emberek, mellesleg nem kis pénzbüntetéssel jár. Srácok kérek mindenkit, aki tudja, hogy vezetni fog az ne igyon. Tudom nehéz megállni, de élet veszélyes. Lehet valakinek ezzel elveszed az életét.
2020. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Diszkóban voltunk a haverokkal, lecsúszott 1-2 feles, nem voltam részeg, éjfél után már nem is ittam, aztán hajnal 3 körül megkért az egyik haverom, hogy vigyek már haza egy csajt az autójával egy 20 km-re lévő faluba, mert én józan vagyok. Sajnos pont abban a faluban igazoltattak, és a szonda is előkerült, és pechemre még kimutatta az alkoholt. A hatását már rég nem is éreztem, úgyhogy én már abba a tudatba ültem autóba, hogy józan vagyok.

Egyébként szökőévente iszom alkoholt, ittasan pedig sose ülnék a volánhoz szándékosan.


Amúgy elég sokan vezetnek évtizedekig piásan. Vannak ismerőseim, akik napi rendszerességgel vezetnek ittasan. Olyat is ismerek, aki már se menni, se beszélni nem tud, de azért az autót hazáig elvezeti. Sajnos ritkán buknak le az ilyenek. Kb. akkor, amikor komolyabb balesetet okoznak.

2020. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár nincs jogosítványom se autóm, ezért max a könnyű gépjárművemet vezetem. Az itteni jogszabályok szerint 1 sör belefér. Talán 1x fordult elő, hogy az ebéd utáni pohár sör után vezettem. Egyébként ha iszok, akkor marad a tömegközlekedés.
2020. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Csak mert most voltam kint cigizni, és láttam, hogy leparkolt mellettem egy kocsi, a vezetője csak így simán kiszállt és megbontott egy doboz sört. Semmi óvatosság nem látszott rajta, persze lehet alkoholmentes vagy valaki más fog vezetni de ha nem akkor elég laza..."


Én ha iszogatni megyek haverokkal általában kocsival megyek, leparkolok a kocsma előtt, majd haza taxival és reggel greengoval jövök vissza a kocsiert.

Szóval az nem jelent semmit, hogy kiszallt egy kocsiból és rabontott egy sörre.

Lehet más vezet, lehet haza ment vagy ott alszik.

2020. dec. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem volt.
2020. dec. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, vezettem. Részegen soha, vagy ha tudtam hogy túl sok. Olyan volt, hogy meg ittam 1-2 sört vagy egy pohár bort. Vagy olyan, hogy ittam erőset is, de mondjuk 8-10 órával azelőtt, hogy vezessek.
2021. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!