Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mit jelent a tisztele...

Számodra mit jelent a tiszteletadás a masik ember felé?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Például hogy meghallgatom. Nagyon kis semminek tűnik, de végighallgatni valakit odafigyelve, az elég nagy ajándék.

Persze van még az illem, pl köszönés, ki kit enged mikor előre.

Szóval ilyen apróságokból jön össze

2021. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Hogy meghallgatom és elfogadom olyannak, amilyen.
2021. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy jóindulatúan és korrekten állok hozzá. Becsülöm, mint embert, és udvarias vagyok vele.
2021. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Élni és élni hagyno
2021. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Megbeszélt időpontra időben érkezem, nem 5-10 perces késéssel.


Végighallgatom, és ha nem is értek vele egyet, nem mosom össze a személyével a véleményét.

2021. febr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Úgy bánok vele, ahogy hasonló helyzetben elvárnám hogy velem bánjanak.
2021. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Illendően köszönünk egymásnak. Meghallgatom és tiszteletben tartom a másik ember véleményét - akkor is, ha az szöges ellentétben áll az enyémmel. Nem terrorizálok senkit csak azért, mert az én agyamban másként kattognak a szelepek. Nem ígérgetek felelőtlenül, - ám amit megígérek azt betartom az ígéretemnek megfelelően. Nem nézem le azokat, akikről kiderül, hogy nálam rosszabbak az adottságai valamilyen területen. Nem élek vissza a megelőlegezett bizalommal. tisztelem a nőket, mert véleményem szerint nekik minden eredményért jobban meg kell küzdeniük a hétköznapi életben, mint általában a férfiaknak. Szeretem, ha él a női mivoltával egy nő, de nem szeretem, ha ezzel visszaél.
2021. febr. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a kérdést nagyon nem csípem: "tisztelet", "tiszteletadás". Ezzel nem kell foglalkozni szerintem, csak normálisan viselkedni a másikkal, kedvesnek lenni mértékkel, megfontoltnak lenni, és egy pl.: orvos előtt nem hasra esni, hanem ugyanúgy kezelni, mint egy egyszerűbb irodai alkalmazottat.

Szerintem.

2021. febr. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tiszteletnek többféle kifejezésmódja lehet. Van az alapvető tisztelet amit meg kell adni másoknak az udvariasság, viselkedés kultúra része. Létezik a csodálattal vegyes tisztelet fogalma amit a példaképünk iránt érezhetünk.Amikor már az is megtiszteltetés hogy hallja, látja az ember a példaképét. Van a szeretettel vegyes tisztelet amikor egy hozzánk közel álló személyt tisztelünk. Én ez utóbbit nagyon fontosnak tartom szeretem is kifejezésre juttatni, nálam ez az érintés. Én így tudom az érzéseimet kifejezni a megfelelő módon. Ha valakit szeretek, tisztelek akkor ha beszélek vele gyakran megfogom a kezét, és úgy hallgatom mit mond.. a szívem teljességével csak rá figyelek.. közben az érintés által erőt sugárzok felé ő meg felém.. ez a tisztelet egyik legszebb kifejezése.. szerintem.Nagyon jó érzés.A homlokcsókkal is ki szoktam fejezni a tiszteletemet illetve.. ha a helyzet úgy hozza akkor térdeléssel is kifejezésre szoktam juttatni. De ez nyilván egy adott szituációhoz kötött. Pl. vallási esemény
2021. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!