Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A járványhelyzet mennyiben...

A járványhelyzet mennyiben változtatta meg a társasági életedet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mennyiben befolyásolja ez a helyzet azt, hogy nem lehet elmenni egy vendéglőbe, vagy egy kocsmába, vagy meccsre, nem futhatsz össze akármikor és akárhol a haverokkal, ügyelni kell a létszámra stb.
2021. febr. 21. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentősen.
2021. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Semmiben. Eddig se volt senki, akihez szólhattam volna. Nem is hiányzik a társaság egy jó ideje, de ez a vírus előtt is ilyen volt számomra és azóta sem változott.
2021. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A csoportos edzések nagyon hiányoznak 😥 Egyedül nagyon unalmas edzeni meg futni.
2021. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem pont ellenkezőleg, mint a többi embernek. Bár a válaszom szerintem ismerős lesz. ;)


Munka mellett csinálok egyetemet, de nem olyat, ahol a vizsgaidőszak nehéz és annyi, bőven vannak beadandóink, kis és nagy zh-k és van, amiből nem kevesebb, vagy könnyebb, mint a nappalisoknak.


Tavasszal munkán kívül éjt-nappallá téve tanultam, jól jött a home office és a távoktatás, továbbá a járvány miatt legalább nem kellett lemondanom programokat.


A nyaram magamhoz képest sokkal aktívabb volt, mert a home office-nak köszönhetően nem voltam hajszolt és nem telítődtem túl emberek között léttel. Így a saját barátaimmal volt erőm, időm változatos programokat csinálni. Mármint az én életemhez képest változatos.


Ősszel is kimozdultam ide-oda.


Amikor jöttek a lezárások, addigra beindultak a zh-k és beadandók, örültem, ha esténként pihentem fél-egy órákat, akár hétvégén is.



Egyedül a vizsgáim óta zavarnak kicsit a lezárások, de most is igazán csak a kijárási tilalom. Dolgozom fél 6-ig, utána már senkivel se lehet semmi értelmeset csinálni. Viszont a hétvégékre csináltam programokat egyedül, apumékkal, barátokkal is. Ma nem, de ma jól is esik az egyedüllét, lelassulás.


Nem kell 2-3 hét hozzá és ismét elhavaz az egyetem. Konkrétan már ma beadandót írtam....



Szóval részben sehogy, részben pozitívan befolyádolja a COVID a társasági életemet.

2021. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ezelőtt se mozdultam ki, ezek után se.
2021. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenben. A rossz irányba. Egyetemista vagyok én is, és most 3 év után haza kellett költöznöm. A melóhelyemről felfüggesztettek, és itthon nemtudok semmit se csinálni. Nincs már itthon egy ismerősöm se. Pesten laktam, és ott viszont nagyon sok embert ismertem, sok emberrel találkoztam. Jó társasági életem volt, sokat jártam bulizni, meg ide-oda.

November után mikor elkezdődtek a lezárások, még igyekeztünk naponta beszélni, és találkozgatni alkalomattán. Viszont ezek már nagyon kezdenek elmúlni. Sokan az ország másik végébe laknak, és nem megoldható a találkozás. Neten beszélgetünk, de egyre kevesebbet: kezd elfogyni a közös téma, nincsenek közös élmények. Egyre több munka fent tartani a kapcsolatot mindenkivel, és már mindenki kezd ebbe belefáradni. Emiatt szépen lassan kezdenek elkopni az ismeretségeim.

Mostanára csak abból áll egy napom, hogy tanulok, elmegyek egyedül edzeni, és este rám tör a depresszió, annyira hiányzik a társasági élet. És rossz érzés látni, hogy meggyengülnek az emberi kapcsolataim, és még csak nem is az én vagy a másik fél hibájából. Remélem márciusba lesz valami enyhítés, mert engem brutál módon leépít, hogy ennyire nem lehet semmilyen szociális interakciót teremteni. Ez, hogy egész nap otthon ülök... Ez nekem nem élet.

2021. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ami nem volt, az nálam nem is lesz.
2021. febr. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindenben. Egyetemista vagyok és a járványhelyzet miatt digitális oktatásban tanulok (minden nap bejártam az egyetemre, találkoztam a barátaimmal és a szaktársaimmal, folyamatos mozgás és csivitelés vett körül, emberek között voltam - most egy szobában ülök egész nap egyedül, csendben, a képernyőt bámulva), hazaküldtek a kollégiumból (ennek persze jó hozadéka, hogy most otthon a saját szobámban alhatok, nem kell alkalmazkodni máshoz, komfortosabb stb., de mégis hiányzik, ott legalább mindig volt velem valaki és ha mást éppen nem is, de beszélgettünk, együtt tanultunk vagy valami - most a nap nagy részét egyedül töltöm otthon, nincsen kihez szólni, nincsen kivel mit csinálni), hazaköltöztem a szüleimhez vidékre (itt vírustól függetlenül nincsen semmi, üresek az utcák, mindenhol síri csend van, soha nem történik semmi - az egyetem városában azért mindig volt egy kis élet, legalább sétáltak az emberek, tudsz rendelni/elvinni egy-egy étteremből vagy kávézóból, vannak jó kirándulóhelyek),nem találkozom szinte senkivel (korábban ugye rendszeresen, akár nap mint nap találkoztam a barátaimmal vagy csak szimplán a szaktársaimmal vagy random emberekkel az egyetemen, buszon, utcán, boltban, kávézóban stb. - most egész nap otthon vagyok és csak a szüleimmel találkozom, a barátaim távol vannak és csak online tartjuk a kapcsolatot és már az sem olyan, max. hétvégén jutok el egy boltba vagy valami, ahol egyáltalán embert látok), nem járok sehová és szinte el sem hagyom a házat (korábban legalább be kellett menni az egyetemre, de eljártunk enni-inni, csoportos edzésre, kirándulni/várost nézni, vagy csak kiültünk egy parkba, sétáltunk egyet - most semmi, nincs hová menni, nincsen kivel menni, nincs mikor menni... max. egyedül sétálhatok egyet még gyorsan 8 előtt az utcán, mekkora kaland). Úgyhogy igen, elég sok mindenben megváltoztatta az életemet a vírus és a korlátozások, egyértelműen negatív irányba.
2021. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Majdnem semennyire. Egy találkozóm kimaradt, ennyi.
2021. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem voltam kifejezetten társasági ember, évi 2-3-4 találkozóról maradtam le (ilyen volt évi 1-2 kollégás iszogatás, meg egy ismerősömhöz való pár napos utazás ugrott összesen). Viszont az nagyon kiborított lelkileg, hogy színházba, koncertre, moziba nem tudtam eljutni, amikor korlátozások voltak (főleg egyedül jártam ilyen helyekre).
2021. febr. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!