Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek pozitívabb?

Hogyan legyek pozitívabb?

Figyelt kérdés

Állandóan csak a negatívra tudok gondolni, nem tudom élvezni a pillanatot, mindig mindent túl gondolok és állandóan azon agyalok mivan ha...

Elegem van már ebből, minden napomat megkeseríti ez a negativítás és túlgondolás de nem tudom mit tudnék tenni ellene..


2021. febr. 16. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki negatív néha, szóval teljesen nem fogod tudni kizárni az ilyen gondolatokat, de azért tudsz javítani ezen valamennyit. (mellesleg most a covid miatt sokan tapasztalnak szorongást, mélypontokat, nem vagy egyedül) De először is meg kell találni mik a negativitás legfőbb forrásai, és azokat kiiktatni.

Egyébként meg olyanokkal vedd körbe magad, akik pozitívan gondolkodnak és ezáltal téged is a jobb irányba visznek. Ezenkívül tanulj meg hálásnak lenni azért, amid van, ahol vagy és amit már elértél, és gondolj arra hogy mennyivel rosszabb is lehetne. Ja és tanuld meg humorosan felfogni a dolgokat, nevetni a hibákon.

A túlgondolás nekem is problémám, bár talán mostmár sikerül elengednem, annyit tudok javasolni, hogy próbáld meg kívülről nézni a problémáidat. Vagy a jövőből. Őszintén, számítani fog ez vagy az 5 év múlva? Kizárt.

2021. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a pozitív dolgokra koncentrálni. Nézd mindennek a jó oldalát
2021. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan legyek pozitívabb?


Ha muszalas van rajtad, akkor dorzsold magadhoz a muanyag vonalzot! :DDD

2021. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elme egyszerre egy dologra tud fókuszálni. A negatív gondolatot tudatosan cseréld le valamilyen pozitívra. Nekem bevált és működik.


Sokan úgy érzik, hogy az aggódás egyfajta kapuőr, mert amin aggódsz, az akkor nem történik meg.


Ez egyrészt nem igaz, másrészt 98%, hogy amúgy sem történik meg. Az aggódás csak megkeseríti az életet, semmi előnye nincs, így ezzel az egyszerű technikával kezdj el leszámolni vele!

2021. febr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Gondolkodj pozitívan.
2021. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!