Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A profi zenészek fejből...

A profi zenészek fejből tudják az összes saját számukat?

Figyelt kérdés

Ez mindig is érdekelt. Tehát álmukból felébresztik őket, és benyögnek nekik egy találomra kiválasztott szám címet, akkor azonnal tudják játszani fejből, kotta nélkül? A kevésbé népszerű, koncerten alig játszott számokat is?

Tehát csak egy példa: Edda, a Színház című nóta, egy,két, há, tessék! Menne nekik?

Tehát ők írták, de nem játszották már 10 éve, és van még 200 másik számuk is.

A normális válaszokat köszönöm!



2021. febr. 17. 04:25
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Hevesi Tamás egy igazi zenész

Ő már elmondta "ezt egy életen át kell játszani*

2021. febr. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóló előadó talán, egy Rolling Stones biztos, hogy nem.
2021. febr. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy nem a hangszerek beállítására gondoltam, hanem a tudásra. Tehát minden gitár beüzemelve, dobok behangolva, stb. A zenész kapásból tudná, hogy mi az első hang egy tetszőlegesen kiválasztott számnál? Vagy gondolkodnia kéne, hogy hú bakker várjunk, gőzöm nincs, hogy mit csináljak. Ilyen Iron Maiden, vagy Metallica kaliberű zenészekre gondoltam. Profik, de van 300 számuk, némelyik 20 éve íródott.
2021. febr. 17. 05:42
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

A zenészek, zenekarok SZOLGÁLTATÓK. A koncert a PRODUKTUMUK. A munkájuk, hogy egy meghatározott helyen és időben előadják a produkciójukat. Nyilván a hosszútávú memóriájukban ott van a dalok jelentős része, de nem kötelező tudniuk az összes létező dalukat fejből, 0-24 az év bármelyik napján.


Az ő dolguk, hogy profin elő tudják adni a dalukat az adott koncerten az elejétől a végéig.

2021. febr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos hogy nem. Mondjuk egy 5-10 éve nem énekelt dalon biztos elkéne előtte gondolkodnia pár percet, hogy minden szó meglegyen. De szerintem, nem is a szöveg lenne a nehéz, hanem inkább az énekstilus az előadás mód. Azt biztosan bekéne előtte gyakorolni, ha nem egy amatör bénázást akar előadni. Ezt persze csak úgy általában gondolom, nagyon kiváncsi lennék egyszer egy koncert előtti gyakorlásra, hogy ott mit hogyan gyakorolnak.
2021. febr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!