Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A járványhelyzet végét jobb...

A járványhelyzet végét jobb kivárni szakácsként egy biztosabb munkahelyen mint váltani több pénzért?

Figyelt kérdés

Szerencsére van egy biztos munkahelyem de nem fizet jól, viszont lenne lehetőség váltani egy bizonytalanra ahol több lenne a fizetés(bár sok hátány is lenne nem teljes bejelentés több munka)


Jelenleg, 8 óra,'menza' jellegű szóval reggeltől délutánig, 6.00-14.00 x5 nap (165 ezer nettó bejelentve) illetve ingyen étkezés mindennapra.


Alternativa az hogy napi 12óra /10-15 ezerért/nap



2020. dec. 27. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egyáltalán nem hangzik jól... napi 12 óra, de hány nap egy héten? Nálunk az eü-ben, aki 12 órás műszakokat tol, annak 15-16 műszakja van/hónap, egy átlag békebeli hónapban (most nyilván más). Ha ezzel számolod a 10-15 ezret, már nem sokkal több, még ha a 15 ezret meg is adják, akkor is ,,csak" 225 ezer lenne a nettód, ami persze több, mint a 165, de nagyságrendileg nem sokkal. Ha meg minden nap be kéne járnod, vagy heti 5 nap 12 órázás, az nagyon durva fizikai és érzelmi leterheltség. Gondolj bele, mondjuk reggel 8-tól este 8-ig bent vagy az adott helyen, mire bejutsz, hazaérsz stb. csak aludni járnál haza, emellett nem lenne életed. Nincs rendesen bejelentve és bizonytalan is... nyilván azt is meg kell fontolnod, hogy azért a vendéglátás nem dübörög, és szerintem még fél év kelleni fog, mire minden visszaáll a régi kerékvágásba, szóval gondold meg jól.


Összesen ennyi paramétert ismerve, amit ideírtál, én maradnék, de ez én vagyok.

2020. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Menzáról váltani à la carte étteremre amúgy is kockázatos. Teljesen más típusú főzés, nagyobb kihívás, nagyobb kockázat.

Úgy ne vállald el, hogy nem bejelentve kapsz ennyit. Egy stabil, jól menő étterem (pizzéria, bármi) ezt csont nélkül ki kell termelje tisztán. Ha csak feketén/szürkén tudnak ennyit adni, az gyanús.

Azt meg gondold át, hogy táppénzt, munkanélkülit, rokkant és öregségi nyugdíjat a bejelentett béred után kapsz.

Ha a munkahelyed bezár, kapod a minimumot, vagy azt se.

Férjem is szakács, tudom, hogy megy ez. Sok helyen ki-be jelentgetik, aztán a dokinál derül ki, hogy nincs is tb. 15 év alatt nem volt összesen 5 ledolgozott éve, papiron. Akkor derült ki, mikor közalkalmazott lett és kellettek a ledolgozott évek.

2020. dec. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is maradni jobb ilyen feltételek mellett
2020. dec. 27. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, érdemben nem tudok hozzászólni. De megkérdezhetem, amit ingyen adnak ételt, azt hazaviheted magadnak?
2021. jan. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen
2021. jan. 6. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!