Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól gondolom, hogy irigy?(hoss...

Jól gondolom, hogy irigy?(hosszú lesz)

Figyelt kérdés

8 éve költöztünk ide ahol élünk.Zsebből fizettük a házat és a felujítást is úgyhogy rendesen legatyásodtunk,közbe jött az első gyermekünk így a ház külső felújítására már nem maradt.Évek óta gyűjtöttünk a tetőre,meg a kerítésre.Konkrétan semmilyen kerítésünk nem volt, így a szomszéd akivel viszonylag jó kapcsolatot ápoltunk, rendszeresen csak átsétált ha akart valamit.Az elején még csak illedelmes mennyiséget, de az utóbbi időben nagyon elszemtelenedett.Én már marhára untam, úgyhogy örültem hogy végre van és ha bezárom az utcajtót akkor csak úgy nem szambázhat be hozzánk senki, hogy meglepjen.A tetőt meg már nagyon kellett cserélni, mert egy rendesebb szél közben csak abban bízhattunk, hogy fentmarad.Erre ma a szomszéd neki állt dumálni, hogy mennyire el vagyunk zárkózva, hogy már úgy volt, hogy becsönget mert van pár dolga(a légkondijának a valamije, meg még valami cső a szenyvízének valamije,hogy ő azokat megnézné), meg hogy a macskánkat látta, hogy az ő udvari kerítésükön mászkált, meg a melléképületek tetején.(kereken 6 éve ugyanezt csinálja a macska, van hogy tényleg ott közlekedik) és hogy majd megbeszéli párommal, hogyha haza jön, hogy valami macskakerítést tegyünk fel oda????

Én nem tudok másra gondolni, hogy besérült azon, hogy nem mászkálhat be hozzánk csak úgy hivatlanul.DE tényleg mikor ülsz az ebédnél meg megjelenik a hátsó teraszon ,az milyen már.Vagy főzők meg beszól ,mert ő épp úgy gondolta, hogy párom ráér.Vagy pld minden reggel jött mikor a tetősök itt voltak és az iránt érdeklődött, hogy hol mit hogy csinálnak...Mi köze hozzá?Sokszor segített nekik a párom.Én meg marhára nem bírom, mert mindig össze vissza beszél és idegesít, meg azt se veszi észre, hogy mondjuk lehet nem ér rá az ember egész nap vele beszélgetni, csak mert ő már nyugdíjas és ráér.

Szóval a kérdés, irigységből bacogat most hirtelen a macska miatt,amiért most végre telt kerítésre így 8 év után, meg tetőre vagy csak én értem félre.Eddig amúgy egyszer se szólt érte.Meg mondjuk páromnak csomószor mondta, mikor már készül a kerítés, hogy mert ő akkor most nem tud bejönni hozzánk? Mondta is párom, hogy úgy nézett ki mintha azt várná, hogy kulcsot kapjon..Hát nem tom..Én meg örülök, hogy végre nem mászkálhat csak úgy ki be akárki.

Válaszokat köszi.



2021. jan. 16. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ritka modortalan ember lehet! Nehogy macskakerítést csináljatok, csak mert ő azt mondja. Az a baja, hogy sértve érzi magát, nem irigy. Mert eddig a nyakatokba járkálhatott, mostmeg nem. Egyébkét ok, hogy udvariasok vagytok, de ezt azért nem kellett volna hagyni, hogy így rátok másszon! Én simán nem nyitottam volna ajtót, vagy beszéltem volna vele erről. Kicsit zakkant lehet. Próbáljatok keveset jópofizni vele, csak a legszükségesebb dolgokat beszéljétek.
2021. jan. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igy elsőre, szerintem picit bonyolultabb a dolog. Sok ismeretlen tényező van ahoz hogy pontosan megtudnánk mondani mi is a baj. Nem tudni a kapcsolat minőségét a párod és a szomszéd között, hogy milyen volt az élete a nyugdijas szomszédnak. A dolog sértettségre utal. De ne feledjük hogy meg sértődni akkor is lehet ha szeretünk! Nem bisztos hogy negativ dolog váltotta ki ezt a reakciót. Könnyen félhet attol hogy elveszit valamit ami számára fontos. Jóllehet a viselkedése nem szokványos, és idegesitő is tud lenni. A menyiben a szeretet váltotta ki ezt a viselkedést könnyen kezelhető, őszinteséggel. Ennek ellenére még veheti rosz néven a "kizártságot" de legalább tudja hogy mért van a kerités. Meg kell vele értetni hogy nem egy ember miatt épült a kerités hanem mindenki miatt. Vannak idegesitő emberek akik mindenbe szeretnek beleszólni vagy tudni mi történik, ők ilyenek. Én a párod helyében nyiltan és őszintén beszélnék vele, megkérdezném hogy valójában mi is a baj, de mind ezt megértő és szeretet módban, ami anyit tesz hogy nem kérdőre vonni hanem érdeklődni (ez azért fontos hogy meg nyiljon, ha látja hogy érdeklik és szeretve van akkor ki tud bújni a szög a zsákbol). Tudatni kell vele hogy fiatalok vagytok és szükségetek van a magán életre. Ha ez szeretetben van komunikálva akkor mégha meg is sértődik el tudja fogadni és idővel megnyugszik ha látja hogy a fal értetek van és nem ő ellene. Amennyiben nem a szeretet miatt tört elő belőle ez a viselkedés és ti higgadtan nyiltan szeretetve megpróbáltátok tisztázni a helyzetet, akkor ti "tiszták vagytok" ti meg próbáltátok. Az egyenes út a legtisztább, bár nem mindig a legkönnyebb. Én ezzel a lépéssel inditanák. (Én is kerités nélküli házban nőttem fel és a szüleimnek is volt ilyen gondjuk, idővel minden megoldódik, ha nem tápláljuk a tüzet ki fog aludni)
2021. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!