Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartják sokan rossz...

Miért tartják sokan rossz embernek azt, aki nem szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem őket, de soha egyet se bántottam.

2021. febr. 20. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ki tartja őket rossz embernek?
2021. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig nincs baj, amíg nem bántod őket. Nem lehet mindenkit szeretni. Én a gyerekeket nem szeretem, de nem bantanám őket. 26N
2021. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Mert alapvetően nagyon nehéz olyan érvet mondani, ami miatt lehet nem szeretni őket.

Mármint úgy megközelítve, hogy egy kutya mit tud "adni" a gazdájának vs. milyen nehézségek, kellemetlenségek lehetnek egy kutyatartó életében.

2021. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki a kutyákat szereti, rossz ember nem lehet. De ezt a mondást még nem hallottam úgy, hogy aki nem szereti őket, az rossz ember. Szeretni nem kell őket, bántani sem, de főleg nem tartani akkor, ha nem törődik vele az ember és csak azért van, hogy elmondhassa magáról, hogy ha más nem, legalább a kutya várja otthon.
2021. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
4, de Hitler például szerette a kutyákat, volt is neki, és mégis rossz embernek mondja mindenki. Szóval a mondás sem mindig igaz.
2021. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
5: Hitler egy lelkisérült ember volt, akinek soha nem szabadott volna olyan magas pozícióba kerülnie, amibe került. És ha így történt volna, valószínűleg most úgy emlékeznénk rá, mint egy művész emberre, aki nagyon szerette a kutyákat. Én nem hiszem, hogy létezik velejéig rossz ember, vagy olyan, aki már eleve annak született.
2021. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vegletesen gondolkodni. Azokkal van gond, akik tartanak kutyat es targykent kezelik, vagy akik vegtelenul rosszindulatuak olyan kutyasokkal, akik rendesen feltakaritanak es fegyelmezik a sajatjukat.
2021. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány ostoba ember, aki szerint csak az lehet jó, amit ő gondol, vagy érez. Amelyik ilyen szereti a kutyákat, az mondhat olyat, hogy rossz ember, aki nem szereti.
2021. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

3-as, nem tartozok a "nem szeret táborba", de azért elég könnyen mondanék jó sokat.


Kezdjük azzal, hogy valaki végigmegy egy falusi utcában, igen, mert mennie kell a dolgára, ahogy mindenki másnak, tehát joga van menni, és majd kiszakad a kerítés minden harmadik helyen (ki is fog egyszer), mert jó pár idegbeteg állat "házat őriz", konkrétan megfélemlítésben tartja a járókelőket. Én nem vagyok egy beszari ember, de mondjuk egy elsős kislány vajon milyen traumákat szed össze, mire elér az iskolába, abba belegondolni is rossz. Aztán vegyük a többi lakost, aki naphosszat ezt az őrjöngést hallgatja, meg az őrjöngők által felvert összes többi kutyát 5-től délig, aztán déltől 5-ig, aztán 5 percenként éjjel az összes rókára, sünre, menyétre. És akkor próbálj aludni befalazott ablakok mögött akármilyen csodafüldugóval, hogy ne szédelegj másnap az álmosságtól, mert a kutyatartó szerint a kutya "azért van, hogy ugasson".


Nekünk macska mindig volt, van, lesz, volt régen kutya is, vagy később családtag, szomszéd kutyái voltak nálam, szóval voltak kutyák, amiket én az életemben nagyon is szerettem, de azok teljesen nyugis, békés kutyák voltak. Ezért általánosságban nem mondok olyat, hogy szeretem, vagy nem szeretem a kutyákat. De úgy külön-külön elég sok kutya van, amit kimondom: nem szeretek a konkrét viselkedése miatt. És akik alapvetően nem kutyások, azok sajnos akkor gyűjtik be a kutyákkal való tapasztalataikat, amikor végigmennek egy őrjöngő kertes házas utcában.

2021. febr. 21. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Helló 9-es.

Hú, ezt nagyon korrekt módon megfogalmaztad.

Én nagyon bízom benne, hogy előbb utóbb lecseng (akár spontán módon, akár hatalmi szóval) ez a kutya tartás körüli őrület!

A borzasztó az egészben az, hogy bárki tarthat kutyát minden felkészültség nélkül.

Egy 50 köbcentis robogót sem vezethetsz engedély, illetve vizsga nélkül. Kutyát bezzeg tarthatsz, akár többet is, semmi nem kell hozzá....

Aztán ha balhé lesz a szomszédokkal - nyilván nem ok nélkül - akkor még neki áll feljebb, ha hosszú türelmi idő után valaki szóvá teszi, hogy a kutya viselkedése nem a konszolidált irány felé halad, hanem éppen ellenkezőleg.

Az ilyenek többnyire csak a saját kis hobbyjukat látják, az hogy a szomszédok idegbajt kapnak nem számít.

Ami döbbenetes, hogy korábban barátinak mondható szomszéd kapcsolatok mennek tönkre szinte egyik percről a másikra, mert az egyik fél beszerez egy kutyát, amit persze nem nevel. A másik fél meg finoman próbálja jelezni, hogy azért ez nem jó így és tenni kéne valamit.


Az eredeti kérdésnél maradva, a kutya tartója főleg csak a dolog jó oldalát érzékeli, bújik hozzá a kutya, hízeleg neki, örül mikor a gazda hazatér. A szomszédok meg legtöbbször csak a negatív dolgokat érzékelik: ugatja a postást, a kukásokat, a kutya sétáltatókat, magát a szomszédot is otthon a saját portáján, meg minden egyebet.

Vonyít, amikor a távolból sziréna hallatszik stb.

Úgyhogy kedves kutyások nem kell azon meglepődni, hogy ha valakinek nem a kutyatartás a hobbija, akkor kevésbé örül annak, amikor akarata ellenére a más hobbyjával járó kellemetlenségeket kell elszenvednie.

Ti sem vagytok kíváncsiak mások hobbyjára, higgyétek el, hogy ez fordítva is igaz!

2021. febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!