Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az emberek nem tanulnák...

Ha az emberek nem tanulnák meg a szavakat (pl magyar), akkor mire gondolnának? Hogyan gondolkoznának?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem értem a kérdésedet, lehet az én szellemi fogyatékosságom, de pontosíts kérlek.
2021. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodni attól még tudnának! Csak nehezebben tudnák magukat kifejezni - mint a némafilmekben - és kevesebb dologhoz értenének.
2021. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Erzelmek pl. Es kifinomulnanak azok a beszed miatt elhalt finom erzekeleseink, amik pl allatokban megvannak. En nem bannam. Almaimban atelem sokszor.
2021. febr. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a kérdést

Viszont vmi nyelv mindenképpen kialakul ha tarsadalomban vagy. Csak saját nyelvrendszered lesz es aszerint gondolkodsz. Mint pl egy születésétől fogva siket ember nem nagyon fog hallott szavak alapján gondolkodni

2021. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, minden fapadosabb lenne. pl. nem lenne túl sok vita mert 2mp alatt lecsapná az erősebb a gyengébbet, vagy elvenné az egyik ember a másiktól azt ami kell neki mert egyszerűen nem tudá senki kifejezni önmagát. Magyarul, ez különböztet meg bennünket az állatoktól.
2021. febr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Képekben gondolkodnánk, meg érzésekben. Nem mondaná a hang a fejünkben, hogy " olyan mérges voltam, mert lekéstem a buszt" , csak magunkban mérgelődnénk. Vagy nem gondolnánk versekre ha szerelmesek lennénk, csak látnánk magunkban az illető arcát. Kb így kell elképzelni.
2021. febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz olyan embereket, akik még nem tudnak beszélni. Na úgy gondolkodnánk.
2021. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy sokkal sokkal korlatozottabb lenne a gondolkodasunk, ha nem tudnank magunkban megjelolni targyakat, fogalmakat, esemenyeket. Amugy kepekre, hangokra lehetne gondolni, meg torteneseket elkepzelni. De peldaul nem tudnank magunkban beszelgetni, es megfogalmazni, finomitani a gondolatainkat, ami furcsa lenne.
2021. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emlékezetünk is gyérebb lenne.
2021. febr. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!