Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen agresszívak a...

Miért ilyen agresszívak a kutyaszerető emberek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor meglátok akármilyen posztot, hogy egy kutya széttépett/nekitámadt egy másik állatnak vagy egy embernek, a kommentekben mindenki a támadó kutya felől érdeklődik és őrjöngenek, ha megemlítik valahol, hogy az agresszív kutyát elfogják altatni.

Még anno, egy kutya szétcincálta egy kisgyerek arcát egy játszótéren, és gyűjtést indítottak facebookon a kutya megmentésére.

Én személy szerint, egyszer egy fórumon meséltem a saját tapasztalatomról, hogy hogyan támadott meg a szomszéd kutyája, ami átrágta magát a kerítésen és beszökött az udvarunkba. Nem kevés embertől azt a reakciót kaptam, hogy biztosan én provokáltam ki a kutyatámadást, mikor csak annyit csináltam, hogy kimentem az udvarra körbenézni, hogy miért ugat a mi kutyánk annyira.

Rengeteg helyen ezt látom, tapasztalom, és kutyatartóként elszomorít. Van saját kutyám, és én szeretem is a kutyákat! Járok kutyás közösségbe -kutyaiskola-, de ezeket a nagy kutyavédő embereket képtelen vagyok megérteni. És hallottam már egész extrém kijelentéseket is tőlük, pl. ,,Inkább hagynám, hogy megharapjon egy kutya, de akkor sem bántanám", vagy egy poszt alatt, ami arról szólt, hogy hogyan támadott meg egy kistestű kutyát egy nagy, olyan kommentek voltak, hogy ,,Helyes" ,,Minek tenyésztik ezeket a patkányokat, ha megvédeni se tudják magukat?".

Ami méginkább elszomorít, a tudat, hogyha egy teljesen ártatlan embert vagy állatot megtámad egy ilyen agresszív kutya, és súlyosan megsebesíti, akkor is mindenki a támadó állat pártját fogja fogni, azon akar segíteni. Rosszul vagyok a gondolattól, hogy akármikor egy ilyen ember vagy gazdi bőrébe kerüljek.


Nektek mi erről a véleményetek? Vagy nekik van igazuk, és én gondolkozok szélsőségesen? Mert túl sok embert látok ilyen mentalitással, és néha az az érzésem van, hogy nekem is úgy kéne viszonyulnom a dolgokhoz, mint ők.



2021. márc. 7. 13:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kutyaszerető emberek agresszívak, hanem a legtöbb fanatikus csoportosulás is az. A vélt vagy valós igazuknak próbálnak érvényt szerezni.

És erre a mai felgyorsult, liberális jogrendű világ még rá is tett egy lapáttal.

A kutyások pl. a kutyájukat többre tartják, mint sok körülöttük lévő embert. És ha rosszul nézel a kutyusára, el lesz törve a kezed. Ha a horgász fan helyét elfoglalod, el is takarodhatnál, ha egy másik focicsapatnak szurkolsz, és meccs előtt találkozol egy fanatikussal, lehet agresszió lesz. A kemény pártfanatikusok is simán össze-vissza vernék egymást, volt pár videó, ahol a 70-80 éves nyugdíjasok csapkodták egymást. BMW-fanatikus munkatársam szerint csak a BMW létezik, és az összes autó szar. Ezzel mindenkit letol az útról.

Egy igazi fanatikustól jobb távol tartani magát az embernek, mert szerezhetünk vele kényes perceket.

2022. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Régi kérdés már, de most hogy ránéztem a fiókomra és láttam, hogy már kiírtam egy ilyen kérdést, gondoltam megosztom a sztorit ami ezzel kapcsolatban történt a közvetlen környezetemben azóta;


Ismerősünk lovára rátámadott egy nagytestű, bull típusú kutya még tavaly. Egyik szomszédnak kiszökött a kertjéből, be a ló karámjába, egyenesen a nyakának ugrott. Nagyon csúnya sebei voltak a lónak, de túlélte, ahogy a kutya is (3 ember kellett, hogy betudják normálisan fogni). Az egész sztorit elmesélte, és összerakta egy videóba ismerős lánya, képekkel, videókkal, hogy mi történt. Nagyot hibázott, mert felrakta tiktokra a videót, ahol még ,,viral" is lett, több tízezer like-al. A kommentek borzalmasak voltak, konkrétan ott volt a videó/kép hogy lóg a szétmarcangolt hús a ló nyakáról, de majdnem mindenkit az érdekelt, hogy mi van a kutyával, hogy van a kutya, bántotta-e a ló a kutyát. Ismerősöm lánya pedig annyi fenyegetést kapott a kutyásoktól (mert hogy mondta a videóban, hogy a gazda fel lesz jelentve, és lehet elaltátják a kutyát), hogy inkább letöröltette vele az egész profilját a családja.


A mai napig nem értem a nagy kutya fanatikusokat. Borzalmasan nagy áldozathibáztatók. Ugyanakkor, tanuljatok az esetünkből, és ha kutyatámadás áldozatai lesztek, NE osszátok meg az interneten a történeteket! Mert amit kaptok érte az nem lesz fair.

2022. nov. 6. 11:10
 23/24 anonim ***** válasza:
Kérdező,ez az utolsó sztori nagyon beteg! Nyomorult,nagyon sötét emberek lehetnek ezek...
2022. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Huuh, de jól leírta a 8-as válaszoló. 100%-ban egyetértek vele.
2022. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!