Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ragaszkodom régi kacatok...

Miért ragaszkodom régi kacatokhoz?

Figyelt kérdés
Szerettem volna lomtalanítani a lakást, de alig egy két dologtól sikerült megválnom. Annyi tárgyhoz fűz emlék vagy hogy "jó lesz ez még később", vagy olyan ruha ami soha nem volt rajtam, de tetszik, kacatok (díszecskék), amiket barátoktól kaptam stb. Olyan nehéz. Én igyekszem, de olyankor olyan bűntudatom lesz, volt olyan holmim, amit régebben kidobtam nagy nehezen, de a mai napig fáj utána a szívem.. Tudom nem vagyok komplett, de ezen hogyan tudnék változtatni?
2021. jan. 28. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

van, akinek nehezen megy az elengedés. úgy tűnik, neked is. nem a kacatokhoz ragaszkodsz, hanem a hozzájuk kapcsolódó érzelmeidhez.

próbáld meg apránként. pl. minden nap egy darab. de ahhoz szigorúan ragaszkodj.

2021. jan. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert feltörnek benned a régi emlékek...adott a példánk..mi nagymami házába költöztünk a párommal. Van itt minden...

Még nincs a nevünkön, nagynéném mindent el akar adni, de a lánya nem.

A lánya képes lenne pénzt adni azért hogy ne adjuk el a régi kredencet..régi edényeket. Csak legyen itt...

Részben megtartunk pár dolgot de mindent nem lehet.


Ahogy az első is írta , nehezen megy az elengedés de nem szabad tárgyakhoz ennyire ragaszkodni.

Persze nyugodtan tarts meg párat , de tudj szelektálni. Szépen apránként. Vagy tedd dobozokba az olyan dolgokat amiktől tényleg nem tudsz megválni és tedd őket el.

2021. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális hogy nem szeretnél megválni az emlékeket idéző dolgaidtól.Szerintem az nem megoldás hogy kidobod őket a szemétbe,ehelyett inkább ajándékozd el,nem tudhatja az ember pl. hogy ami nem olyan hasznos,és csak érzelmi nosztalgiaként tartja meg,az egy szegényebb családnak milyen örömet okozhatna.Ez neked is segítene szerintem,hogy nem úgy emlékszel majd vissza rá,hogy kidobtad és már a szeméttelepen van,hanem olyan(ok)nál aki(k)nek ezzel jót tettél.
2021. jan. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!