Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoknak az embereknek, akik...

Azoknak az embereknek, akik úgy gondolják, hogy minden lélek egyenlő és nincs joguk elvenni pl. egy állat életét, távol tartják magukat az erőszakos táplálkozástól, mi a véleményük az eszkimókról és az ehhez hasonló életmódú népekről?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akik valamilyen vallási vagy filozófiai oknál fogva látják így a világot. Akik úgy gondolkodnak, hogy az erőszakos táplálkozás 'bűn' (húsevés), esetlegesen a következménye, hogy negatív dolgok lesznek a visszahatásai. - pl. ha leölök egy haszonállatot, akkor valami negatív dolgot viszek ez által be az életembe, és valami rossz történhet velem a későbbiek során. Vajon ezek az emberek hogyan vélekednek a különböző vadászó-halászó népcsoportokról? - főleg az inuitokról, akik ugyebár olyan szélsőséges körülmények közt élnek, ahol csak (az év nagy részében) húst tudnak bevinni a szervezetükbe. Ezáltal rá vannak kényszerülve, hogy húst egyenek. Ehhez meg állatokat kell megölni, hogy fenntartsák magukat és a családjukat. /Elméletben/ Szerintem még ha akarnák sem tudnák ezt növényekkel helyettesíteni, mert ezen az éghajlaton kizárt, hogy a növények olyan tápanyagokkal lássák el a testüket, amikre nekik szükségük van.

Lehet ez elég szélsőséges példa volt, de ha 'minden lélek egyenlő', akkor rájuk is ugyanazok a szankciók vonatkoznának, akárcsak a többi erőszakos táplálkozást folytató emberre, nem? (mondjuk a karma?) Csak azért jöjjenek az eszkimók délebbre, felhagyva ezzel a tradicionális életmódjukkal, mert a mai "modern" ember rájött, hogy 'minden lélek egyenlő és önálló' és joga van az élethez? :D - itt az állatokra, mint lélek gondolok ugye.

De felhozhatnám még az őskort, a jégkorszakot, az afrikai népeket vagy a különböző dzsungelekben élő őslakosokat vagy az amerikai őslakosokat. - Mert ők is gondolkodhattak volna így az erőszakos táplálkozásról, mégse tették.


Remélem nagyjából érthető, mire akartam kilyukadni. :D

Nektek mi a véleményetek erről a témáról? Hogyan látjátok ezeket a dolgokat? Mennyire életszerű pl.a vegánok felfogása? (Szerintem semennyire és nekem az a véleményem, hogy ez az út nem vezet sehová).



2021. febr. 9. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Ahol hús van ott növény is. De mi a kérdés? Elég zavaros.

Én pont magasról lexarom, hogy mit gondolnak az ősemberek, vagy akárki. A körülmény nagy úr. Az emberek egymást is képesek megölni, ha olyan szituációba keverednek. Szóval ez nem összehasonlítható a mostani szituációval.

Azonban szerintem nem a gyilkosság a legnagyobb bűn. A kizsákmányolás sokkal rosszabb.

2021. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Elolvastam a felét. Nem az erőszakossággal van a baj. Mármint az már nagyon nagy baj ha erőszakos is a húsevés. De lehet kíméletesen is ölni, de attól még az ölés. És ez minden nemű gyilkolás. Szóval a növényekre is szól. Még nem tartunk ott spirituálisan(, mert akkor meg tudnánk oldani, hogy lehető legkíméletesebben, csak a legszükségszerűbbet fogyasszuk), se technikailag(, mert akkor nem lennénk rászorulva), hogy ne keljen ezeket csinálni. Mint a rendszer fenntartása. Nem tudsz a rendszeren kívül élni, így erősíteni is kell, hiába csak gyengíteni kéne.
2021. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Biztos vagyok benne, hogy a vegánok/vegetáriánusok feladnák a hülyeségüket a tyúkszaros életükért, ha nem kapnának algazselét a hideg északi sarkon.
2021. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az inuitoknál nincs nagyipari állattenyésztés tudtommal. A legtöbb vegán azt ítéli el, ahogy az állatokkal bánnak nagyüzemileg, sokkal több szenvedést okoznak, mint amire szükség lenne.


Szóval a természeti népek szükségletei szerintem beleférhetnek a "szükséges rossz" kategóriába, ha valaki nem vérvegán.

2021. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Nekem van egy vegán kollégám, ő nem elvből nem eszik húst, hanem neki konkrétan az volt a célja, hogy teljesen áttérjen a növényi táplálkozásra. De ismerek olyat is, aki szeretett volna vegán lenni, csak éppen egészségügyi gondjai lettek belőle. Én nem vagyok vegán, de nem eszek állandóan húst, és van, amikor egyáltalán nem is kívánom, van, amikor meg igen. Szerintem a túlfogyasztást kellene visszább fogni, egyensúlyt kellene találni, meg nem kellene marketing irányba elvinni. Ugyanis egyes növényi tápanyagok miatt állatok élőhelyeit pusztítják el, akik bizniszt látnak ezekben az étrendekben. Meg kellene tanulni azt embereknek azt is, hogy lehet, hogy most akciós a banán, de nem veszek belőle 5kg-ot, mert rám romlik például, bármilyen élelmiszerrel behelyettesíthető.
2021. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok rászorulva a húsra, nem is lennék, mert a rendes hús, az drágább, mint a növényi étkezés.

Ha a népcsoport meghalna hús nélkül, miért ne ennének

Azok akik ebben élnek és nem a lidlben veszik az előrecsomagolt húst általában tisztelik az állatot, és nem azért ölik meg, mert megtehetik

2021. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Sok mindenben egyetértek a vegánok nézeteivel, de szerintem a túltermelés és a mértéktelen pazarlás legalább ugyanakkora, ha nem nagyobb kárt okoz a világnak, mint a húsfogyasztás. Világszerte rengeteg kaja végzi a szemétben. Magánszemélyeknél nagyon gyakori jelenség az, hogy megvesz valamit az ember, aztán elfelejti és ott rohad meg a spájzban vagy a hűtőben. De főleg a termelők és a boltok felelősek a legnagyobb pazarlásért, mert túl nagy készleteket tartanak, nem fogy el minden lejárati időn belül, azon túl pedig már mindenféle értelmetlen és ésszerűtlen szabályozások értelmében ki kell dobni, még hajléktalanoknak vagy éhezőknek is tilos odaadni. Ezen kellene szerintem elsősorban változtatni, mégpedig sürgősen. Vagy nem kéne annyit termelni/beszerezni, amiből ilyen sok marad fölöslegben, vagy pedig engedélyezni kéne a lejárt élelmiszer felhasználását, mivel az élelmiszerek nagy többsége lejárati időn túl is gond nélkül ehető még egy darabig. És akkor arról még nem is beszéltem, hogy mennyi vegán ételt csomagolnak be indokolatlanul műanyagba, pl. zöldséget, gyümölcsöt egyenként vagy pár darabonként zacskóba, műanyag tálcába stb, ami teljesen fölösleges és csak plusz szemetet termel. Szóval etikai szempontból érthető, ha valaki úgy gondolja, hogy az állatok megölése bűn és ezért nem eszik húst, de környezetvédelmi szempontból messze nem csak az állattartással, hanem a vegán élelmiszerekkel is vannak súlyos problémák.
2021. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Személy szerint csak a veganizmus szempontjából tudom megközelíteni a kérdést, mert vallásos nem vagyok:


A Vegan Society alapító okirata szerint a veganizmus definíciója a következő: A veganizmus egy filozófiát és életmódot jelöl, amely igyekszik kizárni – amennyire csak lehetséges és megvalósítható – az állatok kizsákmányolásának és a velük szembeni kegyetlenségnek minden formáját.



Tehát amennyire csak lehetséges és megvalósítható. Tehát a fent említett példáid miatt, az eszkimók nem tudják megvalósítani, tehát tőlük nem is várja el senki, hogy ne egyenek húst! ☺️

2021. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
8-as vagyok, miért lettem lepontozva? Ez így van, bemásoltam a definíciót, válaszoltam a kérdésre, a vegánoknak ez az általános véleménye az eszkimókról, nem értem?
2021. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ugyanaz a véleményük, mint az átlagemberről is, mivel az emberek szerintem 80%-a zabál húst.
2021. febr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!