Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen magyar szót használnáto...

Milyen magyar szót használnátok arra egy fiú esetében, hogy chuckle? Amikor egy pillanatra elvigyorodik, és közbe olyan mintha nevetne.

Figyelt kérdés
Bocsi, jobban nem tudom körülírni. A legtöbb fordító "kuncog"-ként fordítja, de azért ez mégiscsak elég hülyén hangzik egy fiú/férfi esetében...

2020. dec. 30. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kuncoghatna egy fiú?
2020. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Vihog, kacag, röhög... Elneveti magát, elmosolyodik, a bajsza alatt nevet... Vagy sehogy te írtad.
2020. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sztem nem hangzik hülyén az, hogy egy férfi elkuncogja magát. Még sztem a vihog az, ami úgy jelenetésben hasonló.

Esetleg a "felhorkan" ige hasonló, de az akkor, ha tényleg vesz ilyen horkantós levegőt is közben.


De szövegkörnyezettől függően ki lehet cselezni attól függően, mit akarunk vele mondani. Pl. ha látszik, hogy nem akart nevetni, de kicsúszott, akkor "megpróbált elfojtani egy nevetést" is lehet belőle, vagy "csak vigyorgott ezen".

2020. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A "chuckle" konkrétan azt jelenti, hogy halkan vagy elfojtva nevet. Bármi, ami ezt visszaadja, akár a körülírás is, jó.

Ha neked nem tetszik a kuncog, szíved dolga, de az is alkalmazható. Fiú esetében is.

2020. dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy elmegy a fiú és a kuncog, de abban a szituációban nem illik oda a szó, azért kérdeztem.

De köszi az eddigi válaszokat!

2020. dec. 30. 18:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Még talán az elneveti magát van a legközelebb ahhoz, amire gondoltam.
2020. dec. 30. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!