Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bennetek élnek az olyan...

Bennetek élnek az olyan dolgok, amikor meg lettetek bántva ok nélkül?

Figyelt kérdés
pl. nem tudtátok megbeszélni senkivel sem.Magatokba folytottátok bármilyen sérelmeket, amelyek még az évek során is eszetekbe jutnak.Lehet az férj vagy a párotok,akik megbántottak vagy családtag, a gyermekeitek.Ezt ugy értem,hogy soha nem beszéltetek róla senkinek sem csak hordozzátok magatokban.En pl. a párkapcsolatomról nem szeretek beszélni senkinek sem, mert ugyis csak kárörvendõkkel vagyok körülvéve, pedig a férjem nagyon sokszor megsértett.
2021. febr. 4. 17:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
Én pedig csak egyszerűen nem szeretek az érzéseimről beszélni.:) Egy ideig van, hogy bánt és haragszok miatta, de ha az illető bocsánatot kért én elég könnyen el tudom engedni, viszont hogyha bocsánatot sem kért, akkor is elengedem, csak nem felejtem el, hogy hogy bántak velem.
2021. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bizony, meg 20 ev utan is, mert nem tudom elengedni a dolgokat. Talan ez azert van, mert sosem kertek tolem bocsanatot...


Tobbszor mondtam nekik, hogy mennyire fajt, csak annyit mondtak, hogy vagy nem volt igaz, vagy mashogy volt. Mondjuk egy megcsalasra amirol masok is tudtak, nehez lenne letagadni. De ahh... annyira sok narcisztikus

szivtelen embert(baratot, csaladtagot,stb) ismertem, hogy mar megszoktam.


Megbocsatani magamnak probalok marcsak, hogy hagytam magammal ezeket megcsinaltatni.


Igen, magamba folytottam sajnos tobbnyire mindent. Mert ha hangot adtam neki, semmilyen ertelmes reakciot nem kaptam, nemhogy bocsanatot.

2021. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, sok ilyen sérelmem van. Tudom, hogy el kellene engedni őket, de még évek múltán sem megy. A régi kapcsolatom alatt teljesen elszeparálódtam a barátaimtól, hogy megfeleljek. Az exem pedig kárörvendő volt. Ha valamit jó történt velem, mindent megtett, hogy elrontsa az örömet. Ha jól csináltam valamit, megmagyarázta, hogy igazából akkor is egy szar vagyok. A kapcsolat előtt jó parti voltam, most évekkel később is csak egy félember.
2021. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem volt egy nagyon jó barátnőm akivel minden titkomat megosztottam már szinte a barátságunk elejétől fogva.Volt egy közös ismerősünk aki engem annyira nem kedvelt és ezt ki is mutatta,ez engem nem nagyon érdekelt azt hozzá teszem de egyszer történt egy kis vita és akkor ez az ismerős felhívott telefonon és a képembe vágta hogy ő bizony tudja az egyik titkomat mivelhogy a kedves barátném elmondta neki.Aztán én ezt számon kértem és annyit mondott ne haragudjak mert ő nem gondolta hogy ez a 3.személy így fog viselkedni.Ezt nem tudtam neki soha úgy igazán elfelejteni de sosem mondtam neki.Aztán máskor is gyanús lett hogy elmondta az én magán dolgaimat másnak dehát bizonyíték nem volt rá csak történtek furcsaságok amiből csak erre tudtam következtetni.Ezt sem mondtam neki mert nem akartam vitát.Aztán tavaly volt pár beszólása ami annyira nem tetszett és végeztünk is egymással.Nem is hiányzik mert sok mindenre rájöttem így utólag vele kapcsolatban
2021. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez a dolog nem érdekel, illetve rövid távon igen, de utána nem. Miért? Mert mindenkit ér negatív dolog, ugyanakkor jó is, tehát egyfajta kiegyenlítődést érzek a világ működésében: 1× fent, 1× lent.
2021. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1.Persze elengedni lehet, de felejteni nem lehet.

2/Amelyeket leirtál velem is ugyanaz történt,történik.Soha senki nem kért bocsánatot, ez is egy fájó pont

3.En is éltem megfelelési kényszerben, de már erõsebb lettem és azt is felfogtam,hogy azért voltam ilyen,mert gyerekkoromban is ezt éltem.

4.En a testvéremmel osztottam meg néhány dolgot, kibeszélte mindenkinek és még az is kitelt tõle,hogy uszitott.

5.Igen igazad van, DE mikor maradnak az emberben az ilyen fájdalmas dolgok?En pl.a legnagyobb problémám,hogy soha nem védtem meg magamat,egyszerüen csendben maradtam,mert mindig az volt a fejemben,hogy nem süllyedek le a mások szintjére, vagy nem akarok cirkuszt csinálni.Sajnos ebben én vagyok a vesztes,mert utána nem beszéltem meg senkivel és persze,hogy bennem maradt.Dehát mindig tanul az ember, vagy én még mindig nem tanultam meg azt,hogy valakit elküldjek a .....ba.

2021. febr. 5. 09:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen,én se mondtam régebben soha ha esetleg sérelem ért mert kerülni akartam a vitát.Csak az a nagy helyzet hogy néha bizony muszáj kiállni magadért vagy hülyének néznek akivel bármit meg lehet tenni.

Ez a volt legjobb barátnőm is nekem sok mindenben segített de viszont én is neki tehát meg volt a kölcsönösség egyébként de ha én nem értettem vele egyet vmiben akkor ezt ő nem annyira tolerálta plusz ez a titok tartás is gáz volt.Én nem mondtam el soha senkinek semmit ha ő megkért rá.Én tudtam a számat tartani ha arról volt szó és mindig a rendelkezésére álltam.Csakhát előfordult hogy nem tudtam vagy nem volt kedvem és akkor jött a szurka piszka persze finoman de azért érezhetően.De ő is mellém állt azért nem egyszer,szóval hazudni nem fogok hogy ő nem segített nekem soha.Aki elmondja a te dolgaidat az engedélyed nélkül azzal nem tudsz mit kezdeni akármennyire is kedveled,szereted ennyi.Azóta senkit sem engedek közel magamhoz.Ha lesz olyan aki érdemes rá az más.Azóta testvéreddel mi a helyzet?Beszéltek azért?

#4-es voltam

2021. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen beszélünk, nem tudok rá haragudni,viszont nekem mindig készen kell állnom arra, hogy a sérelmeit hallgassam,természtesen el ne mondd valakinek.Csak ilyenkor az a baj,hogy már mindenki tud róla,na érted.:)Soha nem tudott velem együttérezni, de én vele igen.Olyan dolgokban segitettem neki, ami lehet a mai napig sem valósult volna meg.Köszönetet sem kaptam érte,sõt továbbra is uszit.Altalában a barátnõim is mindig bizalommal fordultak hozzám, de én már ezt nem tehettem meg.Azért az jó,hogy a barátnõd kiállt melleted.
2021. febr. 5. 11:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen kiállt nem egyszer.De ahogy telt az idő egyre jobban laposodott a barátságunk és ez lehetett a gond.Plusz volt egy szilveszteri beszólás amit nem tudtam hová tenni.Beszólt hogy miért nem kívántam boldog új évet az anyukájának.Nos hát ők szilveszterkor családi bulit tartottak és én sms-ben boldog új évet kívántam az egész famíliának.Nem értettem így hogy mi a franc a problémája plusz már untam az egészet mert mindig ugyanazokról a témákról beszélgettünk és őneki van egy természete amihez rengeteg türelem kell de nekem is van egy természetem azért😉Utána még beszéltünk és mondta hogy ő is már agyalt azon hogy hogy tudna engem leépíteni miután én előtte megkértem hogy pár napig ne beszéljünk.Írt olyan cifra sms-eket hogy csak na🤣Lényege hogy én nagyon rossz ember vagyok és ennyi.Köszi gondoltam magamban jó tudni a véleményed rólam ilyen sok év után😁
2021. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Megértelek, hogy te vagy a rossz ember a szemében, mert mertél egy kicsit is kiállni magadért.En egyre jobban rájöttem arra, hogy aki rossz véleményt mond olyan valakire,aki évekig barátja volt, õ magát minõsiti.A mérgét akarta szerintem levezetni rajtad, amiért egy kicsit leállitottad, de ha még nem beszéltetek,lehet fáj neki, hidd el biztosan keresni fog.Olyan nehéz az emberekkel én nem is értem,hogy miért kell bonyolitani a dolgokat, csak egy kis együttérzés kellene mindig mindenkinek,ha olyan esetek vannak.Ennyi az egész olyan egyszerü lehetne.Az élet amugy is bonyolult,mi emberek még jobban bonyolitjuk.
2021. febr. 5. 11:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!