Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz ember vagyok,mit tegyek?

Rossz ember vagyok,mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet,hogy 16 éves lány vagyok(pont két hete töltöttem),és ez az első évem egy elég erős gimnáziumban.Általánosban kitűnő tanuló voltam,most azonban a félévi bizonyítványom átlaga jó ha eléri a 3,6-ot. Meg egyébként is mindent rosszul csinálok.Amikor mosogatok,rendszeresen kiesnek az edények a kezemből,amikor főzök ,elrontom az ételt,meg anyának is most sót tettem a teájába cukor helyett.Szörnyen érzem magam most.Segítsetek,hogy tudnék jobb ember lenni? Nagyon aljasnak érzem magamat :(

2021. jan. 19. 17:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

8: Te pedig tipikusan az az ember vagy, hogy aki a szakadék szélén áll, még taszítasz rajta egyet.


Légy büszke magadra, ez ám a teljesítmény !

2021. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Megjegyzem a só és a cukor eléggé ugyanúgy néz ki, főleg ha nincs olyan nagyon jó világítás a konyhában. Nálunk egy időben felirat nélküli, egyforma dobozban voltak. Hát, eltévesztettük párszor... aztán került felirat a dobozra.


Kérdező, nem vagy aljas. Lehet, hogy figyelemzavaros vagy, lehet, hogy mozgáskoordinációs problémád van. De nem rosszindulatból csináltad, amiket írtál. Ha direkt kiszúrásból tettél volna sót a teába, na az nem lett volna szép dolog. De nem ezt írtad.


De egyáltalán nem biztos, hogy bármi bajod van amúgy. Tizenéves korban sok gyerek nagyot nő, és más jelentős biológiai változások is folynak a szervezetben. Normális, ha ettől egy időre összezavarodik a mozgáskoordinációd meg esetleg kimerült és ezért figyelmetlen leszel. Életkori probléma, majd elmúlik. Csak sajnos a legtöbb szülő nem tudja ezeket - honnan is tudná? - és csak szidja a gyerekét, mintha direkt csinálná ezeket a dolgokat.


Ha már kiskorodtól vannak ezek a dolgok, akkor viszont érdemes lenne ellátogatnod (esetleg anyuval) a területileg illetékes Nevelési Tanácsadóba. Ott kiderítik, hogy mi a probléma, és megmondják, mit lehet tenni.

2021. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#10 Inkább az van, hogy már előre stresszeli magát azon, hogy el fogja rontani és ezért persze el is rontja a dolgot, leejti a tányérokat stb. Én is ilyen voltam amikor idekerültem a jelenlegi munkahelyemre,gyomorideggel mentem be minden nap mert azt mantráztam magamban, hogy milyen hülye, béna stb. vagyok. Erre még rátett a "kedves" kollégáim megerősítése is. 5 évvel később meg az van, hogy ugyanitt dolgozok, az egyik legmegbecsültebb munkaerő vagyok a cégnél. Szóval nekem sem kellett a neurológia,hanem csak időre, tapasztalatszerzésre volt szükségem.
2021. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
13#, szerintem ne játszunk önjelölt orvost, hanem inkább nézesse meg, ha valóban gyakori ez a probléma. Veszíteni való nincs, szerintem.
2021. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
írj még magadról miket csinálsz még? lássuk mennyire vagy gonosz.
2021. jan. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris a fogalmakkal legyél tisztában, és ezt nem rossz szándékkal írom. A rossz ember, aljas embernek semmi köze ahhoz amit te csinálsz. Rossz ember az aki szándékosan akár ártani másnak, szándékosan átveri, becsapja.

Amit te csinálsz az csak figyelmetlenség. Szerintem sokan rakták már sót a kávéba vagy teába cukor helyett, egyszerűen megesik. Ha kiejted a kezedből a dolgokat mosogatás közben szerintem azért lehet mert kapkodsz. Csináld ráérősen. 16 évesen pedig én még csak a rántottát tudtam megcsinálni, a főzés évekig tanultam. Jobban mondva még most is tanulom, mert még mindig leszek el praktikákat barátnőmtől, és főzős videókból. Ahhogy szokták mondani az ember holtig tanul.

2021. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na... vajon mit csinálhatnál?jobban odafigyelsz vagy ha nem megy elmész orvoshoz ezzel a gonddal. Kész ennél többet nem lehet mondani
2021. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

9-ben (főleg első félévben) teljesen normális az egy jegynyi rontás körülbelül egy erős iskolában, szedd össze magad erre a félévre, főleg így, az utolsó hónapokban.


Légy figyelmes, koncentrálj arra, amit éppen csinálsz, ne kalandozzanak el nagyon a gondolataid közben.


Olvass könyveket a helyes önértékelés témakörében, esetleg a mérgező szülőkében is, ha ők tömik a fejed ilyenekkel. Az, hogy kétbalkezes vagy az nem a világvége, a jegyek pedig javíthatóak.

2021. ápr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!