Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az önismeret?

Mi az önismeret?

Figyelt kérdés
Nekem azt jelenti, hogy meg tudod jósolni a reakcióditat, hogy amikor érzel valamit akkor tudod miért azt érzed, hogy tudod mi hogyan befolyásolja az érzelmeid. Ismered az ízlésed, tudod mi érdekel... Ilyenek. Viszont sokszor hallom, hogy az a mentális bajok oka, hogy az ember nem ismeri önmagát. Már nem tudom hányszor vágták a fejemhez, hogy azért van velem ez meg az, mert nincs önismeretem. Hát ez nem igaz, mert van. Méghozzá elég pontos képem van önmagamról. Lehet mások mást értenek önismeret alatt? Ha igen, akkor mit?

2021. jan. 20. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy a képességeiddel, határaiddal.
2021. jan. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tudom mire mit reagálok,ha tudom mire vagyok képes,ha kívülállóként is tudok magamra tekinteni és ha valami nem jó próbálok változtatni mind külsőn mind belsőn
2021. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezek a tulajdonságok mind jellemzőek rám. Én is ezt értem alatta. Lehet akkor az ismerőseim félreismernek, vagy csak nem tudják mit mondjanak, és ezt válaszolják. Na mindegy, az a lényeg, hogy akkor ugyanazt értem én is alatta, mint más. Köszi a válaszokat. 😊
2021. jan. 20. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Felismered és tudatosítod magadban a belső logikai sémáid, illetve a családtól örökölt viselkedésmintáid. Tudod, hogy mit miért érzel és milyen szituációkra mi az érzelmi válaszod, ezáltal ezeket kezelni is tudod ezeket. Le tudsz ásni a dolgok mélyére, észreveszed hogy milyen mintákat produkálsz a viselkedésedben (pl. miért adott típusú emberekkel ismerkedsz, miért esel ugyanazokba a hibákba, miért reagálsz bizonyos helyzetekre úgy ahogy, saját belső meggyőződésből teszel valamit vagy azért mert a társadalom beléd nevelte, hogy ez a helyes, stbstb). Az önismeret az alap, de ha mellé nem fejleszted ki a mentális eszköztárad ahhoz, hogy ezeket az érzelmeket, viselkedésmintákat befolyásold akkor önmagában nem sokra mész vele.
2021. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!