Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért távolodnak...

Egyes emberek miért távolodnak el rokonuktól-barátjuktól pusztán azért, mert nem dolgozik, hanem segélyen van?

Figyelt kérdés

Tehát segélyen van, esetleg mellette nyomat valami bizniszt (seftelés, csempészés stb.). Többször is láttam már ilyet, hogy valaki eltávolodott az ilyen rokonától vagy ismerősétől, esetleg meg is szakította vele a kapcsolatot, mert hogy mi az, hogy nem dolgozik, hanem ingyen él. De alapjában véve mi köze van hozzá?

Én úgy vagyok vele, amíg nem kezd el tőlem kölcsönkéregetni, felőlem úgy és abból él, ahogy és amiből akar. A véleményem persze meglehet róla, de nekem attól még ugyanolyan haver vagy barát marad.

Panaszkodást persze nem hallgatok meg tőle arra vonatkozóan, hogy esetleg nehezen él. És persze vannak szélsőséges kivételek. Ha mondjuk alvilági dolgokban kezd el mozogni, vagy gyanús, hogy lopásokban vagy betörésekben vesz részt, akkor nyilván én is megszakítanám vele a kapcsolatot.

De pusztán az, hogy munka helyett segélyből, és mellette esetleg valami legálisba besorolható extra dologból él, nálam nem ok arra, hogy eltávolodjak tőle, mert akkor az azt jelentené, hogy nem vagyok igaz barát vagy haver.

Ti evvel hogy vagytok?



2021. jan. 6. 09:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
7: Akkor neki a személyiségével van baj, nem az életmódjával.
2021. jan. 6. 09:36
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellék bizniszként csempészik talán nem a segéllyel van a baj hanem azzal hogy illegális tevékenységet folytat és nem akarnak belekeveredni vagy támogatni őt ebben.
2021. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
12: Nyilván nem drogcsempészésre gondolok, hanem cigaretta és szeszesitalra vagy hasonlóra. Az a mai világban már majdhogynem a legális kategória, munkahelyi főnökök is meg szokták kérni dolgozóikat, hogy ha mennek át Szerbiába vag Romániába, nekik is hozzanak már egy-két pakkot vagy rekeszt.
2021. jan. 6. 09:40
 14/25 anonim ***** válasza:
85%

Az értékrendjével nem értek egyet. Anyja elmúlt hatvan és szívbeteg. Apja nincs se nagyszülei. Mondom ha anyuddal történik valami, mi lesz veled?? Ááá jól van ő...

Ha érte valami negatív a munkahelyen, otthagyta. Szerintem már menthetetlen. Mondom Te még az árokban végzed, erre megharagudott. Komolyan megmondta hogy ő várja hogy beüssön a nagyszerencséje! Ja, becsönget két orosz tengerész hogy van egy bőröndnyi kokainuk és gyorsan, tizedáron meg akarnak tőle szabadulni?? Mondja, kb! Biztos az utolsó falu utolsó utcájába pont hozzád fognak bekopogni!

2021. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a szülőjének oké, nyugodtan tegye. Ha viszont a szülője már cseszegeti, hogy ideje lenne munka és lakhely után néznie, az már kicsit más, de még mindig nem az én dolgom."


Első vagyok.


Még is miben más? Max abban hogy egy szülő mennyire képes tolerálni a felnőtt gyerekének ezt az életvitelét. De nyilván ugyan úgy a szülő terhére van anyagilag, aztán ha a szülő már nem lesz, akkor vagy össze szedi valahogy magát, amire addig nem volt képes, vagy utcára kerül.

2021. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

Mert az ilyen viselkedés az ember személyiségéből adódik. Ha a korábban dolgos, tisztességes barátból egyszer csak léhűtő lesz, aki ráadásul bűncselekményekbe (a csempészés az, helló) keveredik, az nem történik meg csak úgy, és a megváltozott személyiségével már nem jönnek vele ki jól a korábbi barátok.

Ennek általában az a folytatása, hogy egy ideig reménykednek, hogy csak átmeneti a változás, és visszaáll minden a régibe, aztán feladják, és megszakadnak ezek a régi barátságok. A léhűtő ember ezzel párhuzamosan megtalálja az új barátait hasonló életvitelű emberek között, akikkel aztán szépen egyre lejjebb csúsznak.

2021. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberekért nem kár.

Ma már nincs ilyen hogy jóban-rosszban, az emberek úgy váltogatják a kapcsolataikat, mint a zoknijukat. Vagy még annál is sűrűbben és könnyedebben.

2021. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
93%

Olyan nincs, hogy csak azért eltávolodik mindenki mert az illető "nem dolgozik".


Az eltávolodásnak ezer oka lehet, illetve az emberek folyamatosan változnak, akár jó akár rossz irányba, főleg nagyobb "esemény" mint munka, életmódváltás, új hobbi hatására, és innentől egyszerűen van, hogy már nem passzolnak össze azok akik előtte jól kijöttek. Ez ilyen, nincs ebben semmi bűn.


Másrészt a kérdező is leírja hogy azért sok esetben ő maga is megszakítaná a kapcsolatot, közben meg "igaz barátságról" beszél.

2021. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
18: Olyan esetekben, amikor egyértelműen bűncselekmény jellegű dolgokkal keresi a mellékes jövedelmet, és ebből kifolyólag esetleg én is veszélybe kerülhetek. (pl. Pont nála vagyok látogatóban, és a maffiózók, akiket átvert, megjelennek, hogy szembesítsék a hibájával, és likvidálják, és nyilván nekem is ez a sorsom, mert szemtanú nem maradhat.)
2021. jan. 6. 11:00
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

Volt ilyen baratom. Kuldtem neki jobbnal jobb allasajanlatokat. A vegen megmondta,h o nem akar dolgozni. Ez meg hataereset lett volna. Hisz minkozom hozza. De amikor kert 10 ezret vmire,akkor elborult az agyam,h mi is dolgozunk a penzert a ferjemmel. Es raadasul milyen sokat es milyen nehez munkat. Edre jol megsertodott.


Kosz piocakra nincs szuksegem. Addig baratkoztam,amig nem akart kolcsonkerni meg ingyen odakoltozni az egybenyilo otthonunkba . Helyunk is alig van meg kutyank is van. Ja meg a verekedos bunko kutyajat is hozta volna 😂 De megsertodott volna,ha kinyirja a kutyank a kutyajat ot meg jol megharapdosna.

2021. jan. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!