Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért negatív tulajdonság, ha...

Miért negatív tulajdonság, ha valaki szereti túlgondolni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Olyan értelemben, ha folyton a saját gondolatait elemzi az ember. Ha folyton megkérdőjelezi minden érzelmét, gondolatát. Ha vizsgálja a jelentésüket, tanulmányozza a gondolatokat és érzelmeket. Ha mindenféle szituációt végig futatt az agyán. Ha nonstop jár az ember agya és folyamatosan egy sűrű és hatalmas gondolathálót sző, ami magába zárja azt a sok összefüggést, ami végigfut az agyán.


Én ilyen ember vagyok és egyre többet hallom, hogy ez negatív tulajdonság. Nem pont úgy, hogy rám értve, hanem általánosságban. De ez miért rossz? Én kimondottan pozitívnak látom.



2021. jan. 16. 18:19
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nem az. Akkor az, ha ez paranoiába csap át pl.
2021. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert tuloagyalod a dolgokat es hajlamos vagy mindent egy szemszogbol (a tiedbol) nezni. A dolgok sokszor maguktol vagy nelkuled is megoldodnak, cask felesleges energiat olsz felsleges dolgokba. Tanulj meg lazitani, mert belehulyulsz.
2021. jan. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs értelme.
2021. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Mert döntésképtelenséget szül.
2021. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Mert egy tutyimutyi, döntésképtelen, agonizáló valaki lesz belőled, aki nem tud proaktívan, gyorsan adaptálódni
2021. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
Mert ez azt jelenti hogy tulajdonképpen fél. A jövőtől való félelem blokkolja a döntéseit és úgy általában mindent az életében.
2021. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Mert lukra futunk vele.
2021. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is szoktam gondolkodni mielőtt cselekszek. Például megeszek egy nagy tányér pacalt erre kívánok még egy második nagy tányérral is. De belegondolok hogy ha megeszem lehet hízok, vagy megfájdul a hasam és nem teszem meg.


Vagy boltba vagyok és látok egy szép könyvet nincs annyi pénzem hogy megvegyem de nem lopom el mert akkor börötnbe kerülök.


Érted? Tehát fontos ez az agyalás mert megvéd a nagyobb bajtól.

2021. jan. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8*-as vagyok.


Ezt nem is túlgondolásnak hanem előrelátásnak és tudatosságnak nevezném inkább.

2021. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még jöhetnek, bármilyen vélemény érdekel.
2021. jan. 16. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!