Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek, hogy az emberek...

Észrevettétek, hogy az emberek nagy része nem tud egyáltalán érvelni ?

Figyelt kérdés
2021. febr. 22. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Igen. De már rég.

Miért?

2021. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Ezt mire alapozod?
2021. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Dögölj meg!
2021. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 PetheD ***** válasza:
53%
Hogy nagy része-e, azt nem tudom, de már sok ilyen emberrel találkoztam. S ha felhívom a figyelmüket egy logikai hibára, csúsztatásra, rendszerint én kapom meg a "magamét". S ilyenkor fel szokott merülni, vajon tényleg bennem van-e a hiba?
2021. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 PetheD ***** válasza:
89%
Gondoljunk bele, volt-e lehetőség arra, hogy megtanuljunk helyesen, következetesen érvelni? Az iskolában, otthon stb. vajon megtanítják? Nem kell mindenkinek szónoknak, nyelvésznek lenni, de alapszinten érvelni, az érveket jól alátámasztani szerintem elvárható volna.
2021. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, az emberek nagy része csak a saját hülyeségét hajtogatja, nem tud kibújni a bőréből és nem veszi figyelembe a másik ember nézőpontját, meglátását. Magyarul szemellenzős. Nem tudja és nem is akarja megérteni a másikat, mert akkor be kellene ismernie, hogy tévedett, nem volt igaza és ez pozícióvesztést jelentene számára.


Az pedig egyértelmű vereség, nem ad alább és tűzzel-vassal fog a saját igazáért küzdeni, ha intellektuálisan nem győzhet, akkor erőszakot alkalmaz, nem ritkán megveri az illetőt, vagy gúny tárgyává teszi, megszégyeníti mindenki előtt, ellehetetleníti, a földbe tiporja. Így akar totális győzelmet aratni a másik felett, teljességgel elpusztítani a másikat.


Sajnos sok ilyen együgyű, primitív ember van.....

2021. febr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én időmben (77-es születésű vagyok) nem tanítottak érvelést. Az érettségin sem volt érvelő fogalmazás. (Most ugyanide fogunk visszacsúszni). Szóval az én korosztályomban ezért gyakori. Megjegyzem, egyetemen azért taníthatnák. Én angol szakos vagyok, angolból tanultuk mert ott tananyag. Pontosabban érvelő fogalmazásokat kellett írni és érveket gyűjteni vitákhoz.
2021. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én főleg azt látom, hogy a vita és veszekedés között nem érzik a különbséget sokan.

Képtelenek az intellektualitás talaján maradni, a legapróbb nézeteltérésnél elkezdődik a személyeskedés, sokszor gunyoros, alpári hangnemben.

2021. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Te se érvelted meg, hogy miért🤣
2021. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, 5 éves koromban vettem észre.
2021. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!