Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érhetünk-e el eredményt...

Érhetünk-e el eredményt azzal, ha tehetséges, jó képességű embernek gondoljuk magunkat, azonban a valóságban ez nem biztos, hogy így is van?

Figyelt kérdés
Mennyit számít ilyenkor a kitartó, és pozitív gondolkodás, vagy a manapság egyre divatosabb vonzás törvénye alkalmazása - hogy amire a legtöbbet gondolok, és amit azzal kapcsolatban erőteljesen hiszek, azt be is vonzom (ez esetben ha pl. jó képességű embernek képzeli magát valaki egy adott területen), mely szerint külső világunk a belső világunk tükörképe? Lehet, hogy miközben jó képességűnek tartjuk magunkat, ezzel valójában csak áltatjuk magunkat? Vagy a pozitív gondolkodásnak, és a hitnek igenis lehet ekkora ereje és szerepe?

2021. febr. 17. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Persze, nézd meg a politikusainkat. A legtöbben átlagos képességű kóklerek, semmihez se értenek, de önbizalom az van, bármikor kidumálják a macska szájából az egeret. Az átlag ember utálja őket, pedig példát kéne róluk venni, hogy, hogyan kell semmivel sok pénzt keresni.
2021. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolni kell dolgokra, hanem csinálni. Ambíció nélkül akkor is megbszhatod, ha van tehetséged, szóval miért kellene egyáltalán gondolkodni azon, hogy viselkedj-e célirányosan vagy sem?
2021. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az alap feltételezésed egyébként jó, mert bevonzzuk a dolgokat, amikre gondolunk, és a pozitív gondolkodás eleve nagyszerű.

Viszont igaz, amit az előttem válaszoló írt. Azzal sajnos, hogy gondolsz rá, annyit érsz el amit leírtam, ha valamit akarsz, akkor tegyél érte.

A milliomosok - már akik nem örökösök - sem úgy leettek azok, hogy csak ábrándoztak róla, milyen jó lenne annak lenni.

2021. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Akárminek gondolod magad próbálkozni kell mert amúgy nem lehet elérni semmit.
2021. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha ezt a kérdést felteszed már rossz a hozzá állás.

Érd el azt, hogy tényleg tehetséges, jó képességű ember légy, és akkor nem kell annak gondolni magad mert az vagy!

Ha a tükörbe nézel nyugodtan mondhasd azt, hogy ez igen!

Ha ez lesz a fejedben akkor sokra viheted. Csak tegyél is érte, hogy ne csak ezt gondold hanem tud. Érted :D

2021. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Ez akkor működik tapasztalataim szerint, ha valóban jó alapod is van rá, hogy ezt gondold.


Például tehetséges vagy valamiben, de nincs még benne elég tapasztalatod. Ilyenkor célszerű arra fókuszálni, hogy milyen ügyes vagy benne, nem pedig arra, hogy mennyire tapasztalatlan még.


Ez a hozzáállás segít abban, hogy többet hozz ki magadból, mint az átlag, mivel a legtöbb embernek sajnos negatív monológ megy a fejében arról, hogy mire NEM képes.


Már önmagában azzal, hogy ezt kiiktatod, sokat tettél a teljesítményjavítás érdekében bármilyen területen.


Persze igazán komoly eredményeket abban tudsz elérni, amelyben valóban jó vagy, és fejlődni is lehet.

2021. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kitartás és a pozitív gondolkodás nagyon fontos a siker eléréséhez, de önmagában ezekkel nem lehet mindent elérni, ha amúgy nincsen tehetséged. Nézd csak meg az énekes műsorokba jelentkező szerencsétleneket, akik azt hiszik magukról, hogy tökéletes a hangjuk, és az első adásba berakják róluk a videót, ahogy a zsűri szenved a produkciójuktól. Tehát nulla tehetség mellé hiába van önbizalmad, azzal még nem fogsz bevonzani sikert magadnak. De ha van affinitásod a dologhoz, akkor ha pozitívan állsz hozzá, nagyobb esélyed van a fejlődésre, siker elérésére a későbbiekben, ha pozitív vagy.
2021. febr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak a ő kérdésre válasz: nekem egy jelképes büdös nagy pofon kellett ehhez, hogy rájöjjek, máshogy kell cselekednem.
2021. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Épp ellenkezőleg, inkább sose hittem magamban, és mindig azt gondoltam, hogy nálam bárki bármiben csakis jobb lehet, olyan vagyok mint a kaktusz - mindent csak elszúrni tudok, és hogy alapjáraton, gyárilag behangolva egy született botcsinálta széllelbélelt fácán vagyok szinte minden téren. Az ember ilyenkor gyakran olvas, hallgat önfejlesztő anyagokat, és ezek közt az egyik ilyen tan az volt, hogy ha pozitívabban gondolkodsz magaddal kapcsolatban, akkor azt fogod tapasztalni, hogy igenis képes vagy olyan dolgokra, amelyekről korábban azt gondoltad volna, hogy képtelen lennél rájuk. Kíváncsi voltam a véleményekre, tapasztalatokra. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. febr. 17. 22:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha egy pénztárnál állsz sorba akkor előbb utóbb célba érsz, de ha mindig átállsz egy másik sorba akkor nem. Kitartást a céljaid án.
2021. febr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!