Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hordanak sokan ott is...

Miért hordanak sokan ott is maszkot, ahol nem kötelező?

Figyelt kérdés
Például az utcán olyan helyen, ahol rajta kívül nincs kb. senki. Vagy mondjuk autóban.

2021. jan. 19. 13:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
68%
Én télen akkor is fogok maszkot hordani ezentúl, ha valami csoda folytán megszűnne a vírus. Télen mindig taknyos vagyok, kivéve idén, mert nem szívom be a hideg levegőt.
2021. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%
Én abban is alszom.
2021. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
23%
Sokan bele vagyunk már fáradva ebbe az egészbe, és inkább mindenhol hordjuk. Egyedül élek, így amikor hazamegyek, sokszor valami furcsát érzek: otthon is rajtam marad a maszk, de ott már véletlen.
2021. jan. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
43%
Mert védik a honfitársaikat, az emberiséget a vírustól. A hőseink. Remélhetőleg minél jön hamarabb az a fránya vakcina, és mind jól leszünk utána, mehetünk a dolgunkra! Addig is, tartsunk be minden szabályt, és ne lázadjunk.
2021. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
46%
Ha mindenhol hordják, akkor a maximalizmusra törekednek. Így a helyes.
2021. jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
61%

Budapesti vagyok. Nincs kedvem utánanézni, hogy abban a kerületben, ahova éppen megyek, kötelező-e mindenhol, ha nem mindenhol, akkor konkrétan melyik téren, utcában az. Amíg nem volt kötelező mindenhol, addig is zömében rajtam volt az utcán is, mert egy 5 perces átszállásra nem veszem le, kényelmesebb, ha rajtam van, nem kell fogni vagy a csuklómra tenni (ezzel a koszos kezemmel összefogdosva a maszkot és magamat is).


Amúgy bizonyos textil maszkok, amik nem fullasztanak, rajtam is felejtődnek.

A KN95-öt is képes vagyok megszokni, csak akkor fullaszt, ha lépcsőzöm, sietek, egyébként az is rajtam felejődhet.

2021. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
58%

Nagyrészt nem a hidegtől lehet "megfázni". A hűvös időben a zárt térbe terelődnek, zsúfolódnak az emberek, ahol ráadásul nem is szellőztetnek az emberek, így kiválóan tudnak terjedni a náthavírusok és az influenzavírusok. Ezeket pedig bakteriális felülfertőződés követheti. Viszont ez a borzalmasan erős fűtés (konkrétan a 24-27 fok közötti tartományra gondolok) lakásokban, irodákban, bevásárlóközpontokban tönkrevágja az emberek hőérzetét, ezen túl nem egyébként se egészséges és pazarlás is.


Tömegközlekedésen, áruházakban, bevásárlóközpontokban szívem szerint örökre megtartanám a maszkot, mert lassítja, nehezíti a náthavírusok, influenzavírusok, hászós-hasmenős vírusok terjedését. Én is észrevettem, hogy nem voltam náthás, hörghurutos (nálam sok esetben az lesz belőle), amióta maszkot kell viselni. Ráadásul a környezetemben se olyan nagy a köhögők, tüsszögők aránya, mint korábban bármelyik ősszel-télen.

2021. jan. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
49%

En minden januárban elkaptam valami ágynakdőlős szart, kiveve iden: boltba ugyanúgy járok.


Szerintem nem olyan nagy baromsag ez a maszk mint amennyire egyesek hisztiznek miatta, én remélem, hogy a téli divat részet fogja képezni.

2021. jan. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
37%
Mert hülyék!!!
2021. jan. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
37%

Mert csökkenti a fertőzés kockázatát /akár covid, akár a többi ilyenkor szokásos/. Az utcán is előfordulhat, hogy közel vagy valakihez, mert kb azonos tempóban mentek, ilyenkor a hátrább lévő elég sok olyan levegőt szív be, mint amit az előtte menő fújt ki, még nem érkezik lehullani vagy felhigulni a fertőző részecske.

Télen kifejezetten jó érzés is, hogy nem fagy le az orrom.

Van vagy 10-13 maszkom 6-7 típusból. 2 olyan volt, ami akadályozott, a többit gyorsan megszoktam, nyilván ezeket hordom.

2021. jan. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!