Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fogadja valaki rosszul...

Miért fogadja valaki rosszul a dícséretet?

Figyelt kérdés
Letagadja, nem veszi komolyan, lekicsinyli...

#elfojtás #Becsmérlő
máj. 1. 00:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert kicsi az önbizalma, nem hiszi el hogy megérdemli, imposztor szindrómás, azt hiszi hogy nem is mondod komolyan és csak viccelsz.
máj. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapott dicséretet gyerekkorában, perfekcionista családban nőtt fel, ahol nem volt szokás a dicséret.
máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

Írtam ki egyszer egy hasonló kérdést

"miért nem köszönik meg/fogadják jól a nők a bókot" a válaszolók nagyrészt azt irták hogy nem hiszik el mert nincs önbizalmuk vagy azért mert azt hiszik hogy akarsz valamit tőlük és így akarsz közeledni hozzájuk

De én már találkoztam olyan emberekkel is akik azért tagadták,kicsinyelték le hogy minél többször el legyen mondva nekik

máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt szokta mondani, hogy ezt csak mondom, nem gondolom komolyan, csak a tettek számítanak. Azzal lehet bizonyítani.
máj. 1. 00:54
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk van benne valami amit mond dicsérni bárki meg tud bárkit,bármit a tettek viszont beszédesebbek

Tegyük fel rajzol neked valamit azt mondod hogy hű meg há és tényleg így is gondolod,oké de ha mondjuk emellett még ki is teszed a falra a képet akkor azt tényleg elhiszi

máj. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tetszik a hasonlat! =)
máj. 1. 01:16
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Több oka lehet, de legtöbbször az önbizalomhoz köthető. Én sem szeretem a dicséretet viszont pont azért, mert nem akarok átesni ló túloldalára és könnyebb szerénynek maradni, ha nem dicsérnek folyton. "Amikor dicsérnek légy szigorú bírája önmagadnak."
máj. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet nem hiteles.

Kam.

máj. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Hú én kifejezetten rosszul vagyok a dicsérettől. Egyébként számít ki mondja, közeli baráttól, családtagtól nekem abszolút hiteltelen, "csak azért mondja, hogy felvidítson, nem gondolja komolyan", súlytalan számomra.

Ha felettesem mondja, akkor meg rögtön azt érzem, hogy valójában ez nem kiérdemelt dicséret, túl sokat gondol a képességeimről, és majd csalódni fog emiatt.


Közben persze van egy részem, aki éhezik, sóvárog minden ilyen pozitív visszajelzés után, de rögtön ott van a másik oldal, hogy ez igazából csak rossz, a fentiek miatt: vagy kamu, vagy én vagyok a kamu, és csalódást fogok okozni.


Próbálom kifelé ezt jól kommunikálni, de néha tényleg megborzong tőle az ember és nem tudja leplezni magában a hullámvasutat.


Az is igaz, amit a 3-as ír (nem rám), lányok/nők gyakran lekicsinylik, tagadják mondjuk a szépségüket, hogy a fiúk képesek legyenek minden nap mondani. Egyik osztálytársam volt ilyen, valóban szép volt, de a fiúk azt hitték, hogy ezt nem tudja magáról...

máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
9-es, mért nem mész pszichológushoz, ha rosszul érzed magad a bőrödben?
máj. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!