Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az időskori beszéd téma függ...

Az időskori beszéd téma függ attól ki milyen társaságban forgott az élete során vagy milyen képzettségben részesült,mennyire olvasott az egyén?

Figyelt kérdés

Úgy látom aki minőségesebb körökben mozgolódott az idősebb korban is fitt szellemileg.Pl.van egy 70 feletti ismerősnőm optikus volt és nagyon értelmes dolgokról lehet vele beszélgetni,nem feledékeny nem ismétli ugyanazokat a dolgokat.Az ügyfeleink között van egy ugyanilyen korú doktornő, ismert nőgyógyász volt ő mai napig könyvtárba jár,a gondolkodása,beszéde szintén értelmes.Több ilyen példát láttam.Vannak akik közel a hatvanhoz ismételgetnek dolgokat,fárasztóak.

A városban élő emberek is mitha idősebb korukban frissebbek lennének szellemileg mint a falusiak és ezt nem lenézésként írom.De ott legtöbbször arról megy a téma ki kit szól meg,mennyi tejet adott a tehén,ki mir csinál hogy kellene vagy nem kellene,hogy csinálja.


2021. jan. 10. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéntől függ. Városi idősek között is van szellemileg leromlott, és falusiak között is van szellemileg friss idős ember. Nem kéne általánosítani. Én szüleim is fittek voltak idősen. Anyukám sajnos már nem él, de sokat olvasott (imádta a krimiket), sokat nézte az ismeretterjesztő műsorokat és mindenről el lehetett vele beszélgetni. Plusz óvónő volt, így napi szinten gyerekek között forgott, akikkel ugye foglalkozni is kellett. Apu még él, és bár ő nem olvas, de még aktív dolgozó, így muszáj fittnek lennie szellemileg..
2021. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki műveletlen volt fiatalon az idős korában is az és fordítva.

Persze számít az egészségi állapot, a személyiség illetve az is, hogy mennyire él aktív életet.

2021. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Falun élek én is nem lenézésként írtam a falusi emberektől,talán kisebb közösség azért jut jobban kifejezésre mások megszólása mert mindenki mindenkit ismer városban meg az egyik város rész lakói nem ismerik a város másik pontján előket,sokszor a körülöttük előket se.Van földműves is aki olvasott,jól tájékozott nem ragad le alpári szinten.

Igen talán az aktivitástól is függ,meg hogy milyen dolgok érdekelték,mennyire művelte magát az élete folyamán.

2021. jan. 10. 09:56
 4/4 anonim ***** válasza:
23%

"Minőségesebb körök", na ilyet se hallottam még. Egy sznob hülye vagy, tetszik vagy nem.

"A városban élő emberek is mintha idősebb korukban frissebbek lennének szellemileg mint a falusiak és ezt nem lenézésként írom"

De, lenézésként írod.

Édesanyám falusi volt, pár osztályt végzett, pócnak írta a polcot, de sokkal okosabb volt, mint én az akármilyen végzettségemmel.

2021. jan. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!