Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha mindenki...

Mit tegyek, ha mindenki irányítani akar?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindig mások irányítanak engem. Egyszerűen állandóan ilyen helyzetbe keveredek, annyira hogy már nem tudok kilépni belőle, csak ha nagy balhét csapok, de ilyenkor inkább megcsinálom, amit a mások mondanak. Sose tudok nemet mondani, mindenki úgy manipulál ahogy akar, amit sajnos csak később veszek észre. Hogyan lehet kilépni ebből a helyzetből?

18/L



2021. jan. 15. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Hasonló voltam. Lejjebb kell venni a lelkiismeretből és feljebb kell tolni az asszertivitást, különben felfalnak.
2021. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az a következő trükk segíthet egy picit. Próbáld magad kívülről látni, olyan valakiként aki iránt empátiát éreznél, akiért egyébként kiállnál.


Aztán segíthet az is, hogy elkötelezed magad egy szilárd értékrend mellett. Én régen egy csomó embernek adtam kölcsön például könyvet. Ezeket a könyveket rendszerint többé nem láttam, miközben a másik el sem olvasta.

Ezért lett egy sziklaszilárd elven : Nem adok kölcsön senkinek könyvet (sem). Azért mert a múltban soha nem kaptam vissza, volt amit többször megvettem és azt gondolom, hogyha valakinek fontos egy könyv akkor megveszi, így támogatva az írót. Amikor pedig valaki kölcsön akar kérni erre az értékrendre hivatkozom.


Azért nem tudsz nemet mondani, mert félsz, hogy mit gondolnak rólad mások, vagy mit fognak érezni, félsz, hogy megbántod őket, stb Ilyenkor pedig ebből az érzelmi és döntési körből Te magad kimaradsz. Mivel fontos neked az, hogy mit gondolnak mások vagy hogy az előnyükre tegyél, ezért kell magad kívülről látni. A sziklaszilárd értékrendek, pedig segítenek jól dönteni, egyfajta korlátok, amikbe mindig tudsz kapaszkodni, ha bűntudattal és más fondorlatos dolgokkal akarnak manipulálni.

2021. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Aki bárkit is irányítani akar, az emberileg a hulladék kategória alapból.

Ezt ne felejtsd, amikor lelkiismeretfurdalást csinálsz abból, ha pofátlan módon kihasználnak.

2021. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez a baj, hogy arra gondolok, hogy mások mit fognak gondolni. Pl most a héten volt, hogy kérdeztek tőlem valamit egy feladattal kapcsolatban, válaszoltam rá, erre meg írják, hogy oké, akkor ezt én csinálom. Pedig nekem ez hihetetlen előnytelen feladat, de féltem hogy mit mondanának, ha én ott elkezdenék ellenkezni, így még be is magyaráztam magamnak, hogy miért nekem kell azt megoldanom. De azt vettem észre, hogy pl aki ezt kisózta rám, őt valamiért sose irányítják ilyen módon, meg sem próbálják.
2021. jan. 15. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Irányítani azt lehet, aki konfliktus kerülő. Unokatesóm ilyen, képtelen kiállni magáért, mert nem akar másokkal konfliktust, amúgy nagyon szeretetéhes lány, kevés barátja volt/van és azokkal sincs mindig jó tapasztalata, mert sokszor kihasználták. Szegénykém még naiv is, szóval ő könnyű eset, ha valaki át akar rajta gyalogolni.

Kell egy határozott kisugárzás és igen is el kell mondani a véleményed, vagy ha valamit nem akarsz megcsinálni, mondj nemet. Persze ha eddig mindent rád tudtak sózni a környezeted nem lesz túl elfogadó, de ha tartod magad, hozzászoknak, vagy keresnek mást akit ugráltathatnak.

2021. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk munkahelyen más, mert nem mindegy milyen ott a helyzeted. Mondjuk a főnökömnek csak én is ritkán mondok nemet, de egy azonos szintű kollégánál meg attól függ milyen a viszony, ha visszasegít, akkor szoktam átvenni feladatot, ha tudom, hogy nem kapom vissza, akkor inkább javaslatot teszek, hogy ki lehet a másik "áldozat". Tudom szemétség ez is, de legalább nem kapok a nyakamba minden szart.
2021. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nem munkahely, mert még sulis vagyok, csak egy csoportmunka, osztálytársam sózta rám, és valszeg emiatt most rossz jegyet kapok. De sajnos teljesen olyan vagyok, mint amit az 5-ös leírt az unokatesójáról...
2021. jan. 15. 13:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy volt olyan is, hogy 3 másik lánnyal voltam jóban, ketten közülük testvérek. A 3.lány azt mondta, hogy a testvérek csak manipulálnak és kihasználnak engem, mert azt mondták, hogy könnyen manipulálható vagyok, a testvérek meg ugyanazt mondták a másik lányra, mert ő ezt elvileg mondta is nekik. Na és ilyenkor kinek higgyen az ember...De már egyikkel sem tartom a kapcsolatot.
2021. jan. 15. 13:28
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pl most a héten volt, hogy kérdeztek tőlem valamit egy feladattal kapcsolatban, válaszoltam rá, erre meg írják, hogy oké, akkor ezt én csinálom."


Tanulság: tettetni kell a hülyét, nem kell válaszolni vagy mond azt, hogy te se érted hülye vagy hozzá. Egyetemen is így működött :D Mivel tudtál válaszolni a kérdésre, ebből az jött le, hogy te tudod miről van szó, meg tudod csinálni, így lepasszolták neked.

2021. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!