Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a jobb megoldás...

Szerintetek mi a jobb megoldás? Kerülni a vitát amíg lehet vagy azonnal beleállni és lerendezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alapvetően baromi nyugis ember vagyok, nehéz kihozni a sodromból. Kerülöm a vitát amíg lehet mind a magánéletemben, mind a munkahelyemen.


Viszont azt vettem észre, hogy emiatt sokan sokszor teljesen hülyének néznek, azt hiszik nem merem kinyitni a számat és félős vagyok. Ha valaki beszól, akkor lerendezem annyival magamban, hogy biztos szar napja volt, majd elmúlik.


Legutóbb a sógornőm volt kedves valami piti ügy miatt nekemesni olyan kioktató cigány stíusban, hogy azonnal kinyílt a bicska a zsebemben és kiosztottam. Meg is lepődött, mert a 6 év alatt nem volt erre példa, a húgomként tekintettem rá. De átlépett egy határt. A férjem szerint ha már az elején kiosztanám az embereket, akkor nem nőnének a fejemre és nem néznének teljesen hülyének. Eddig a családi béke érdekében nem szóltam semmit, de már rájöttem, hogy nem kell mindenàron fenntartani a látszatot.


Csak zavar, mert nem tartom magam egy alpári, ostoba embernek aki nem tudja megbeszélni a problémákat, nem szeretem se a vitát se a feszültséget. De már másoktól is megkaptam, hogy baromi türelmes vagyok.


Ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket? Mi a jó megoldás akár a munkahelyen, akár családi/baráti körön belül?


2021. febr. 17. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Kerülni a vitát és főzni egy marhaherepörit helyette;)
2021. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem csak a családban van így, hanem a munkahelyen, hivatalban, mesteremberekkel szemben és mindenhol, ahol emberek vannak.

Aki nem áll ki magáért, azzal szemben felbátorodnak és pofátlanok lesznek.

Nem kell azonnal támadni, csak csendben meg kell cáfolni az érveket, ha vannak és jogos. Az exem szerint a legidegesítőbb tulajdonságom az, hogy akkor is nyugodtan állok neki vitázni, ha a másik (pl ő) már vörös fejjel ordít.

Vigyázat, ha a másik temperamentumos, könnyen lehet belőle komolyabb dolog is! Tudni kell elsétálni.

2021. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Kerülöm a vitát, de ha valami nem tetszik, akkor azt megmondom, amennyire lehet normálisan. Abban igaza van a férjednek, hogy ha mindig lenyeled a békát, azt hiszik majd, hogy bármit megtehetnek. Nagyon is helyénvaló volt a kirohanásod, megérdemelte a kis sógornőd. Én a helyedben addig nem is állnék vele szóba, amíg bocsánatot nem kért.
2021. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1! Vega vagyok, nem eszem marhapörit. :D


2! Igen, ebben is van valami. Lehet rossz tulajdonság, de engem baromi nehéz úgy kihozni a sodromból, hogy leálljak vitázni. Néha azt is felesleges időpocsékolásnak érzem, hogy megmagyarázzam a másiknak miért nincs igaza. :D lehet tényleg változtatnom kell.

2021. febr. 17. 12:51
 5/22 A kérdező kommentje:

3! Soha az életben nem fog bocsánatot kérni. Múltkor amikor anyuval is összeveszett (újabban kötekszik), akkor megmondta anyunak, hogy nem érdekli, hogy neki van igaza ő akkor is meg van sértődve és nem fog bocsánatot kérni. :D azóta ezen röhögünk.


Egyébként ha bocsánatot kér sem tudja már ezt helyrehozni.

2021. febr. 17. 12:53
 6/22 anonim válasza:

Én is ilyen voltam vagy talán még vagyok is. Igazából bánom. Így valóban ránőnek az ember fejére. Meg benned is megfordul a kérdés most ez tényleg ilyen hülyének néz meg hasonló.

Többnyire jónak gondolom rögtön rendezni. Van mikor az indulatok miatt nem lehet rögtön megbeszélni. Úgyse halja vagy érti. Ha többszörösen visszatér akkor kellenek a jó nagy kijózanító viták.

2021. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Hogy állsz ahhoz, ha a mester elrontja a felújítást, valami nem tetszik a munkáján, de azt megpróbálja elsunnyogni, esetleg csendben sikkasztja az anyagdíjat, te meg észreveszed? A legtöbb ember belekerül ilyen helyzetekbe és ez az egyik legjobb mérője, hogy valaki mennyire tud kiállni az érdekeiért nagyszájú és tagadó idegennel szemben.
2021. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hasonlókat én is tapasztaltam már.


1. A konfliktuskezelésem alapvetően békés. Ez azt jelenti, hogy mindig kiállok az érdekeimért, de alapvetően diplomatikusan. A hangomat már csak a legvégső esetben emelem fel.


2. A diplomatikus konfliktuskezelés úgy néz ki, hogy indirekt módon lepattintom az illetőt. például egyetemen, ahogyan most átálltunk az online oktatásra, a vizsgákat is online módon tartották meg. Volt, ahol online tesztet kellett kitölteni. Így pedig könnyen lehet csalni, van, hogy más tölti ki a tesztet, nem is a vizsgázó. Egy évfolyamtársam, akivel relatív jóban vagyok, megkért, hogy töltsem ki neki a tesztet. Most oké, én tanultam egész félévben, de magamnak tanultam, nem pedig neki. Diplomatikusan mondtam neki, hogy nekem is vizsgaidőszakom van sokat kell tanulni, nem hiszem hogy ráértek, de kérdezzen meg később. Ezzel sejtettem neki, hogy szemtelenség, amit kér, de nem szó szerint vágtam az arcába, hogy mit gondolok. Még egyszer bepróbálkozott, akkor is elmondtam, hogy sok a dolgom, nem érek rá, nagyon sajnálom stb. Így neki is leesett, hogy nem fogom megcsinálni. Többet nem is próbálkozott. Diplomatikusan sikerült elintézni, így nem jelent problémát vele találkozni, részemről nincs kellemetlenség. Udvariasan megmondta, hogy hol vannak a határok.


3. Van, amikor csődöt mond a diplomatikus konfliktuskezelés. Egyszer felvettek egy munkahelyre, diákmunka volt. Jól is fizetett, de sajnos nem a tanulmányoknak megfelelő feladatokat adtak. Kb. személyi titkárként foglalkoztattak, nem erről volt szó az álláshirdetésben. A főnök nekem diktálta a leveleket, papírokat kellett elvinni egyik helyről a másikra. Adtam nekik esélyt, négy napig vártam. Utána el szerettem volna velük beszélgetni erről. Diplomatikus stílusba. Utaltam rá, hogy nem erről állapodtunk meg, úgy látom, hogy szakmailag nem tudok fejlődni stb. Miközben beszélgettünk, teljesen normálisnak tűntek. Utána meg elkezdődött a munkahelyi terror. Hamar le is léptem.


4. Munkahelyen ezzel kapcsolatban még nincs tapasztalatom, de egyetemen nagyon jellemző a következő személyiségtípus: kicsit dominánsabb személy, jól tud helyezkedni, és körbeveszi magát jellemtelen személyekkel. A jellemtelen személyek örülnek, hogy egy karizmatikus ember foglalkozik velük, de nem fognak sohasem ellent mondai neki, mert félnek tőle. Félnek, hogy akkor ellenük fordul, vagy megszégyeníti őket. Ismerek egy-két ilyen személyt az egyetemről. A karizmatikus ember egyszer csak belém kötött, mert nem pont azt gondoltam, amit ő. Körülötte meg a jellemtelen követői csak helyeselték, amit mondott. Már a végén eléggé megalázó volt, a származásomra is utalt, itt tényleg kikeltem magamból. Ez utóbbi nagyon ritka helyzet.


5. Amennyire csak lehet, elkerülöm ezeket az személyeket, bár nyilván nem mindig lehet. Alapvetően diplomatikusan igyekszek konfliktusokat kezelni, de van egy határ, ami után kikelek magamból.

2021. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"A férjem szerint ha már az elején kiosztanám az embereket, akkor nem nőnének a fejemre és nem néznének teljesen hülyének."


Akkor úgy éreznék, hogy rögtön az elején a semmiért kioktatod őket, szerintem az sem jó megoldás.

2021. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A sógornőd is lehet azért beszélt így veled, mert úgy érezte, hogy így áll ki magáért. Sajnos mostanában sokan túltolják.
2021. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!