Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van,hogy rengeteg ember...

Miért van,hogy rengeteg ember gyerekkorában nem foglalkozik a tanulással, felnőttként betanitott munkáakörökben maximalistán dolgozik ?

Figyelt kérdés
A lassabb, kevésbé jól teljesitő munkatársaikat is gyakran szapulják, hogy miért nme dolgoznak jobban. Akkor miért nem fogllakoztak többet az iskolával, hogy ne ilyen helyeken kelljen dolgozniuk ?
2021. márc. 6. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy buta ember nem tud sokat tanulni. Mondjuk én nem tartom magam full hülyének van amiben jobb vagyok van amiben szar. Pl nekem sincs érettségim mert az istenért nem tudok egyenleteket meg ilyeneket megtanulni. Ha agyon vernek akkor sem. Szóval ez nem így működik hogy bárki lehetne tanult ha akarna. Azt hogy miért akarnak gyorsan dolgozni azt viszont én se értem. Lehet félnek ki ne rúgják őket.
2021. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáltál már tizenévest, aki bulizni, haverokkal lógni, gépezni szeret rávenni arra, hogy tanuljon jobban, aztán tanuljon tovább?

Na azért, és ez sok gyerekre igaz, örül, ha befejezte a kötelezőt 18 évesen, és most már élni akar!

2021. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Abban érzem az ellentmondást, hogy nyilván azért dolgoznak ilyen helyeken, mert alacsony a végzettségük (a többségnek legalábbis), viszont a munkában sokan nagyon odateszik magukat.Miért nem volt bennük ez a maximalizmus az iskolában ? vannak egyszerűb szakmák , tafolyamok is. Nem akarják többre vinni, a betanitot munkát meg olyan komolyan veszik, mintha az életük múlna azon, hogy a kartondobozon hogy áll a cimke... És sokan közülük piszkálják szavaikkal a többieket, akik lassabbak vagy nem minden megy nekik jól. Miért kell mindig másokon élcelődni ? Nem tudnak a maguk dolgával foglalkozni ? Ők se itt tartanának, ha annyira sokoldalú emberek lennének..
2021. márc. 6. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Így akarja önmagát előnyös színben feltüntetni (önmaga előtt is hogy ne kelljen arra gondolnia hogy ő maga nem vitte sokra)

2. Csak jó munkát akar végezni és a műszak végén lecseszésmentesen hazamenni hogy ne kelljen a nap hátralévő részében fejben a munkahelyen járni, és ez nehéz lesz akkor ha valaki a saját lassúságával hátráltatja őt a saját munkájában

2021. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 1


Én kifejezetten buta ember vagyok. Két területen nyilvánvaló ez, egyfelől a logikai készség, másfelől Aspergeresként az emberekhez se értek és alapvető szituációkban viselkedem furán vagy kérdezek butaságot emiatt.

Mégis egész jó szakmám lett, ami a tanulásra épül, mert akartam, odatettem magam. Az ember képességei fejleszthetőek.

Azért nem feltétlen mondom, hogy ez a követendő példa, mert lényegében ráment az életem, se tinikorom nem volt (akkor görcsös, megfelelési kényszeres tanulás), se fiatal felnőttkorom (akkor ki akartam törni a betanított irodai munka világából).

De fejleszthető az ember.



Viszont vannak kétkezi munkák, amihez effektív tanulás nem feltétlen annyira kell, ügyesség, érdeklődés viszont annál inkább. Ezekkel a szakmákkal is lehet fejlődni, van bennük kihívás és 20 év múlva nem ott áll az ember, hogy már 44 éves és nincs semmi értelmes szakmai tapasztalata, hanem ott, hogy keresett szakember.



Például fodrász/borbély, műkörömépítő, villanyszerelő, háztartásigép-szerelő.



Összességében tanult tehetetlenség, kishitűség főleg szerintem, ami miatt nem is bírják elképzelni, hogy számukra is van más, mint egy betanított munka.

Viszont nem lustaság. Szerintem.



Hogy ott, a betanított munka közben miért maximalisták... Hááát, jó kérdés.



Amikor én ügyfelek ezreinek adatait ellenőriztem, néztem össze, javítottam full manuálisan, ott is volt a csapatban több is, akik maximalisták voltak és volt, aki magáénak érezte a céget kb, olyan értelemben, hogy úgy felhúzta magát a bolondságokon, mintha az ő saját cégét érné kár.

2021. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként sok ember van akinek a szellemi szintje alacsony, de a fizikai munka meg megy neki. Ez megint azért van mert a tanulás nehéz nekik, a meló meg nem annyira. Nem kell nagy ész hogy rá gyere.
2021. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6 : igen, csak viccesnek tartom, hogy azon mennek egész nap a beszélgetések a melósok között, hogy a másik miért nem pakolja gyorsabban a raklapot (tök mindegy, milyen gyorsan csinálja, mert ahány doboz elkészül, annyit kell megcsinálni, ha sprintelve vinné a raklaphoz a dobozt, akkor sem haladna jobban a munka), meg : "Ki az a hülye , aki ezt a gy-keret felvette ide ?" - igy beszélnek az első naposokról, fiatalokról, akik nem dolgoztak még ilyen helyen.


Nem is arra vonatkozik a kérdés, hogy a fizikai munka megy-e nekik, persze, hogy aki nem volt jó tanuló, az attól még lehet jó szakmunkás, kétkezi munkás. Hanem arra, hogy úgy tesznek, mintha az életük múlna minden kis szirsz-r problémán, ha leáll a gép, ha a szomszéd Jóska lassan pako..stb. Nem az ő cége, mégis úgy izgatja magát rajta, mintha neki lenne haszna vagy kára belőle.

2021. márc. 6. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdek rájönni, hogy az ember érzi, mire képes. A szalag mellett jó teljesít, elég számára az a folyamat, lehet, hogy ha nem is tanult gyerekkorában annyit, mint egy dipis, de mégis életképesebb az életközpontú gondolkodásával.

Ez a hozzáállás azonban a Vezírnek tetszik.

2021. márc. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!