Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A romák körében mennyivel...

A romák körében mennyivel nagyobb az elhízottak aránya a magyarokhoz képest?

Figyelt kérdés

2021. jan. 2. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Kevesebb szerintem, de erről senki sem csinált kutatást, mert senkit sem érdekel
2021. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Gyakoribb, mert kevésbé tud/akar doktorhoz menni, nem mindenki tud minőségi ételhez jutni közölük.
2021. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az ország lakosságának általános egészségi állapotának szempontjából nem teljesen mellékes.

Én csak saját szubjektív tapasztalataim alapján gondolom hogy köztük több lehet, főleg a nőknél elég szembetűnő.

2021. jan. 2. 15:15
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk jóval több a dagadt roma mint a dagadt magyar. Dehát aki nem dolgozik, csak otthon ül és zabál a segélyből/lopott pénzből, az dagadt is lesz. +alacsonyak is, és a pici emberek könnyebben híznak.
2021. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha a nőket nézzük, mifelénk sokkal több elhízott cigány nő van mint magyar. 20 éves korukig még nagyjából ők is tartják magukat, de 1-2 év elteltével már a saját anyjuk nővérének néznek ki, és 30-as 40-es cigányasszonyt szinte nem is találsz 100 kiló alatt. A legenda szerint a cigány férfiak hagyják elhízni a feleségeiket, attól tartván más férfiak elkívánják tőlük bár erre én még nem láttam példát. Életmódjukból adódóan maguktól is simán elhíznak. Egész nap a szappanopera előtt tespednek, nem dolgoznak, a testmozgás kimerül abban, hogy ellötyögnek a legközelebbi boltig vagy a pulyákkal a játszótérig(a többi szülő legnagyobb örömére) ahol a többi cigányasszonnyal elücsörögnek, rikácsolnak, cigizgetnek.


Férfiaknál nagyjából hasonlóan magas az elhízottak aránya. Gyerekkorban több az elhízott cigány kisfiú, de a 20-as éveik elejétől a magyarok és a cigányok között egyaránt sokan elkezdenek hasasodni, nagyjából kiegyenlítődnek az arányok. Durván elhízott és alkoholista testalkatú(focilabda méretű vagy nagyobb has, vékony lábakkal és kezekkel) a cigány férfiaknál van több, ha az enyhén túlsúlyos sörhasúakat is belevesszük a magyarok is ugyanúgy állnak kb.

2021. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

A 21. században már felejtsük el ezt a szegénység-soványság, gazdagság-kövérség összefüggést, ez a szabad ég alatt élő törzsi társadalmak meg legfeljebb az éhező mezítlábas jobbágyfalavak szintjén működött... annál ma már a kóbor macskák is hatvanszor jobban élnek.


Ez inkább évszázados gondolkodásmódbeli szakadék.


Nagyanyáink idejében nemcigányoknál is az volt a pozitívum, ha a kisded pufók (és születik belőle tizenhárom legalább), a menyecske gömbölyű, a Cirmos a kemencepadkán degeszre ette magát, az asszonyság kövér, az ember mázsánál kezdődik, és az megy elöl, az a falu tekintélye, akinek a legnagyobb a hasa. (Azért ma is megvan még ez a kolbásztöltögető réteg és mentalitás.) Na most elmaradottabb gondolkodású térségekben, társadalmi rétegekben, melybe a cigányság zöme is hát beletartozik, pontosan itt tartanak fejben még ma is. És ők egymást közt élnek, egymást látják, egymásnak akarnak megfelelni, nem az aerobik oktatónak meg mi a nyavalya.


Ugye a mai, modern világban épp a karcsúság számít pozitívumnak, ezért akik ebben a világban akarnak érvényesülni, elfogadottak, "jól kinézőek", kelendőek lenni, azok a karcsúság irányába küzdenek. < És akkor jön a nagymama, aki szinte rosszul van, hogy lányom, nem eszel rendesen, elkap egy betegség, nem lesz miből leadni! Ugye mások voltak a szempontok régen.


Végső soron az embereket nem az egészségtudatosság veszi rá a fogyókúrára, hanem az, hogy érzi, a környezete szeme előtt ég, mint a szar. A cigány nem fog égni, ha a másik tizennyolc is ugyanolyan dagadt körülötte. Tudod, mikor látsz fogyókúrázó cigányt? Amikor kikerül a közegéből, és bekerül ilyen gilisztás fitneszkedő, tornászkodó 21. századi társaságba. És akkor éri a pszichológiai nyomás.


Én azt mondanám, hogy cigányoknál csak az nincs elhízva (néhány suhanc fiú), aki olyan, hogy genetikailag képtelen rá, akar, se tud. Aki tud, az el van... Erősen szembetűnő. A kulcsszó pedig az, hogy őket ez NEM ZAVARJA.

2021. jan. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Romaként mondom hogy ez nem mindenkire érvényes

20 felett vagyok és odafigyelek a sportra, jó alakom van

Pl. anyám a negyvenes éveiben jár, de 20-nak nézik. Pedig nem sportol és nem is vékony. Pont a legjobb a súlya és formás is, sport nélkül

Én személy szerint sok 30 vagy 40-es roma nőt ismerek, akik egyáltalán nem túlsúlyosak

2021. ápr. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

# Hát nem tudom...de ahogy nézem a 20-40-60-as évek mindenféle régi képeit, szinte egy túlsúlyos, potrohost sem látok rajtuk egy korosztályból sem. Ha ma csinálsz egy fotót kinn az utcán, most fordítva van, soványat nem találsz kb mikroszkóppal sem. Nagyon el van cseszve valami a mai emberekkel.

A romákhoz nem tudok mit szólni, egyrészt genetika lehet náluk, másrészt nézd meg a tardicionális, tehát tipikus cigány ételeket. Ha csak ránézek, hízok hat kilot.

2021. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Náluk jobban él az a féle hagyományos felfogásmód, hogy a teltség vagy kövérség a jólét jele. Illetve, hogy a kövér férj a feleség főztjét dícséri, vagy hogy a kövér feleség és gyerekek annak a jele, hogy a férfi jól el tudja tartani a családot. Nyilván nem mindenki fog így gondolkozni, ugyanúgy ahogy a fehér magyarok között is lesznek akikben ez a gondolkodás megtalálható. De a romák körében elterjedtebb.

Régi osztálytársakon évfolyamtársakon láthattam, (leginkább srácokon) hogy teljesen leresztettek és megbelesedtek. Hiába élt halt a fociért az egyik vagy kosarazott a másik. Plusz náluk nincs meg ez a korreláció, hogy a sztereotíp "csúnya kocka" férfi hízik meg. Ugyanúgy meghíznak azok is akik a népszerű vonzó kategóriába tartoznak.

Nem gondolom, hogy szándékosan híznának meg, inkább csak nem tartják negatívnak a dolgot. Viszont az biztos hogy valami büszkeség érzet társul hozzá, mert ha jobban megfigyeled sosem olyan ruhát hordanak ami rejti a felesleget, hanem olyat ami kifejezetten kiemeli. A tehetősebb roma férfiak pl előszeretettel hordanak olyan inget amin annyira feszülnek a gombok hogy a réseken szabályosan kilátszik a bőr. Pedig hát megengedhetnék maguknak, hogy új ruhát vegyenek.

2021. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Ránézésre nem nagyobb, ha úgy az utcán szétnézel. Férfiakat nem figyelem, de nők között van pár olyan kövér alkat ami még vonzó is nekem, mivel szinte csak hasra híznak, de oda aztán nagyon. Egyszer azért kipróbálnám, milyen szeretők.
2021. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!