Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoknak az embereknek, akik...

Azoknak az embereknek, akik úgy gondolják, hogy minden lélek egyenlő és nincs joguk elvenni pl. egy állat életét, távol tartják magukat az erőszakos táplálkozástól, mi a véleményük az eszkimókról és az ehhez hasonló életmódú népekről?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok akik valamilyen vallási vagy filozófiai oknál fogva látják így a világot. Akik úgy gondolkodnak, hogy az erőszakos táplálkozás 'bűn' (húsevés), esetlegesen a következménye, hogy negatív dolgok lesznek a visszahatásai. - pl. ha leölök egy haszonállatot, akkor valami negatív dolgot viszek ez által be az életembe, és valami rossz történhet velem a későbbiek során. Vajon ezek az emberek hogyan vélekednek a különböző vadászó-halászó népcsoportokról? - főleg az inuitokról, akik ugyebár olyan szélsőséges körülmények közt élnek, ahol csak (az év nagy részében) húst tudnak bevinni a szervezetükbe. Ezáltal rá vannak kényszerülve, hogy húst egyenek. Ehhez meg állatokat kell megölni, hogy fenntartsák magukat és a családjukat. /Elméletben/ Szerintem még ha akarnák sem tudnák ezt növényekkel helyettesíteni, mert ezen az éghajlaton kizárt, hogy a növények olyan tápanyagokkal lássák el a testüket, amikre nekik szükségük van.

Lehet ez elég szélsőséges példa volt, de ha 'minden lélek egyenlő', akkor rájuk is ugyanazok a szankciók vonatkoznának, akárcsak a többi erőszakos táplálkozást folytató emberre, nem? (mondjuk a karma?) Csak azért jöjjenek az eszkimók délebbre, felhagyva ezzel a tradicionális életmódjukkal, mert a mai "modern" ember rájött, hogy 'minden lélek egyenlő és önálló' és joga van az élethez? :D - itt az állatokra, mint lélek gondolok ugye.

De felhozhatnám még az őskort, a jégkorszakot, az afrikai népeket vagy a különböző dzsungelekben élő őslakosokat vagy az amerikai őslakosokat. - Mert ők is gondolkodhattak volna így az erőszakos táplálkozásról, mégse tették.


Remélem nagyjából érthető, mire akartam kilyukadni. :D

Nektek mi a véleményetek erről a témáról? Hogyan látjátok ezeket a dolgokat? Mennyire életszerű pl.a vegánok felfogása? (Szerintem semennyire és nekem az a véleményem, hogy ez az út nem vezet sehová).



2021. febr. 9. 11:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó nem zabàl, de eszik. Mert az ember vegyes tàplàlkozàsú.
2021. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!