Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet hulye kerdes, de......

Lehet hulye kerdes, de... akik meghaltak, azoknak elfelejtjuk az arcat?

Figyelt kérdés
Pl.az apukamrol es a mamamrol nincs nagyon fotom, csak fiatalkoriak.
2021. febr. 15. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen, bizonyos idő alatt elfelejtjük a fel nem elevenített emlékeket.
2021. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ami megszűnik az idővel feledésbe veszik nagyon szörnyű.... Ez mindenkinél más valaki először a hangját felejti el de ha van róla képed akkor az arcára mindig emlékezni fogsz.
2021. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez embertől függ. Nekem sajnos nagyon jó memóriám van, nem hiszem, hogy ha 30 éves telefonszámokra meg sztorikra, helyekre emlékszem, akkor majd pont anyukám arcát felejtem el.
2021. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

3

A memóriával az a baj, hogy folyamatosan változik. Egy emberi arc rengeteg információt tartalmaz, sokkal többet, mint egy telefonszám vagy történet. Ha elfelejtjük a történet egy részét, akkor az agyunk betölti az űrt egy kitalált adattal. A jelenlegi tudományos álláspont szerint az emlékeink egy jelentős része sajnos hallucináció, kitalált és valós dolgok halmaza. Bár léteznek emberek, akiknek memóriájuk szinte tökéletes, de kétlem, hogy ezen emberek közé tartozna itt bárki is, mivel elég ritka világszinten is.

2021. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem képtelen lennék elfelejteni anyám arcát. Már csak azért is, mert pici koromban nyilván sokkal fiatalabb volt ő is, haláláig rengeteget változott, és még ma is pontosan előttem van a fiatalkori arca, nem hiszem, hogy az idősödő arcát akkor pont elfelejteném 20 év múlva pl. Maximum halványulnak az emlékek, de többszáz fényképem van róla digitálisan is és papíron is, így ezzel megőrizhetem valamelyest. A nagyszüleimet szintúgy nem felejtem több év után sem, a hangjuk, szójárásuk is cseng a fülemben.
2021. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Baromsagnak tunik, mert eppen ellenkezoleg tapasztalom, masoknal is. Nem arc, de jelenetek, mozdulatok, hangsulyok, minden megmarad. Annak, akinek szamit.
2021. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

"Ha elfelejtjük a történet egy részét, akkor az agyunk betölti az űrt egy kitalált adattal. A jelenlegi tudományos álláspont szerint az emlékeink egy jelentős része sajnos hallucináció, kitalált és valós dolgok halmaza."


Akkor csoportos hallucinációt élünk át, mert már felnőtt vagyok, és gyerekkoromból olyanokra emlékszem, hogy a többi - akkor felnőttnek, ma már idősebb felnőttnek - leesik az álla. Ez az életem története, hogy körülöttem mindenki csodálkozik, hogy mikre emlékszem. És ők megerősítik a tényeket.


Nem, egyáltalán nem tökéletes a memóriám. De például az álmaimra is emlékszem mindennap. Engem azok az emberek lepnek meg, akik nem emlékeznek az életükre.

2021. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7

Hallottál már a Mandela-effektusról?

2021. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Oké, akkor ezek szerint már helyeket és embereket is hallucinálunk.


Neked miért fáj, ha egyetlen egy valamiben jó vagyok? Miért akarod ezt megcáfolni?

2021. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Nemcsak, hogy a memóriánk nagyrésze kitalálja önmagát, de még fals memóriákat is el lehet ültetni az emberek agyába. Ennek semmi köze a paranormális dolgokhoz, egyszerűen a memóriánk elképesztően szar.
2021. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!