Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is feltűnt, hogy...

Másnak is feltűnt, hogy általában a homofóbia, rasszizmus, szexizmus/hímsovinizmus és az általános gyűlölködés kéz a kézben jár?

Figyelt kérdés

Eleinte nem akartam messzemenő következtetéseket levonni, de már nagyon szúrta a szememet, amikor újra és újra ezzel a jelenséggel találkoztam: van egy ember, akiből ömlik a szűklátókörű mentalitás egy témában, pl. undorító beteg embereknek tartja a melegeket, már a gondolatától is sztrókot kap, hogy két fiú kézenfogva mer sétálni, ha tehetné, illegálissá tenné az egészet, szinte örül egy LGBT személy öngyilkosságának stb. Nem kell tovább fokoznom, mindenki ismeri ezt a típust.


És mit ad az ég, amikor meghallod más témában beszélni. Ugyanez a begyöpösödött, mások életébe beleszólni akaró látásmód jellemzi: a fehérember felsőbbrendű a színesbőrűekhez képest; egy nőnek az a dolga, hogy csettintésre széttegye a lábát, és legyen a párja cselédje; a nemi erőszak igazából a nők hibája; a gyerekbántalmazással nincs gond, sőt szükséges ("engem is vertek oszt ember lett belőlem"); az állatok úgyis alsóbbrendűek, tehát mindegy, milyen körülmények között tartod a kutyád/macskád; a mentális problémák nem léteznek, menj ki kapálni aztán nem lesz időd ilyenekre; egy igazi férfi soha nem mutat gyengeséget, aztán ha mem bírod tovább es felkötöd magad, akkor így jártál... és még lehetne sorolni.


Az egész gondolkodásukat az jellemzi, hogy személyes sértésnek veszik, ha valaki nem az ő elképzelései szerint él. Nem képes elfogadni, hogy többféle ember van a világon és a populáció nem egy homogén massza, valamint, hogy fejlődik és változik a társadalom. Görcsösen ragaszkodik a nemi sztereotípiakhoz és minden "régi" szokáshoz és berögződéshez, még akkor is, ha mára már be lett biszonyítva, hogy azok szüksegtelenek, vagy egyenesen ártalmasok voltak.


Kissé hatborzongató belegondolni, mert ha valaki már ennyire mélyen benne van az intoleranciában, utálatban, a változtatás/újítás teljes elutasításában, nem hiszem, hogy onnan van visszaút...



2021. márc. 4. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Oké.Mi a kérdés?
2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nincs igazam. Ezek csak az én tapasztalataim.
2021. márc. 4. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem olvastam végig.Nézted a kommenteket a koreai transz katona halála alatt?
2021. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Én azt látom, hogy mennyi ember támogatja a rasszizmus, homofóbia..stb elleni küzdelmet, csak azokat nem látom akik valóban homofóbok, rasszisták lennének, úgy ahogy leírtad. Azt látom, hogy ezek az "anti" emberek sokkal erőszakosabbak és többen vannak.
2021. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Ugyanezeket tapasztalom én is.
2021. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
4-es Pontosan így látom én is. De ennek a fő oka hogy különböző "anti" szevezeteknek gyűlöletet generálnak provokatív propaganda által, elferdítenek és felnagyítanak dolgokat hogy meglegyen az anyagi támogatásuk.
2021. márc. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni: semmi bajom a melegekkel, a kedvenc zenészeim és színészeim közt is akad belőlük bőven. Még a Pride-dal sincs semmi problémám. Viszont az agresszív gender lobbi térnyerése aggaszt: a gendersemleges WC-k megjelenése; a "Hölgyeim és Uraim!" megszólítás eltörlése egyes helyeken; az LMBTQ-propaganda terjesztése az óvodákban; a magát csillárnak képzelő drogfüggő transzvesztita jogainak a felkarolása, stb. Azt sem állítom, hogy a fehér ember felsőbbrendű, csak annyit mondok, hogy Svédország, Izland, Dánia, Finnország; versus Uganda, Szomália, Mozambik, Nigéria. Vajon mitől sikeres az első 4, és kevésbé sikeres a második 4? Nyíltan senki nem mondja ki, de mindenki tudja. Amit a nőkről, gyerekekről, állatokról írtál, az szándékos sarkítás, nagyjából 100-150 évvel ezelőtt gondolkodtak így a vaskalaposok, frissíteni kellene az információidat, mert így te válsz begyepesedetté.

Ha te elvárod, hogy az emberek legyenek toleránsak a mássággal kapcsolatosan, akkor tőled is joggal elvárható, hogy te is toleráns legyél a konzervatívabb gondolkodásúakkal (vagy a vallásosokkal) szemben, mert a világ így kerek és mert az utóbbiak vannak többségben.

2021. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
4-es. Tény, hogy az ilyen emberek nem a többségben vannak. És manapság már nem lehet valaki például extrém nyíltan homofób vagy nőgyűlölő, mert biztosan lesznek akik ferde szemmel néznek rá. Ettől függetlenül nem kell messzire menni, hogy szembetalálkozz olyan véleménnyel, hogy például "igen-igen, rossz dolog megerőszakolni valakit, DE ha a nő egyedül sétált a sötétben akkor az ő hibája is, minek ment oda". Illetve elég sokszor előfordul meleg/leszbikus párokkal, hogy huhogást, beszólásokat, akár még verést is kapnak ha csak meg merik fogni egymás kezét az utcán. A heterók akár az utca közepén pettingelhetnek, őket nem érik ilyen atrocitások. Ezek a jelenségek, mint a rasszizmus meg a homofóbia nem szűnnek csak meg, attól mert kisebb arányban vagy kevésvé durván vannak jelen, még jelen vannak.
2021. márc. 4. 20:22
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ebben semmi meglepő nincs. Valaki vagy elfogadó vagy nem (persze ennek sok szintje lehet) és általában aki nem az, az az élet másterületén is ilyen.

Lehet olyan, hogy valaki csak az egyikre van kiélezve, mert mondjuk rossz tapasztalata volt, de ha nem erről van szó, hanem alapból olyan a természete, akkor szinte mindenhez ilyen elutasító, a szó rossz értelmében maradi módon fog hozzáállni.

Amúgy szerintem ezzel odáig még nincs is akkora baj, amíg megtartja magának a véleményét (amihez joga van) és nem gyűlölködik nyíltan, esetleg még árt is másoknak.

2021. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, te se vagy jobb azoknál akiket leírsz. Te vagy a másik, radikális véglet.

A 7. válaszát érdemes elolvasnod és megfogadnod.


4-es vagyok

2021. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!