Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti rossz embernek tartanátok...

Ti rossz embernek tartanátok valakit azért, mert nem szereti a kutyákat?

Figyelt kérdés

Szóval én nem igazán szeretem őket, mert gusztustalannak tartom, hogy állandóan tiszta nyálasak, meg büdösek..Legalább is azok a kutyák, akikkel eddig én találkoztam. Viszont vannak, akik ezt nem tudják elfogadni. Pl. van egy lány, akivel jóba vagyok és egyszer meghivott magához és neki is van kutyája és ott erősködött, hogy simogassam meg meg játsszak vele egy kicsit és hiába mondtam, hogy nem igazán szeretem a kutyákat, nem fogta fel. Még egy kicsit simogattam is a kutyáját, hogy boldog legyen, de mikor már ugrált volna fel rám meg össze-vissza nyalogatott, kérdeztem a csajt, hogy jó, mostmár nem tudná leállitani valahogy, látszott, hogy besértődött és mikor kiküldte a szobájából a kutyát, még mondta is neki, hogy "Jól van, mostmár hagyd békén XY-t, látod, hogy nem fog veled játszani -.-"

Meg egy másik ismerősömnél is hasonló élményben volt részem, csak neki az apja volt ilyen, hogy direkt, amikor az udvaron voltunk, kiengedte a kutyát a kis elkeritett részéről és erősködött, hogy simogassam már, nem harap, dobáljam neki a kis labdácskáját, meg ilyenek. És mikor felugrált rám, még csak rá se szólt, hogy szálljon le rólam, hanem annyit mondott, hogy szeret engem. Hurrá. És mesélte az ismerősöm, hogy vannak macskáik is, akiket viszont imádok és mikor megkérdeztem pár perc kutyázás után, hogy mostmár nem keressük meg inkább a cicákat és játszunk velük is, látszott, hogy az apja megsértődött ezen, hogy nem akarok kutyázni..

Szóval a kérdés annyi lenne, hogy egyes emberek miért sértődnek meg azért, mert nem vagyok egy kutyás ember és nem szeretném fél óráig a kutyájukat simogatni? Főleg úgy, hogy tudják is rólam, hogy nem vagyok oda értük. Ez kb olyan, mintha pókokat tartanék itthon és eljönne hozzám valaki, aki irtózik a pókoktól és még én sértődnék be, amiért nem akarja kézbevenni..

Szerintetek ezért most bunkó vagyok?


2017. márc. 15. 20:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem olvastam el vegig, de egy rendes tartott kutya (fereg es eloskodo irtas, furdes, helyes taplalkozas) nem budos.
2017. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
42%

Nem tartanám rossz embernek, csak furának. Nekem az fura, hogy a kutyáktól undorodsz, a macskákat meg szereted.

Mindkettő állat. Mindkettő ha lakásban van tartva és nem foglalkoznak vele rendesen, tud meglehetősen büdös lenni, akár az állat, akár az alom, akár az otthagyott kajája.

Azt megértem, ha valaki nem szereti lakásban, mert szőrös lesz a ruhája pl.

De azt nem igazán értem, hogy valaki az egyiket ennyire utálja, a másikat meg ennyire szereti.

2017. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%
Én senkit nem tartok ezért rossz embernek, de akkor csak tudjam meg ezt valakiről. Ha leizzad munka közben majd kikötöm a házhoz hogy nem jöhet be mert büdös, meg ha náthás lesz elaltatom, ne szenvedjen már... Van pár okádék ember, de az én kutyám bármelyik embernél többet tett értem.
2017. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Akkor az én ismerőseim nem tartják rendesen a kutyáikat..Modjuk akikről szó volt a kérdésben, mindketten kint tartják a kutyájukat, csak néha engedik be őket. Szóval gondolom koszosak lesznek odakint és azért lesznek büdösek is. Ráadásul az első ismerősömet egyszer megkérdeztem, milyen gyakran fürdeti meg a kutyát, erre a válasza ez volt: Nem szoktam fürdetni, mert kinti kutya.

Hát nem tudom, szerintem attól még kéne néha fürdetni, de ő tudja..

2017. márc. 15. 20:51
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy bunkó,csak egyenes.Inkább az emberekkel van a baj,hogy ha valaki őszinte hozzájuk,arra megharagszanak,de ha pl. megjátszottad volna magad hogy édi-bédi kutyuska,akkor meg boldogan vigyorogtak volna rád.Nem egyszerű ez,azt mondom arany középút,bár nem könnyű megtalálni...
2017. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2.: Nem tudom, mi a fura abban, hogy nem minden állatot szeretek..Akkor azokat miért nem tartod furának, akik mondjuk félnek a bogaraktól, amikor azok is állatok?
2017. márc. 15. 20:53
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Sokaknál a kutya is családtag. És az általános szitú az hogy jön a vendég, és olvad el a kutyától, simogatja s játszik vele, s minden vendég örül neki. S akkor jössz te, ők várják a szokásos jelenetet, s te meg próbálod lerázni a kutyát, ők meg nem értik miért. Abba bele se menj, ha megkérdik hogy hát nem szereted hogy összenyálaz stb. mert egyből te leszel a "dilis".



Én mikor vendég vagyok s kutya van, általában leszedik rólam az ebet. S megmondják hogy hagyjon békén, ilyet még nem nagyon láttam hogy rádszabadítanák a kutyát, valamelyest ők a bunkók. Pedig rengetegszer voltam ilyen szituba, a gazda a kutyát mindig fegyelmezte hogy hagyjon békén.

2017. márc. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem nagyon értem ezt, az elején azt mondtam volna, hogy simán tisztaságmániás vagy, de ha a macskák neked nem koszosak, akkor nem ez a gond fő forrása.


Amúgy nem tudom, szerintem a nyáladzás fajtafüggő, büdösnek meg nem kéne lennie a kutyának, ha az nem beteg és megfelelően foglalkoznak vele.


A legtöbb ember szereti a kutyákat, valószínű azért csinálják ezt, hogy felvisítsanak, megsértődni meg sokan lehet azért sértődnek meg, mert olyan nekik a kutya, mintha a gyerekük lenne.


Szerintem egyszerűbb azt mondani, hogy félsz tőlük vagy allergiás vagy rájuk, és inkább ne engedjék a közeledbe. Kis kegyes hazugság, de elmegy.

2017. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként felugrálniuk sem lett volna szabad, le kellett volna tiltaniuk a gazdáknak. Csak rossz példákkal találkoztál. Én imádom a kutyákat, de mikor látom barátnőmék lucskos puliját, mindig megfogadom magamban, hogy sose engedem majd így kinézni az enyémet..
2017. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

6: természetesen senki sem szeret minden állatot. De azért egy kutya és macska között nincs akkor különbség, mint egy macska és egy bogár vagy kígyó között :)

Nem kell szeretgetni, simogatni, szeretni. Nekem csak az a fura, hogy kifejezetten undorodsz az egyiktől, amíg a másikat meg szívesen simogatod. Mindkettő szőrös, négylábú, házi kedvenc.

Nem vagyok se macska, se kutyapárti. Én sem szeretem, ha vendégségben rám ugrálnak. Mindkettőt szívesen megsimogatom, ha aranyos. És mindkettőnek rendkívül zavar a szőre. És nem is szeretek olyan helyre menni, ahol bent tartják őket, és minden tele van szőrrel.

2017. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!