Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet a lejárató,...

Hogyan lehet a lejárató, negatív, irígy kritikákat kezelni?

Figyelt kérdés
Kb 1,5 nyitottam saját erőmből 7 év tapasztalatszerzes után egy masszázs és kozmetikai szalont, ahol én dolgozom. Szépen lassan alakul ki a vendégköröm is, de a konkurenciaim, amikből van egy pár nem győznek havonta valami hülye negativ dumát szórni a városban rólam vagy a szalonomrol. Persze kitalált dolgokat terjesztenek, amiknek még alapja sincs. Mikor fog ez megszunni vegre? Én soha senkirol nem beszéltem, nem formalok a mái napig véleményt egyik szakmabelim után sem. Mimt mindenki más, en is próbálok megelni és azt csinálni amihez ertek... volt mar valaki hasonló helyzetben? 31N

2021. jan. 19. 07:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*1,5 évvel ezelőtt nyitottam
2021. jan. 19. 07:11
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Schobert ellen egy konkurens cég a fb-on oldalt nyitott és több tízezres követővel gyalázzák és hazudoznak róla. Mindent mentett.

.


"Betelt a pohár, Norbi már nem hunyhat szemet az ellenük folyó hadjárat felett. A fittnesz guru szerint a gyűlölködés és támadás mögött cégeik egyik konkurense állhat. Még FB csopőortjuik is van, tagjai évek óta igyekeznek lejáratni Rékát és Norbit azzal, hogy hazugságokat terjesztenek róluk és ezzel bizonyíthatóan milliárdos kárt okoztak a vállalkozásoknak. Vannak, akik nem elégszenek meg ennyivel és konkrétan életellenes fenyegetéseket tesznek közzé a csoportban.

[link]

2021. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezt hallottam. Szörnyűek az emberek... Mire jó ez? Miért nem foglalkozik mindenki a saját dolgaival? Persze az én kis cégem eltorpul Schobert Norbieke mellett, de én ugyanúgy érzem magam, mint ők kb...
2021. jan. 19. 07:22
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom miert nem jelentik ez becsuletsértes bűntette.ill jo hirnèv rontás a cégeknèl és büntetendő
2021. jan. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mar kétszer hívtak ki rám ellenőrt, sose találtak semm törvénytelent.... mindig minden rendben van... egyszerűen hihetetlen már az emberi rosszindulat es irigyseg!!! Bezzeg a 10 évnyi gurcolest, tanulást, hajnalban kelest nem irigyelte tőlem senki!
2021. jan. 19. 07:26
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Ahogy látom, nem megoldást keresel, csak hözöngeni akarsz!

Már írták, tegyél feljelentést ellenük becsületsértés és üzletrontás miatt - egyrészt megbüntetik öket, másrészt abbamarad a dolog.

2021. jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező egy olyan hivatást választottál, amiben mások is meg akarnak élni, veled több lett az esélye hogy kevesebb lesz az ő vendégük is. Ők is güriztek az üzletükért, végigmentek azon amin te, csak régebben. Képzeld el hogy ha most a közeledbe költözne egy újabb friss vállalkozó ugyanilyen szalonnal és a vevőköröd fele affelé fordulna.

Persze nem szabadna azt csinálni mint a konkurenseid, de próbáld az ő oldalukat is aszerint megérteni hogy ők is ebből akarnak megélni.

Az már más tészta hogy milyen aljas módszerekkel...

2021. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Drága Kérdező, őszintén sajnállak, hogy ilyet kell átélned.

Sokan tehetetlenségüket fúrkálásban, pletyizésben, rosszindulatú kitalációk mondogatásával élik ki.

Mikor fog ez megszűnni, azt nem tudom, akik úgy élnek, hogy nem önmagukra figyelnek, hanem folyamatosan mást/másokat gyűlölnek, azokról sose lehet tudni mikor hagyják abba.

Mindig idegenkedtem mindenféle nemre vonatkozó általánosítástól, mégis az életben (különösen nőknél) tapasztaltam azt, hogy akivel/akikkel kapcsolatban ellenérzésük van, azt fúrkálással, hiteltelen, kitalált pletykákkal próbálják lejáratni, ellehetetleníteni.

Volt "szerencsém" tapasztalni, hogy akár munkahelyen, akár felsőoktatásiévfolyamon ők voltak a mozgatórugói annak, hogy kisebb csoportok alakuljanak, egymás háta mögötti pletyizés, fúrkálás menjen. Munkahelyen is ilyen módon érvényesültek, a folyosói pletykák generátorai is mindig ők voltak.

Nagyon tiszteltem és tisztelem a nőket, fájdalmas ilyet leírni, de én az életben sajnos azt tapaztaltam, hogy ez a viselkedésmód inkább rájuk jellemző (amivel nem azt szerettem volna sugalni: "mindenki ilyen"). Férfiak inkább jól odamondogatnak egymásnak indulatosan, rendkívül sértő dolgokat, de a tartós, másik háta mögötti áskálódás, lejáratás, hiteltelenítés kevésbé jellemző rájuk.

2021. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Jaa és hogy "miképpen lehet védekezni a pletykák ellen": akivel találkozol és szóbahozza, annak megmondod: "nem igaz".
2021. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, nekem is volt ilyen ismerősöm, akivel egyszer találkoztam és hónap elején már négyszer jelentették fel, egyszerűen vannak emberek, akik ezt élvezik.
2021. jan. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!