Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy negatív ember szerint,...

Egy negatív ember szerint, mennyire gáz ha vki pozitív?

Figyelt kérdés
Én túlzottan pozitív lettem és beszéltem róla egy negatív személlyel. Ő azt mondta h ez jó dolog de lehet hogy tökre lehetetlen dolgokat mondtam. És hülyének érzem magam.
2021. jan. 21. 15:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalat. Elfogadják,hogy te ilyen vagy,nem próbálnak lebeszélni róla,de ha elkezded őket traktálni a pozitív dolgokkal,vagy segíteni akarsz rajtuk,az már számukra eléggé sértő. Megsértődnek,magyaráznak feleslegesen fél oldalt,hogy jajj ők min mentek keresztül,és hogy te ezt nem tudod,semmit se tudsz rólam,etc. A mentalitásukból pedig elég sokmindent meg lehet róluk tudni. Nem gáz számukra,egyszerűen ők ezt nem tudják elképzelni,de nem ez alapján ítélik meg az embert.
2021. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia!Van aki túlzottan pozitív és ez már nem reális.Nem hülye az aki túlzottan pozitív hanem inkább naivnak mondanám.A negatív ember pedig szintén nem jó mert mindenben csak a rosszat látja.Realista ember a jó mert ő úgy látja a helyzetet általában ahogy az ténylegesen áll.Nem szépíti,nem lihegi túl.
2021. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A pozitìv gondolkodásban is kell egy határt húzni.

Pl adok pènzt egy se keze se lába hajlèktalannak de nem hagyom hogy lehúzzon egy fiatal èleterős kèregető.

Ha túl pozitìv lennèk akkor adnèk a fiatalnak is mert jò tett helyèbe jòt várj ès adni jò, de a hülyesègnek is van határa.

A negatìvokat meg el kell fogadni ugy ahogy vannak mert ők is elfogadnak tèged pozitìvnak.

A legrosszabb ahogy fentebb is ìrták ha tukmálod rájuk a te mentalitásod.

Mindenki ugy jo ahogy van ès mindenki változni fog ha ugy kell lennie.

2021. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, hogy mit gondol? Vedd körül magadat olyan emberekkel, akik hasonló felfogásúak, mint te, és egymást fogjátok támogatni.
2021. jan. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát igazából úgy közöltem vele h a negatívitás részben jó. Meg tudom h miért lett negatív. És azt is kimagyaráztam, hogy lehet pozitivan is hozzá állni.

Mindent ki tudtam magyarázni és lehet naív vagyok számára és ezért érzem magam hülyének. Ő tudja mi folyik a világban és ezért IS negatív. Én viszont nem tudom és nem is érdekel. Mert olyan jó akarok lenni, hogy vmennyi rendszert felül múljak.

2021. jan. 21. 16:40
 6/18 anonim ***** válasza:
Én is voltam állatira pozitív aztán jó nagyokat koppantam és azóta néha elég negatívan látom a dolgokat de igyekszem inkább reálissá válni de sokszor észreveszem hogy bizony a negatív gondolatom be szokott jönni és így fel tudok készülni az engem érő esetleges csalódásokra amik ugyanúgy rosszulesnek de legalább nincs koppanás a túl pozitív látásmódom miatt
2021. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ha nem sikerült vmi, akkor meglehet h máshogyan kéne megpróbálni a dolgokat, ha lehetséges🤔


Úgy vélem csak azért nem sikerül vmi, mert nem csináltuk elég jól. Nem volt elég tapasztalatunk, vagy rossz emberrel kezdtünk el tárgyalni..stb

2021. jan. 21. 16:54
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül azért nem sikerül mert rosszul csinálsz valamit.Néha az ember a körülmények áldozatává válik és akkor nem sok mindent tud tenni pozitív gondolkodás ide pozitív életszemlélet oda.Tapasztalatból mondom
2021. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Rossz körülmény. Pl rossz emberek? Rossz annyagiak (pénz)-re gondolsz?


Még nem tapasztaltam.


Bár egy ideje nyitni akarok egy vállakozást, de nincs eá kereslettem. Ezért én elmentem diákmunkázni. De a corona miatt nem volt még lehetőségem munkába állni. Gondoltam arra h csak kiteszem a termékeimet, de nincs pénzem elő állítani. Viszont van lehetőségem más terén fejlődni, ami olcsóbb és felkapott lehet ugyan abban a témában szinte ami a vállalkozásom futna.


Így erre találtam megoldást...


De ha írnátok konkrét példát akkor talán megérteném. Akár privátba is.

2021. jan. 21. 18:08
 10/18 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva nagyon nem csípem a (túlzottan) pozitív embereket, mert ők olyanok, mint akik egyfajta álomvilágban élnének. Oké, az ellenpólus sem jó, de akkor inkább a negatívizmus, mert így kevesebb a pofára esés.
2021. jan. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!