Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy így érzem magam?

Normális, hogy így érzem magam?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nagyon magam alatt vagyok. Azt érzem, hogy elegem van. Végzős vagyok, de semmi jövőkép nincs előttem. Semmi motivációm nincs. Tanulok, amennyit tanulok. Leginkább csak a gép előtt ülök. Szociális életem kb. semennyi nincs. Barátaim alig vannak, kapcsolatom sohasem volt. Sosem kellettem senkinek. Ezen mondjuk nem igazán kéne csodálkoznom. Körülnézek, és azt látom, mindenki sokkal jobb nálam. Nem vagyok se magas se erős, sőt kifejezetten rondának tartom magam. Emellett pedig még kommunikálni sem tudok, okos sem vagyok és semmi magabiztosságom nincs. De igazából jobban belegondolva nincs is mire büszkének lennem. Mert nem értem el semmit. Annyit tudok felmutatni, hogy a szüleim pazarolják rám a pénzüket. Amit meg sem érdemlek. Nem érdemlem meg, amim van. Az egyetlen dolog, amit érdemelnék, az egy kötél a nyakamba. Én úgy határoztam meg, hogy akkor vagyok értékes, ha az esetleges halálom több kárt okozna, mint hasznot. Mert akkor értékvesztés történik. Na most, ha holnap meghalnék az még előnyös is lenne. Hasznom eddig sem volt, viszont így legalább a családomnak nem kéne rám feleslegesen pénz, időt és energiát pocsékolnia, hanem az mehetne tényleg jó helyre. Annyi mindent és annyi mindenkit tudok, aki jobban megérdemelné.

Ezután nyilván egyértelmű, hogy igazából senkit sem érdekel, mi van velem. Bár nem mintha megérdemelném a szeretetet. Így sem értékelem azt, amim van, parazitaként élősködök másokon és akkor még nekem rossz. A környezetemnek ezekről nem beszélek, mert nem érzem jogosnak, hogy ezzel terheljem még tovább őket. Meg van nekik is a maguk baja, nem várhatom el, hogy még az én nyűgömmel is törődjenek.



2021. márc. 4. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Megértem valahol, főleg a jelenlegi helyzetben, de ez akkor sem megoldás amit leírtál. Őszintén én is átestem ezen, bár mára már az önmagammal kapcsolatos problémákat sokkal rosszabb dolgok váltották fel, amelyek többségén meg nem is igazán lehet változtatni.


A te esetedben viszont azt mondom, hogy még bőven van remény. A leírásodból nem olyannak tűnsz, akit ne lehetne kedvelni és szeretni, de ehhez az kell hogy valamilyen módon megnyílj mások előtt.

Ilyenkor jön az, hogy mégis ki előtt, de egy ember legalább biztosan van akivel meg tudnád osztani ezeket a dolgokat.

Lehet hogy szimplán rossz a közeg ami téged körbevesz, de ez ne vegye el a kedved. A környezeteden bármikor változathatsz, építhetsz új kapcsolatokat, csak elsősorban meg kell békélned magaddal is.

Tudom, most még annyira nincs úgy lehetőség sok dologra, főleg hogy az érettségi a nyakunkon van, de azt követően akár ha felvesznek egy jelölt helyre, vagy nyárra bevállalsz egy diákmunkát, akkor lehet pont olyan emberek közé kerülsz ahol élőben biztosan lenne lehetőséged arra, hogy barátokra tegyél szert.


Ehhez persze az kell hogy legyőzd a gátlásaid. Elsőre pedig lehet ijesztőnek tűnhet, hogy élőben alakíts ki beszélgetést, de közel nem olyan horror mint hinnéd.

Lehet valakivel egyből jön valami közös téma, és ha van véleményed a dolgokról, azzal is már építed és fenntartod a kommunikációt. A lényeg hogy merj beszélni, vagy kiírni magadból amit gondolsz + önmagad adni és építeni. Keress hasonló érdeklődési körű embereket, akár kezdetben interneten és próbáld megkeresni magadban az előnyös tulajdonságokat.

De ne adj fel mindent ezek miatt.

2021. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor voltak hasonló gondolataim, bár én már egy ideje nem tanulok, dolgozom már. Ami nekem segített és lelkileg rengeteget adott az egy kutya örökbefogadása volt. Van értelme reggel felkelnem, kávé után azonnal megyünk sétálni. Gondoskodnom kell róla és ő cserébe minden nap érezteti, hogy milyen fontos vagyok számára. Nekem ő a terápiás kutyám. Plusz ne tudd meg, mennyit segített az emberekkel való kommunikációmon az a sok kutyaséta. A kutyák ismerkedése közben néhány szót lehet váltani a gazdikkal is. Nem kötelező, a nyomást ne érezd, ha csak nézitek a bohóckodó kutyákat az is bőven jó.
2021. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!