Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem szoktak...

Az emberek miért nem szoktak empatikusak lenni a depressziósokkal,lelkibetegekkel, önsorsrontó emberekkel ?

Figyelt kérdés
2021. márc. 2. 23:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Mert lehúznak a szintjükre. Olyan emberekkel veszem magam körül, akiktől tanulhatok, illetve velük együtt fejlődhetek. Ez szerinted róluk elmondható?
2021. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
99%
Van aki szokott, van aki nem. Van akinek van ereje magával cipelni egy másik ember terhét, van akinek nincs. Aztán ott van az, aki anélkül tud segíteni, hogy átvenné a terhet. Ilyen nem sok van.
2021. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Kedves kèrdező, rólad van szó?
2021. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sajnálom az ilyen embereket és csak monitoron keresztül vagyok képes segíteni rajtuk, de akkor is az szokott a vége lenni, hogy én bőgök. Néha attól mert olyanokat mesélnek, hogy az szörnyű de a legtöbbször inkább azért mert így fejezem ki örömömet, hogy sikerült mosolyt csalni egy depressziós arcára.


Sajnos élőben erre nem vagyok képes, hogy segítsek :(

2021. márc. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Miért legyenek?

Ki kíváncsi arra, hogy valaki önként szenved és nem lehet megmenteni önmagától? Én depressziós vagyok, van róla papírom is, de küzdök magammal, szakemberhez járok, dolgozom magamon és csak ebben várok némi megértést a közeli szeretteimtől. Még csak az hiányzik, hogy elhagyjam magam és élvezzem, hogy mindenki azon örlődik, hogy mikor ölöm meg magam vagy mi bajom lesz. Ennyira gusztustalan, nárcisztikus getzi nem vagyok. Depressziós igen, de ilyen hitvány, figyelemhiányos szar, aki csak azért süpped bele az agybajába, hogy figyeljenek rá, nem. Nem kérek különleges bánásmódot azért, mert van egy problémám, amit meg kellett tanuljak kezelni. Másnak is van. És nem is érzek megértést az ilyen fajta emberekkel szemben.

2021. márc. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem van sok empatikus ember, de mikor az illeto vampirra valik, akkor az empatikus ember nem tud szepen, csak elvagolagosan a sajat eletehez es sajat problemaihoz visszaterni.

Empatikus ember voltam, de mikor nagy beszelgetesek utan mar tiz perccel csorgott a telefonom, es mintha lyukas szitaval mertem volna a vizet, azt mondtam, eleg.

2021. márc. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%
5. Aki depressziós az nem önként szenved. Az is egy betegség. Az már más, hogy ki hogyan kezeli.
2021. márc. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5 : egyetértek 7-tel, ez egy betegség, csak nem fizikai, hanem idegi, lelki, érzelmi. Nem saját magam miatt tettem fel a kérdést, csak kiváncsi voltam mások véleményére, mert sokszor látom, hogy az emberek nem tekintik a depressziós embert betegnek, hanem úgy vannak vele, ahogy 5 leirta, hogy csak felhivja magára a figyelmet, tetszeleg az álszenvedésben. Erre is van példa, de szerintem aki tényleg beteg mentálisan, az nem direkt csinálja. Kicsit furcsa, 5-ös, hogy te magad depresszisó vagy és nem érted meg a sorstársaidat.
2021. márc. 3. 02:41
 9/19 anonim ***** válasza:
32%
Népünk kipcsak, igazi harcos nép, és a Vezírt követve ilyen a hozzáállásuk kb. 2006 óta.
2021. márc. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

szerintem az 5-ös jól mondja, bár a 7-essel van jól kiegészülve. alapvetően nem azzal van a baj, hogy valaki beteg, hanem hogy mit hajlandó tenni azért, hogy javítson a helyzetén.


sok esetben veszik körül emberek, kérik, hogy menjen el szakemberhez, de ő meg nem fogadja meg a tanácsot, inkább süpped tovább a saját gödrébe...ez már túl megy azon, amit a betegségével meg lehetne magyarázni és elfogadni. itt már átmegy a dolog egy ilyen önsajnáltató, figyelemfelhívó cselekvésbe és ez nyilván taszítja az embereket egy idő után, akik korábban empátiát mutattak felé.

2021. márc. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!