Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyenek érzéseim?...

Hogyan ne legyenek érzéseim? Hogyan nyomjak el minden vágyat azután, hogy valaki szeressen?

Figyelt kérdés

Az egész eddigi életem abból ált, hogy valaki csesztetett. Megutáltatták velem az embereket. Hogyan ne vágyjak mások felől érkező empátiára?

Léteznek eggyáltalán olyan emberek akiket ténylegesen érdekelnek mások hátsószándék és rosszindulat nélkül?



2021. jan. 12. 02:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni elérni, hogy ne legyenek érzéseid. Egyszerűen, ez az emberi természet része.

A baj inkább az, hogy valószínűleg annyira toxic közegben voltál, hogy megtette a hatását és továbbra is tudat alatt ilyen toxic embereket fogsz keresni.

És igen, vannak olyanok, akik rosszindulat nélkül kezelnének. Na, őket fogod ignorálni, mert a társadalom nagy része ezt teszi velük. Vagy, egyszerűen túl unalmasnak fogod őket találni.

(Én is ilyen lennék, csak már belefáradtam az emberekbe.)

2021. jan. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, léteznek ilyen emberek. Onnan lehet őket megismerni, hogy pl ha sír valaki vagy fázik, fél, akkor elkezdenek együttérezni és még ha nem is akarnak tudatosan segíteni, mert pl sietnek haza, vagy saját magukra akarnak figyelni, de nem tudnak mert automatikusan muszáj segíteniük valamit. De ez nem mindenkiben van meg. Igazából ez személyiségfüggő. Ha valakiben ez nincs meg az sem tud mit csinálni, egyszerűen hiányzik belőle valami. Szerintem az első típus sokkal boldogabb tud lenni, de nagyon sok erőre is van szüksége.
2021. jan. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Érzéseid mindig is lesznek, az ember így van gyárilag bedrótozva. Viszont szerencsére az érzelmek kezeléséhez fel lehet ám nőni. Igen, a negatív érzések kezeléséhez is.


"Léteznek eggyáltalán olyan emberek akiket ténylegesen érdekelnek mások hátsószándék és rosszindulat nélkül?" Igen. És meg lehet ám tanulni őket megtalálni.

2021. jan. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Ezt a kérdést én is feltettem a pszichológusomnak, aki azt mondta, hogy nem lehet nem vágyni a szeretetre. Borzasztóan magányosnak és üresnek éreztem magam. Engem egy új hobbi mentett meg ettől a vágytól, ami teljesen véletlenül jött az életembe, és imádom. Afelé tudtam fordítani a figyelmemet, amit szeretek, teljesen belemerülök, és kikapcsol. Észrevétlenül engedtem el a szeretet utáni sóvárgásomat.
2021. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem nagyon lehet elnyomni, ezen érzéseidtől vagy ember.


Léteznek, nem is kevesen! Csak őket nehezebb észrevenni, mert kevésbé keltik fel a figyelmedet.


Kívánom, hogy forduljanak jóra a dolgaid!:)

2021. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Érzések nélkül nem élet, csak túléled az életet. Valóban ezt akarod? Sokkal jobban jársz, ha megtanulod saját elvárásaidat nem kivetíteni másokra. Nem azért, mert ők rosszak, hanem azért, mert ők nem te vagy!
2021. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van egy film, pár napja láttam a TV-ben:

'Equilibrium-Gyilkos nyugalom' a címe

Az pont erről szól, hogy miért nem jó mégsem, ha nincsenek érzéseink.

2021. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így vagyok mint amit az első írt

Szerethiány van, de amikor olyannal találkozom aki törődne pátyolgatna, valahogy pont azok akikből nem kérek, és fárasztanak valahogy és viszolygást keltenek.


Valahogy ez tényleg olyan mintha mazochistára lenne beállva az ember. Rohanok olyanok után viszont, akik le se ejtenek.

Nem értem miért olyanokkal akarok kapcsolatot akik mellett ugyis csak szenvednék a folyamat közömbösségüktől.


Tisztára mint valami önbeteljesítés.

Valóban abból eredhet hogy amikor azt érzi az ember hogy őt nem szereti senki, mintha folyamat ezt akarná Tudattalanul magának újra és újra bizonygatni, igazolni. Teljesen automatikusan, azaz mindennemű ráhatás nélkül. Azaz tehetetlenül.


Valahogy (irracionálisan ugyan), de azt kéne magunkba beszélni hogy szerethető vagyok, mindenki szeret, mert akkor tudattalan ehhez keresne (és találna)az agy igazolásokat, és egy folyamat önerősítő spirál jönne létre, a negativ gyengítő helyett.


Valamelyik kvantumfizikai videoban is benne vam az agyműködés.

Kialakulnak gyerekkorban az idegpályák a maguk kis asszociácioival, aztán folyamat ezt a gondolkodás sémát ismételgeti az agy és egyre mélyebben beágyazva megkövesítve, sőt, ezen alapulva ujabb idegpályákat hozva létre. Azaz folyamatosan szajkozza magában, hogy rossz vagyok nem kellek, ő is kinevet, ő is megbánt, na ugye na ugye.


Folyamat be kellene ültetni az agyba a pozitivat és azokat mantrázni.

2021. jan. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudatalatt keressük azokat a kapcsolatokat, ahol elutasítást kapunk. Egyszerűen a saját szűrőnkön keresztül nézzük a világot, és kiszúrjuk azt, ami passzol a gyerekkori sémáinkkal. Én párkapcsolatban és barátokban is megtaláltam azokat, akiktől megkapom ezt, mindig én kerestem mindenkit.
2021. jan. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Isten hihetetlenül szeret Téged, ezt ne feledd! Olyan nincsen, hogy senki ne szeressen, mert Isten szeret Téged! És Neked is meg kell tanulnod magadat szeretni, becsülni! Kiállni magadért! És ne foglalkozz olyan emberekkel, akik nem érdemlik meg, távolodj el tőlük, minél messzebb! Sok sikert kívánok Neked!
2021. jan. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!