Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van, és hogy lehet,...

Az miért van, és hogy lehet, hogy egy zenei albumon az először nem tetsző, érdektelen zeneszám is, később mert sokszor hallgatam, megtetszik ? Ez nem furcsa ? Milyen jelenség ez ? Hozzá lehet szokni egy zenéhez ?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már ilyen, hogy egy albumon 1-2 szám tetszett, de idővel a többit is megkedveltem, sőt volt hogy végül jobban, mint amit azonnal bírtam. Gondolom másnak van ilyen élménye.

Szóval nem furcsa, hogy csak azért tetszik, mert sokszor hallgattam ? Miközben a tetszésnek inkább, spontánnak azonnalinak kéne lennie.



2021. márc. 1. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sokszor volt ilyen. Az a magyarázat, hogy amit ismerünk azt jobban szeretjük, közelebb áll hozzánk. Első hallásra csak vmi katyvasz csörömpölés, de sokadikra már tudjuk dúdolni a szövegét, vagy lelkesen dobolni az asztalon a ritmust. Ugyanez van nálam a videójátékokkal is. Elsőre azt sem tudom mit kell csinálni, idegesít, fáraszt, nem szórakoztat. Mire végigviszem, rendesen megutálom. De sokadik végigjátszás után, amikor ismerem a pályákat, akkor már örömet okoz. Mert nem kínlódás, hanem szórakozás.
2021. márc. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem már ezt, nagyon érdekes jelenség.
2021. márc. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a dolog: szerintem azért, mert van benne 1-2 zenei motívum, vagy a ritmus, esetleg a szöveg, vagy csak egy mondatrész, ami megfog benne.
2021. márc. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szóval engem egy kicsit zavar, hogy a sok a hallgatástól meglehet szeretni egy zenét. Így az azonnal tetsző jó zenék is leértékelődnek egy kicsit.

És rémísztő, hogy akkor bármilyen zenét meglehetne szokni :))))

2021. márc. 5. 02:20
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Azért ez nem így van, olyan zenék is vannak, ami egyre idegesítőbb.

2021. márc. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!