Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » "Harmincasok"! Ti, hogy...

"Harmincasok"! Ti, hogy használjátok a tegezést-magázást?

Figyelt kérdés
Tehát 30-as éveiben járóktól kérdezem, ha beléptek egy boltba, buszra szálltok stb. miszerint tegeztek, magáztok fiatalabbakat, egykorúakat, idősebbeket?
2014. jún. 29. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenkit magázok, aki tizenévesnél idősebbnek tűnik.
2014. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én tegezem ha ránézésre fiatalabb nálam, vagy kb egykorú. Kivétel hivatalos személyek, rendőr, ügyintéző, stb.
2014. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen random módon használom, pláne, mert engem nagyon sokan letegeznek (hasonló korúak, kicsit idősebbek vagy fiatalabbak egyaránt), mivel jóval fiatalabbnak néznek (trafikokban mindig elkérik a személyimet aztán meregetik a kistányér-szemeket és zavarba jönnek, amikor megmutatom).

Alapjáraton magázást használok, de ha erre is sziával köszönnek vissza, átváltok tegeződésbe.

2014. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

en pl noknel aki olyan korosztalyban van akit meg meg... azt biztos nem fogom lemagazni, altalaban volt bnoim anyjat is tegez(t)em.

kb olyan 45-50 kornyekeig tegezek kerdes nelkul. felenk (de lehet csak velem) az a jellemzo, h idosebbek meg szolnak, h tegezzem.

egy regi baratno mondta “akit nem tudsz eldonteni, h tegezned e, tegezd le.”

idaig senkit nem bantottam meg vele.

2014. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ismerem az eladót, akkor tegezem, amúgy mindenhol a napszaknak megfelelően köszönök, illetve "önözni" szoktam.
2016. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!