Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen harmincasokról, miért bánnak ennyire felelőtlenül a pénzzel?

Figyelt kérdés

Én is ebből a korosztályból vagyok, és természetesen nem mindenki ilyen, de sok ilyet látok: 180 ezres fizetésből minden nap kaját rendelnek étteremből, megveszik a legdrágább telefont(hitelre), feleslegesen drága márkás ruhák stb.


Persze gyengék a magyar fizetések és nehéz kijönni belőlük, amiben van igazság, viszont megfigyeltem, hogy ugyanezek az emberek ha kimennek külföldre 600 ezres fizetésbõl ugyanezt csinálják, aztán hónapok/évek múlva hazakeverednek 0 forint megtakarítással vissza a szülői lakásba.


Tudom azt is hogy nehéz lakáshoz jutni, de tudok olyan harmincasokat mondani akik szinte a havi pizza rendeléseikből tudnának fizetni egy lakástörlesztőt, helyette inkább az anyjukkal élnek.

Olyan, mint megtakarítás számukra teljességgel idegen és értelmezhetetlen fogalom, mindig stabilan 0 Ft félretett pénzük van, akkor is ha sikerül egy jobban fizető állást találniuk.


Szóval a leírt példákból szerintem érthető, hogy mire gondolok és akinek van egy csöpp esze látja belőle mekkora felelőtlenséget csinálnak, ez egyenes út a csóróságba.

/Azt csak mellékesen teszem hozzá, hogy nem arról van szó hogy a túlköltekezéssel egy színvonalasabb életet élnek, hanem értelmetlenül szórják, nekik az luxus hogy nyaranta tengerparta megyek görögbe, pedig olcsón el lehet jutni busszal, ők is megtehetnék ha nem 1 napra gondolkodnának előre, ugyanannyit keresek mint ők/


Ezzel szemben ha megnézem mondjuk bármelyik nagyszülőmet,ennek pont az ellenkezője, ők mindig megfontoltan bántak a pénzzel, félretettek stb. Ennek köszönhetően tudtak normálisan élni,családot alapítani, venni egy kis házat, autót, később segíteni a gyerekeket stb.


Mi a véleményetek, miért csinálják ezt? Ennyire buták, vagy pedig a fogyasztói társadalom ennyire elszédítette őket? Nektek is vannak ilyen ismerőseitek, vagy csak nekem van ennyi?



2021. febr. 6. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Vannak ilyenek elég sokan.Vagy bele sem gondolnak a helyzetükbe,vagy arra számítanak hogy megörökölnek egy lakást valamelyik nagyszülőtől,szülőtől,vagy bár tisztában vannak a lehetetlen helyzetükkel de inkább homokba dugják a fejüket mert az még mindig egyszerűbb mint mondjuk 6-8 évet melózni külföldön azért hogy itthon tudjanak venni egy lakást.Nők között vannak olyanok akik a herceget várják,jól elvannak anyucival otthon,van egy gagyi állásuk,fodrászra,műkörmösre,erre-arra futja.Arra várnak hogy majd jön a királyfi aki elviszi őket a várába,rájuk íratja a fele királyságot aztán boldogan élnek míg el nem válnak.Isten mentsen az ilyen nőtől,ezek nem tudják értékelni azokat az erőfeszítéseket amiket a párjuk tesz egy normálisnak mondható élet megteremtéséért.Vannak persze felelősségteljes,érett gondolkodású csajok is,én is találkoztam már sokukkal idekint,gyárban ,benzinkutakon,vendéglátásban melóznak elég sokan huszonéves magyar lányok.A jövőjük alapját fektetik le éppen.Nyilván jó annak akinek nem kell hasonló áldozatot hoznia a jövőjéért mert az ölébe hull két pesti kecó öröklésből,de aki szegény családból származik és ilyenre nem számíthat,annak a nulláról összekaparni csak egy húszmillió forintot is hát nem egyszerű menet,maradjunk annyiban.Én pontosan tudom tudom,hogy nekem ez mennyi időbe telt,biztos vannak nálam ügyesebbek is,akik jó befektetésekkel megkereseik ezt az összeget egy év alatt is,de nekem nincs ilyenhez tehetségem.Én csak a két kezemmel és a kitartásommal tudtam boldogulni.Igaz én nem is vágyom százmilliókra,azokhoz a dolgokhoz amire nekem szükségem van az anyagi fedezetet tudom biztosítani és van élet a pénzkeresésen kívül is,sőt nekem ott kezdődik csak igazán.De hát kinek mi a fontos.Van akinek a félmillás telefonok cserélgetése fontosabb mint az hogy valaha saját lakása legyen,én ezt is el tudom fogadni,annak ellenére hogy én nem tudnám ilyen mentalitással élni az életemet és ilyen párt sem tudnék elképzelni magam mellé.
2021. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt mondom örülök, hogy nem ilyen 30-as vagyok. És semmi közöm más életéhez. Mindenki maga látja kárát vagy hasznát annak, amit csinál, és nekem nem lesz azzal kevesebb, ahogyan élnek mások.

Lehet lepontozni, mert nem szidom őket. Tessék.

2021. febr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős helyzet! Ausztriában dolgozom a vendéglátásban és 2 évvel ezelőtt hirtelen szükségünk volt egy emberre a konyhán! Volt egy ismerősöm akinek szóltam ha gondolja kijöhet fix melója van! Ki is jött, de mondtuk neki hogyha a nyárra is maradni akar akkor meg kell tanulnia németül legalább anyira ,hogy az alapvető dolgokat megértse! Persze igérte mihelyst megkapja az első fizetését rögtön beíratkozik egy tanfolyamra. Aztán mikor megkapta az első fizuját red bull kartonszámra, nike cipők, melegítők stb. A tanfolyamra csak nem került sor. Az utosó hónapban szólt a főnökség neki( tolmácsoltunk neki) , hogy csak úgy tudnak szerződést adni neki ha megtanul németül. Még azt is felajánlották neki, hogy a felét kifizetik a tanfolyamnak. Ő persze mindent igért! Aztán mikor vége lett a szezonjának, és kis híjján 2700 euróját megkapta akkor eltűnt.Azóta se láttuk! Ismerőseim mondták, hogy ki akar azóta is jönni Ausztriába, de nem akarják felvenni sehová sem, mert nem beszél németül....
2021. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem tudnak a pénzzel bánni, mert nem lett nekik meg tanítva hogy a pénzt nem csak el költeni kell ha nem meg is kell keresni.

A pénzzel való bánásmódot az már úgy kellene külön tanítani otthon vagy iskolákban.

Sokan el vesztik a fejüket amikor meg kapják a fizetésüket vagy egy nagyobb összeget valahonnan és akkor mindenre költenek ami meg tetszik nekik, de ha jobban bele gondolnának akkor semmi szükségük rá.

Az ilyen emberek szerintem soha nem fogják meg tanulni hogy hogyan kell a pénzzel bánni. Hónapról hónapra fognak élni úgy hogy közben el megy mellettük az élet. Sajnos sok ilyen ismerősöm van nekem is. 30 éves el múlt és nincsen semmije, pedig lehetett volna ha meg tanul bánni a pénzzel.

Köszönöm a szüleim és nagyszüleimnek hogy nekem ezt meg tanították és meg is tanultam bánni a pénzel!

2021. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én javuló tendenciát látok. Szerintem egyre kevesebb az ilyen ember és egyre több az, aki legalább minimálisan tudatos pénzügyileg.
2021. febr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem kor függő. Minden korosztályban meg van a spórolós és a költekező meg aki egyszerűen csak be ossza amennyije van.
2021. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!