Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen agresszívak a...

Miért ilyen agresszívak a kutyaszerető emberek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor meglátok akármilyen posztot, hogy egy kutya széttépett/nekitámadt egy másik állatnak vagy egy embernek, a kommentekben mindenki a támadó kutya felől érdeklődik és őrjöngenek, ha megemlítik valahol, hogy az agresszív kutyát elfogják altatni.

Még anno, egy kutya szétcincálta egy kisgyerek arcát egy játszótéren, és gyűjtést indítottak facebookon a kutya megmentésére.

Én személy szerint, egyszer egy fórumon meséltem a saját tapasztalatomról, hogy hogyan támadott meg a szomszéd kutyája, ami átrágta magát a kerítésen és beszökött az udvarunkba. Nem kevés embertől azt a reakciót kaptam, hogy biztosan én provokáltam ki a kutyatámadást, mikor csak annyit csináltam, hogy kimentem az udvarra körbenézni, hogy miért ugat a mi kutyánk annyira.

Rengeteg helyen ezt látom, tapasztalom, és kutyatartóként elszomorít. Van saját kutyám, és én szeretem is a kutyákat! Járok kutyás közösségbe -kutyaiskola-, de ezeket a nagy kutyavédő embereket képtelen vagyok megérteni. És hallottam már egész extrém kijelentéseket is tőlük, pl. ,,Inkább hagynám, hogy megharapjon egy kutya, de akkor sem bántanám", vagy egy poszt alatt, ami arról szólt, hogy hogyan támadott meg egy kistestű kutyát egy nagy, olyan kommentek voltak, hogy ,,Helyes" ,,Minek tenyésztik ezeket a patkányokat, ha megvédeni se tudják magukat?".

Ami méginkább elszomorít, a tudat, hogyha egy teljesen ártatlan embert vagy állatot megtámad egy ilyen agresszív kutya, és súlyosan megsebesíti, akkor is mindenki a támadó állat pártját fogja fogni, azon akar segíteni. Rosszul vagyok a gondolattól, hogy akármikor egy ilyen ember vagy gazdi bőrébe kerüljek.


Nektek mi erről a véleményetek? Vagy nekik van igazuk, és én gondolkozok szélsőségesen? Mert túl sok embert látok ilyen mentalitással, és néha az az érzésem van, hogy nekem is úgy kéne viszonyulnom a dolgokhoz, mint ők.



2021. márc. 7. 13:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Túlságosan elbízzák magukat
2021. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
30%
Mert a kutya alapból nem agresszív, a nevelés teszi azzá.
2021. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Kutyások néha nagyon szélsőségesek... Kutya támad valakire, akkor szegény kutya, ha valaki a kutyát bántja, akkor azt hátravinni és agyon lőni. Illetve facebookon mindenki a legjobb minőségű táppal eteti a kutyáját, 100 ezreket költene rá és minden körülmények között össze szedik a kutyagumit. Én az ilyen álszentség miatt léptem ki a kutyás csoportból.
2021. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Ha emberekért állsz ki, ők el tudják mondani dolgokról a saját álláspontjukat, véleményüket, világnézetüket ami lehet csalódásként fog érni. Félő, hogy kiderül nem is egy oldalon álltok.

Ha kutyákért állsz ki, ott ezek a veszélyek nem állnak fenn, olyankor csak neked van véleményed. Hősként tündökölhetsz, mert az áldozat biztosan nem fog ellened vallani.

Emellett, mivel rengetegen így gondolkodnak, még egy közösséget is találsz magadnak, ahol egy tömeg részeként szajkózhatod, nagy támogatás mellett a jól bejáratott szövegeket.

Az egyszerű elme számára ez nagyon vonzó.

2021. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Aki szereti az állarokat, annak nehéz úgy gondolnia rájuk, mintha azok nem lennének képesek önszántukból veszedelmes dolgokra. Ha az illető ráadásul még jobban is szereti az embereknél, akkor pláne.
2021. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%
Mert jobban szeretjük a kutyákat az emberektől.
2021. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hatos; Én ezt értem. De ha rátok támad majd egy kutya, vagy a ti állatotokat szedi cafatokra, akkor is a támadó kutyát fogjátok védeni?
2021. márc. 7. 13:59
 8/24 anonim ***** válasza:
99%

Szánalom, ami néha megy az állatvédelemben. Azért a bull típusú kutyáért, aki pár éve egy idős asszonyt szedett darabokra valami tanyán, egy országnyi állatvédő fogott össze. Az a nyomorult keverék, aki életében egy macskát se bántana, meg névtelenül hal meg a gyepmesteri telep sötét zugában. Őérte miért nem fognak össze ezek a nagy állatvédők és miért nem róla szól a Híradó? Azért, mert ő nem szedett szét senkit???

Én is állatvédő vagyok, amatőr szinten, 1,5 évig jártam állatmenhelyre önkénteskedni, amíg fel nem számolták a közelünkben, 2 kutyát mentettem már meg menhelyről azzal, hogy örökbefogadtam, így vagyok ezen a véleményen. Az is felháborít, amikor embereken simán átgázolnak egy-egy állatért, amikor egy bácsit leköptek, mert a kutyája putriban és hidegben élt, de az nem zavarta őket, hogy a bácsi is ott él a hidegben. A srác, akit meghurcoltak, mert láncon tartotta a kutyát, mert nem volt kerítése és agyonverte a kutyáját, aztán öngyilkos lett. Ezek a nagy marha állatvédők sokszor kegyetlenebbek az állatkínzóknál is és többet is ártanak. Többnyire azért szeretik annyira az állatokat, mert emberekkel képtelenek kijönni és magányosak, legszívesebben egymást is megfojtanák egy kanál vízben. Az igazi állatvédő az embereket is szereti, nem csak az állatokat. Jane Goodall példaképem. Ő az embert tartja a világ legbékésebb és legjószándékúbb teremtményének. Azt mondta, ha bármilyen más állatfajt összecsuknának egy akkora helyre és olyan számban, mint egy metrókocsi a reggeli csúcsban, darabokra szednék egymást. Ráadásul ezek az állatvédők megvetik az embereket, pedig az ország menhelyei emberek adományaiból működnek. Óriási pénzek kellenek egy-egy menhely fenntartására és az emberek nélkül ez nem menne.

2021. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, teljesen egyetértek! Jobban védik a veszélyes kutyákat, amik egy rossz pillanatban szerintem még róluk is lekapnák a bőrt, mint a többi állatot, amik egy légynek se ártanának.

A hatostól azóta se kaptam választ, amit mondjuk nem csodálok.

2021. márc. 9. 10:52
 10/24 anonim ***** válasza:
3%
#9 Tudod nekem van életem és nem ezen a szaron lógok állandóan. Nyilván nem, nem védeném azt a kutyát, aki megöli az én kutyámat, de akkor sem nyársalnám fel. Nem a kutya tehet arról, ha agresszív, hanem a gazdája. Rá lennék dühös, lehet agyon is vernén őt. 6os voltam. :)
2021. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!