Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » M?ennyire tartjátok be a...

M?ennyire tartjátok be a védekezést a korona vírussal szemben?

Figyelt kérdés
Én tapasztalom csak, hogy pont nem érdekel senkit a maszk, kézfertőtlenítő és a távolság tartás?

2021. márc. 6. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyedul az allando kezfertotlenist hanyagolom mar regota, szetmarja a kezem, igy is ekcemaval kuzdok, nem kell hogy veresre szaradjon meg viszkessen a kezem. Maszkot ahol kell, felveszem. Tavolsagra eddig is ugyeltem, nem lihegek mas nyakaba, es ezt elvarom masoktol is.
2021. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
kit érdekelne, hiszti az egész. amúgy meg nem fogom azokat a kitett szrokat használni, a végén még valamelyik kimarja a kabátomat, és ez egy drága kabát, meg igencsak jól nézek ki benne, többet ér nekem, mint a pár rettegő generálta hiszti.
2021. márc. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nagymértékben betartom, nem akarok sem magamnak, sem másnak bajt okozni.
2021. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Igazából nincs mit betartanom. A kézfertőtlenítés alap higiéna nálam, főleg mióta nem egy kölyköt láttam a buszon orrtúrás után kapaszkodni.

Vírusmentes időben sem másztam a másikra, és ha túl közel jöttek is odébb mentem. Én nem szeretem ha beleállnak a személyes terembe.

Maszkot meg nem okoz nehézséget hordanom, ha kell, kell.

2021. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy eve teljesen. Random archoz nyulka-piszka sincs utcan.
2021. márc. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ti be tartjátok, én napi munkába járás során metrón + buszon nem azt tapasztalom. Buszmegállóig maszk nélkül elsétál, kettőt tüsszent még a tenyerébe, felhúzza a maszkot mert buszon kell és már minden oké. Illetve munka helyen is hetente 1x jön ellenőrizni egy csávó, addig senkin nincs maszk, vagy ami van azt már 2 hete hordjuk mindegy hogy szövet vagy eldobhatós és még sorolhatnám, hogy a konyhába jó társaságban étkezni, de kis konyha révén esélytelen, hogy munkatársaimmal be tudjuk tartani a megfelelő távolságot...
2021. márc. 6. 20:39
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Át kell esni a fertőzésen, azt utána nem kell rettegni. Az első covid miatt 1 évet rettegett a birkája. Most a mutáció miatt még egy évig? Cirkusz az egész. 100 éve a spanyolnátha 3 hónapig tartott, pedig nem voltak modern gyógyszerek, tesztek.

Az emberek a maszktól betegek (Legionella).

2021. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Home officeban vagyok itthon november óta, havi egyszer kétszer járok be egy rövid megbeszélésre, de idén még nem vettem bérletet, a januárira bringával, a februárira kocsival mentem, idén még nem tömegközlekedtem. Utcán nem szoktam maszkot hordani, csak ha a suli elé érek délután (mikor megyek a gyerekért, de hétfőtől online oktatás lesz) kézfertőtlenítőt egyszer kétszer használtam még 1 éve amikor "divatba jött", de mart, így többet nem használtam azóta. Mosok kezét nyomós szappannal mindig. A kovid oltást már megkaptam, EÜ dolgozóként Pfizert, mindkettőt. Barátokkal szoktam találkozni, hozzánk is át járnak, betartjuk többnyire a jelenlegi max 10 fős szabályt, bár van amikor nem. Szüleimmel, rokonokkal is szoktam találkozni, a gyereket is elengedem a barátnőihez, és hozzánk is át jöhetnek a barátnői, 1-2 gyerek még biztos lesz nálunk hétfőtől akiknek a szülei nem tudnak otthon maradni, 8 éveseket még nem lehet egyedül hagyni otthon. Amíg nem voltam beoltva, Hetente teszteltettem magam, és a gyerekem is, munkahely által, amíg az oltást meg nem kaptam. Nem volt egyszer sem pozitív tesztünk.
2021. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azért a spanyol nátha idejébe nem is volt akkora népsűrűség, ekkora aktivitás sem, mint a mostani "rohanó" világban. Mire lovas kocsival felértél mondjuk Szegedről Kecskemétre, nem 1,5 óra volt :)
2021. márc. 6. 21:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont azért mert rohanó világban élünk gyorsabban terjed a járvány és gyorsabban véget is ér.
2021. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!