Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne legyenek érzéseim?...

Hogyan ne legyenek érzéseim? Hogyan nyomjak el minden vágyat azután, hogy valaki szeressen?

Figyelt kérdés

Az egész eddigi életem abból ált, hogy valaki csesztetett. Megutáltatták velem az embereket. Hogyan ne vágyjak mások felől érkező empátiára?

Léteznek eggyáltalán olyan emberek akiket ténylegesen érdekelnek mások hátsószándék és rosszindulat nélkül?



2021. jan. 12. 02:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8-9 Szerintem inkább a kihívást keresitek, illetve a páytyolgatókban meglátjátok az őszintétlenséget. Vannak olyanok akik leordítják a pincér fejét, aztán meg nyájaskodnak az illetőnek akivel d...i akarnak. Ajándékot vesznek, stb. Az nem valami meggyőző. De ha olyat találnátok aki őszintén szeret, és pont téged, amellett hogy az alap személyisége is jó, az azért ütős tud lenni. Csak ez ritka hogy valakivel egymásra találtok. A másik meg az hogy hiába van cukormáz a kapcsolatban, az élet vége vagy a betegségek, mások problémái mindig egy nagy kihívás, kapcsolattól függetlenül is, és ehhez kell hogy a partner is lelkileg erős legyen, ezért ez vonzza az embert.
2021. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

sajnos nagyon sok embernek vannak bántalmazó szülei. Lehet hogy nem is tudatosult az illetőben hogy anyukától jövő állandó korholás / bactatás /ellenőrzés /kioktatás /beleszólás is bántalmazás. akkor is ha fizikailag nem bántotta, és akkor is, ha a nőket úgymond nem azonosítjuk a bántalmazóval.

Ez a folytonos vegzálás, kritizálás gyerekkortól kezdve olyan szinten aláássa az ember önbizalmát, hogy felnőttként pl. ilyen kérdésekkel szembesül, mint amiket ide írtatok.

Sajnos ehhez pszichológus és terápia kell + rengeteg önálló lelki munka. Meg lehet találni a szeretetet a világban, de úgymond meg kell rá érni. Mert amíg nem tudod a szeretetet a bántalmazástól megkülönböztetni, addig biztosan nem leszel boldog.

2021. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%

12-es, nagyon jól megfogalmaztad. A saját példámat tudom felhozni, nekem is ilyen szüleim voltak, de egészen addig a pontig, amíg egy brutális összeroppanás után nem kerültem pszichológushoz, nem tudtam arról, hogy elhanyagoló/bántalmazó szülők mellett nőttem fel. Azt hittem, mindenkinek ilyenek a szülei, ez a normális.

Sóvárogtam valami után, de nem is tudtam, hogy milyen az önzetlen szeretet.

Valóban nem kell hatalmas traumának történnie ahhoz, hogy egy gyerekből szorongó, önbizalomhiányos felnőtt legyen. Sok kis beszólás, elutasítás, kritizálás, elhanyagolás, és már kész is a lelki roncs. És ilyenkor még a társadalommal is szembe kell nézni, mert "mégis mi a fene baja lehet, hiszen normális gyerekkora volt..., csak hisztizik, unatkozik...."

2021. febr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!