Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bőgök egy ilyen dolog...

Miért bőgök egy ilyen dolog miatt, mint egy idióta?

Figyelt kérdés

Szóval...tagja vagyok Discordon egy fandomnak, ahová kommentelni szoktunk, megbeszélni dolgokat, viccelődni, angolul.


Ma kaptam egy olyan kommentet egy 17 éves amerikai lánytól, ami lefordítva így hangzott (durva lesz) "Tudod valahányszor ideírsz valamit, az olyan, mintha análisan megerőszakolnál minket, síkosító nélkül, majd otthagynál." Erre én azt írtam, "Hát bocsi, ha negatív vagyok". Másik srác erre rákontrázva:"Te olyan negatív vagy, hogy a Tumblr pozitív helynek tűnik hozzád képest."


Komolyan már fél órája potyognak a könnyeim. Tudom, hogy nehéz eset vagyok és tudom, hogy a hozzászólásaim nem viccesek (inkább komolyak), de úgy érzem sosem leszek normális, ha már az internetes fórumokon is kiakasztok embereket. :(


És lehetne arra gondolni, hogy ők esetleg bunkók,amiért így kiosztanak. De egyszer még meg is lettem fenyegetve szinte, hogy "ha még egyszer arról az okádék Redditről beszélek, ki leszek vágva."Bár ez fél éve volt és lám, azóta se léptem ki. Pedig elhihetitek hogy nem azért beszéltem a Redditen lévő tartalomról, hogy kiakasszam őket. Úgyhogy akkor is bőgtem.


Végül azzal zárta a mait a srác: "Túl lusta vagyok ahhoz, hogy bannoljalak innen, pedig ha nagyon akartam volna rég megtehettem volna. Úgyhogy csak nyugi és inkább èrezd jól magad."


Szörnyen érzem magam.:( De lehet tényleg csak én vagyok egy sértődékeny bőgőmasina és ez az oka annak, hogy összesen 6 barátom van az online téren kívül 24 évesen.pedig úgy szeretnék normális lenni. De tudom, hogy nem egy online fórumon kéne elfogadást vagy megértést várjak. Viszont én sosem kritizáltam senkit ott sem, miért kell belém rúgni. :(



2021. jan. 24. 17:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
dx
2021. jan. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Ő... hmm... Minek vagy része ennek a közösségnek, ha parasztok veled? Amúgy meg 6 barát IRL? Hát elég kevés embernek van olyan sok. :D
2021. jan. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Őszintén szólva én sem örülnék annak, hogyha lenne egy jó kis közösség, és valaki folyton behozná a depressziót. Mármint a kommentek alapján úgy tűnik, hogy akárhányszor hozzászólsz, csak valami negatívat. Persze nehéz így megítélni látatlanban.


"Túl lusta vagyok ahhoz, hogy bannoljalak innen" - ez hülyeség, egyáltalán moderátor írta ezt? Discordon bannolni annyira egyszerű, hogy egy ilyen üzenetet megírni százszor több időbe telik Mr. Lustaságnak :D


Én azt mondanám először nézz magadba. Tényleg mindig csak lehúzod az embereket vagy ok nélkül bunkók? Ha az utóbbi, lépj ki, ennyire egyszerű.


Amúgy meg milyen csoport ez és miket irkálsz oda?

2021. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A városban ahol élek csak 2 van, a többiek mind messze már ritkán beszélünk.


Én is feltettem magamnak a kérdést de...ha már egyszer idiótát csináltam magamból előttük, akkor olyan mindegy. Másokkal nem tudok beszélni erről az animéről (anime fandom).

2021. jan. 24. 18:00
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Röviden:

Ott vagy valahol rendszeresen, ahol valamiért közutálatnak örvendesz és ennek már többen és többszörösen hangot adtak.

Hát én már biztos nem lennék ott.

2021. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
tanuld meg helyén kezelni az online létezést...
2021. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Van az a régi vicc, hogy "vadász-vadász, te sz.pni jársz ide???"


Hát ez jutott eszembe hirtelen....

2021. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Valami humoros pár szoval kellene az ilyeneket lereagálni meg terelni. Vagy nem közéjük illesz.


Barátom haverjai is ha hallanádhogy szívják néha egymás vérét meg ahogy ugratják egymást, en is csak pislogok néha.


Érzékenyebbeknek nem pálya az ilyen

2021. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Akármennyire is szar, it's like that.Ha tudod, hogy mire reagálnak így, akkor mellőzd azt a viselkedést amikor velük beszélsz.Ez lenne a rosszabb lehetőség.Kétlem, hogy annak a fandomnak csak egy dc szervere lenne.Keress másikat, ahol nem szekálnak.
2021. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

3-as ahogy írtam, animés. És hát régebben kevesebben voltunk és akkor picit személyesebbre is vettük a figurát néha. Úgyhogy akkor megtudtak rólam ezt-azt, pl: hogy amúgy is egy szorongó-depresszív típus vagyok.


A baj az, hogy amiatt vagyok depresszív mert mindig magamba (kell) nézzek, hogy mi a baj velem. És már nagyon önbizalomhiányos vagyok. Emiatt úgy érzem, ha kicsit is kimutatom a gyengeségem, akkor az lesz a vége, hogy a hozzám hasonló emberekbe jó belerúgni. Mert a bullying mindig a gyengéket éri. Gyerekkoromba is rendszeresen megríkattak, mert az már-már poénos volt. Úgyhogy igen, ilyen fórumon semmi személyeset nem lenne szabad megosztani, csak és kizárólagosan a tárggyal foglalkozni. Mert senkit nem érdekel a másik élete/nyomora hiába volt ez néha téma.(én szerettem megtudni róluk dolgokat és sosem használnám fel ellenük.) Biztos én nem tudtam hol a határ, vagy nem veszem komolyan. De szerintem ha az ember átlép egy határt, akkor is lehetne kedvesebben közölni.


Viszont egy adott ponton már csak annyit tudott hozzáfűzni valamikor a moderátor srác "mivel te mindig negatív vagy, inkább el kéne menned egy pszichológushoz." Úgyhogy az elmúlt fél évben alig-alig vagyok fent.


De pl: nekik az is probléma volt, ha attól féltem, hogy a főhős meg fog halni a sztoriban. Vagy úgy akárki. És amúgy meg is halt egy fontosabb szereplő mert ez nem egy happy történet.


Úgyhogy a személyiségem és a problémáim miatt hibásnak érzem magam igen,de akkor sem hiszem, hogy megérdemeltem. :(

2021. jan. 24. 18:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!