Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor melyik a valódi énem?

Most akkor melyik a valódi énem?

Figyelt kérdés

Alapból visszafogottabb típus vagyok. Így érzem magam "komfortosan".


Viszont tudom, hogy ez a túl biztosság és visszafogottság 1-2 traumából ered a régmúltból. És emlékszem is arra, hogy kiskoromban ugyanolyan bolond és hülyéskedős voltam, mint néhány nagy nevettető haverom, akik mindig a középpontban vannak (a kifejezés pozitív értelmében).


Nagyon szeretnék én is végre felhőtlenül hülyéskedni és bolondozni (ami bizalmas társaságban megy is), de nyitottabb társaságban valami gátol benne és kényelmetlenül/megjátszva érzem magam egy kicsit, amikor így viselkedek. Olyan, mintha félnék valami kudarctól.


Tehát összességében komfortosan érzem magam így visszafogottan, ahogy most vagyok. Viszont folyamatosan érzek belülről egy feszítést, hogy úristen én olyan akarok lenni, mint kiskoromban, és mint a többi haverom, akik a "középpontban" vannak és "felnéznek" rájuk. Hiába érzem magam komfortosan, egyszerűen tudom, hogy sokkal több van bennem és idegesít a dolog, hogy gátol valami. Minden egyes alkalomban egy elszalasztott lehetőséget látok, ami egyre inkább "felemészt".


2021. jan. 20. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichológus első körben.

De egyébként ha megvan az ok, akkor el tudsz gondolkodni rajta, hogy az még most is fenyeget-e vagy elfogadni, hogy mi volt akkor, most nem az van, elengedheted magad.


De egyébként sztem nem baj, ha nem adja ki magát az ember mindenkinek, és egy picit belsőbb kör ismeri igazán. Pl munka során ez előny, kollégák jobban tisztelhetnek, aki meg megismer és bírni fogja a "valódi éned" az jobban megkedvelhet (vagy nem).

2021. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első blikkre az elutasítástól való félelemmel lehet bajod, és ezért nem mered önmagadat adni, hanem inkább "visszatartod", nehogy (megint?) sérülj. Kudarckerülő magatartás, ami viszont hosszú távon több kárt okoz, mint amennyitől megvéd.
2021. jan. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!