Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek mosolygósabb?...

Hogyan legyek mosolygósabb? Nem vagyok egy alapjáraton mosolygós ember, viszont szeretnék lazábbnak, pozitívabbnak tűnni.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni, mit is értek a kérdés alatt.


A helyzet az, hogy fiatal lányként csodálva és irigykedve nézem azokat az embereket, akik pl. a buszmegállóban állva vagy céljuk felé sétálva egy halvány, de őszinte mosolyt mutatnak.


Nekem ez nem igazán sikerül.


Három okot tudok erre mondani:


1. "Testi adottságaim" sem olyanok, alapból egy picit inkább lefelé áll a szám széle sajnos.


2. Ha nincs min, nem igazán tudok mosolyogni. Tudom, hogy pedig mindig lenne rá ok, szép idő van, vagy egy aranyos gyereket láttam, esetleg valaki szépen rámmosolygott... de az előbbieket általában lerendezem magamban, belül örülök nekik, az utóbbiakat pedig viszonzom 1 percig és annyi.


3. Van egy kis önbizalomhiányom és ennek következtében szociális fóbiám.


Azért szeretnék már kicsit oldottabnak tűnni, mert hiába nem vagyok csúnya (nem mondom, hogy teljesen meg vagyok elégedve minden részlettel magamon, de összességében nem panaszkodom), emiatt, hogy teljesen mást sugárzok kifelé, mint amilyen belül vagyok úgy érzem, hogy mégsem vagyok szép és még ha valaki fel is figyelne rám, tetszenék neki, addig a pár percig tartana, mert eltántorítaná az, hogy zárkózottnak és komolynak tűnök.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2017. nov. 11. 23:51
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ennek nincs egy adott megoldása, de azt megpróbálhatod hogy naponta pár percet e tükör előtt mosolyogsz, meg amikor az utcán mész akkor is minden apróságon ami téged feldob próbálj meg mosolyogni, nyilván nem vigyorogni csak hogy görbüljön
2017. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is lefelé áll a szám sajnos, ez azért is rossz, mert ha egy kicsit elmosolyodom, valójában akkor áll egyenesen a szám.

Tehát, ha én azt szeretném, hogy felfelé görbüljön, akkor ahhoz már nagyon kell mosolyognom.

2017. nov. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!