Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elakadtam a szakdolgozat...

Elakadtam a szakdolgozat írással. Úgy érzem, nem vagyok képes megcsinálni. Egy csomó időmet elcsesztem, most már alig maradt, hogy befejezzem. Egy utolsó senkinek érzem magam. Lehet hogy emiatt nem fogom tudni befejezni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Tudnátok esetleg segíteni, hogy lehet túllendülni ezen? Lehet nem a legértelmesebben fogalmaztam meg. Ezt se. De nagyon rosszul kezdek már lenni. Nem tudok koncentrálni. Mitévő legyek?

2021. febr. 24. 03:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Mintha magamat olvasnám 5 évvel ezelõtt. Ahelyett, hogy rástresszelnél, pihenj 2 napot. Utána nagától fog jönni a dolog. Ha ez nem opció, kérj segítséget a konzulensedtõl, elvileg azért van, higy segítsen. Mi a témád? Hátha tudunk adni ötleteket töltelékfejezetekhez.
2021. febr. 24. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Március közepéig következmények nélkül tudsz passziválni. Én elgondolkodnék ezen is...
2021. febr. 24. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is nagyon rágörcsöltél a témára és valószínűleg nem bízom magadban eléggé, amit most e helyzet kihozott.

Szerintem is pihenj pár napot és ne görcsölj rá. Ne gondolj arra pihenés közben: "jajj mi van ha utána is úgy érzem: nem tudom folytatni?". Hasonló témákban biztos bele lehet nézni más szakdolgozatokba is, hogy azok milyenek (nem tudom mondjuk könyvtár van -e nyitva), vagy neten keresni témádban (de ne görcsölj rá).

2021. febr. 24. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
99%
Erre van a konzulens. Konzultálj vele, és majd segít.
2021. febr. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%

Nyugalom, meg fogod tudni csinálni.

A lényeg, hogy írd. Lehet, hogy nem lesz a világ legjobb szakdolgozata, de nem is ezért írod meg, hanem azért, hogy meglegyen a diplomád.

2021. febr. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
99%
Témáddal kapcsolatban kereshetsz tanulmányokat, megnézve: kik milyen irányból, hogyan közelítették meg az adott témát, mit tartottak fontosnak, stb. Inspirálhat ez is.
2021. febr. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Mi a gondod a szakdolgozattal konkrétan?

Ha értelmes témáról írtál, akkor a vége magától kellene jöjjön.

2021. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én is elakadtam, csak én az elején.. :(
2021. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is elakadásban voltam, nekem az a gondolat segített, hogy nem kell megváltanom a világot. Az enyém ráadásul tervezési feladat, és a megoldást nem látom, de valójában ha nem lesz működő megoldásom akkor is leadható a szakdoga, csak meg kell indokolnom, hogy mivel mi volt a baj, meg kikerekítenem egy egésszé.


Meg tudod csinálni, nem gond, ha nem olyan lesz, mint elképzelted, az elsődleges, hogy leadd. Hidd el, senkit nem is fog érdekelni, hogy mit írtál le benne. Szakmailag is sokkal fontosabb, amit majd a leendő munkahelyeden élesben végzel.

2021. febr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nemrég írtam viszonylag sokat belőle, a konzulensem a felét kihúzta, azerintem inkább ismerőseiddel beszélgess róla és egyszerre csinálj meg egy nagy részt, legalább a felét. Nekem is most kell leadnom egy hónapon belül, egyetlen elfogadott fejezetem sincs még, de most elölről kezdtem. Érdemes egy struktúrát felvázolni, melyik fejezetbe mi lenne és hogyan kapcsolódna a következőhöz, illetve az összképhez. De nem vagy egyedül, szaktársaim fele szintén most kezdte az elejét, sehol nem jár még senki, fondolom, neked is vannak ezen kívül egyéb bokeos teendőid is.
2021. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!